Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariob6

witam,

 

Jestem nowy na forum i zwracam się z takim pytaniem. Posiadam passata b6 ze skrętnymi ksenonami. Od pewnego czasu jeden ksenon czasami nie chce się zapalić. Ale po paru włączeniach i wyłączeniach jest ok. Czasami przez parę dni jest wszystko w porządku. W aso powiedzieli mi że potrzebna jest wymiana żarnika. Przetwornica i reszta jest ok. Czy to normalne objawy zużycia ksenonu? (Świecą na biało, ale z tego co wyczytałem w ostatniej fazie życia powinny na różowo). A drugie pytanie: cena w aso to 760zł+100zł wymiana). Znacie jakieś hurtownie albo sklepy gdzie można kupić taniej? Model to DS1 z tego co mówił sprzedawca. I czy żeby wymienić konieczny jest demontaż zderzaka? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze masz na mysli D1S. Na Allegro do wyboru do koloru. Jeśli chodzi o wymianę to nie pomogę Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Slavi_Busko

Witaj,

właściwa diagnoza!!!

Ja miałem podobne objawy w poprzednim aucie-żarnik się wypalał.

Najpierw były problemy z jego zapaleniem, potem podczas jazdy sie wyłączał (najgorzej nocą). Sposób miałem taki jak napisałeś: chwilowe wyłaczenie xenonów, a potem ich zapalenie powodowało świecenie żarników (aż do powtórnego wyłączenia się). Potem już mi żarnik nie odpalił i zmuszony byłem wymienić!!!

Więc u Ciebie najwyższa pora na wymiane. Pamietaj, aby wymienic oba-prawy i lewy.

Ja szukalbym np. na Allegro żarnika D1S i zlecił wymiane jakiemuś Specowi od elektroniki pojazdowej niż wymiana w ASO.

Zaoszczędzisz kaskę a jakość prac podobna.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj w dziale o b5 tam temat wymiany zarnikow czesciej jest poruszany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

trochę wybadałem rynek i rzecz ma się następująco:).. Na allegro raczej się nie zdecyduje, bo żarówka za ~100zł jakoś mnie nie przekonuje, ale np. w sieci autoland lub intercars są takie żarówki za 360zł i 400zł (wyświecone) co oznacza, że nie trzeba wymieniać dwóch na raz tylko można jedną(od razu po włożeniu świeci na biało). (model do skrętnych ksenonów to D2S) Zastanawia mnie jeszcze fakt przetwornicy..znajduje informacje, że żywotność jest taka sama jak żarówki, a na innych forach, że starcza nawet na 30lat (obłęd:d). Także, proszę jakby ktoś wypowiedział się w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
wyświecone) co oznacza, że nie trzeba wymieniać dwóch na raz tylko można jedną(od razu po włożeniu świeci na biało)

Pierwsze słyszę...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Czy może mi ktoś powiedzieć jaki model żarówki mam u siebie, bo co serwis to mówią co innego;/ Mam passat B6 z 2005 roku ze skrętnymi ksenonami (tzn. jak stoi i się skręca kierownicą to zapalają się małe żaróweczki, a podczas jazdy doświetlają zakręty, chociaż jakoś tego nie widzę:),może za mało jezdziłem w nocy. A teraz do rzeczy.. mam D1S czy D2S,a może jeszcze inną? Albo najlepiej jaki jest typ. Bo chciałbym zamówić w sklepie. Może ktoś jeszcze wypowie się na temat wyświeconej żarówki, inaczej nazywane colour match. Proszę o rzetelne odpowiedzi, bo odpowiedzi typu "wydaje mi" słyszałem już tysiące razy. A na tak zacnym forum są na pewno osoby, które mają pojecie na ten temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

ja jestem tydzien po wymianie zarowek, u mnie jedna zaczela swiecin na fioletowo, nie mialem problemow z nie swieceniem zarowki, wymienilem dwie bo podobno jak wymienil bym jedna to byla by roznica w kolorze reflektorow podczas swiecenia, jak mi wymienili jedna (ta filetowa i wlaczylismy swiatala to faktycznie byla widoczna roznica! znacznie!

 

Koszt razem z wymianą to 700zł brutto, jesli okolice Lodzi ci Pasują to polecam firmę w Brzezinach, bardzo solidna firma, pol roku gwarancji mi dali na ewentualne wpalenie lub "awarię" palinków

 

tutaj trzy fotki z akcji wymieniania zarowki :D troszke trzeba bylo rozebrac przod ;)http://ellliminator.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Masz skrętne światła? Jaki model Ci założyli? Może coś wspominali o colour match Philipsa? Najlepiej jakby ktoś polecił sprawdzony serwis w okolicach Olsztyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Mam passat B6 z 2005 roku ze skrętnymi ksenonami (tzn. jak stoi i się skręca kierownicą to zapalają się małe żaróweczki, a podczas jazdy doświetlają zakręty, chociaż jakoś tego nie widzę,może za mało jezdziłem w nocy.

Bi-xenon skretny polega na tym, ze skreca lekko reflektor z soczewka, a nie zapalaja sie jakies dodatkowe zaroweczki :hyhy:

 

Mario, ale podziwiwam Cie za jedno-juz tydzien czekasz na forum na odpowiedz w sprawie tego, jak masz palnik-D1S czy D2S...

A czy nie latwiej byloby zadzwonic do ASO, podac numer VIN i powiedza Ci ze 100% pewnoscia, jaki masz palnik xenonowy :?: Czy ciezko o tym pomyslec :?::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Jadąc do 30-40km/h zapala się dodatkowa żarówka, przy większych prędkościach dopiero skręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariob6jak masz światła skrętne, to masz D1S 12V 35W. I jeżeli Pan mówił o tym, że przetwornica jest ok, a trzeba wymienić sam żarnik, to już więcej do takiego ASO nie jedź. Najlepiej nawet tam nie zaglądaj a omijaj szerokim łukiem. Chyba, że znajdziesz speca, który oddzieli nierozbieralną żarówkę D1S na palnik i przetwornicę, bo jak do tej pory zaletą D1S było zintegrowanie przetwornicy i palnika w ładnym kompaktowym opakowaniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Faktycznie jest to D1S, tylko szkoda że te żarówki nie występują w colour match i trzeba wymieniać dwie na raz;/ A D2S jest w zwykłych ksenonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
A D2S jest w zwykłych ksenonach?

W soczewkach jest D2S-zarowno xenonach i bixenonach-we wszystkich Passat B5 masz takie palniki (zarowno 3B i 3BG).

W xenonach bez soczewki masz D2R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Mnie interesuje passat b6. Mam bixenony skrętne.To w końcu D1S czy D2S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz - pisać człowiekowi 3 razy, a on swoje!

 

b6sy1.th.jpg

 

Masz i nie błądź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

spokojnie char, nie znam się na xenonach, mam nadzieję, że tutaj się czegoś dowiem. Zacznijmy od początku.. bixenony=mijania+drogowe. Co oznacza bez soczewki? Krawcol napisał: "W soczewkach jest D2S-zarowno xenonach i bixenonach-we wszystkich Passat B5 masz takie palniki (zarowno 3B i 3BG).

W xenonach bez soczewki masz D2R." Dobrze rozumiem, że w b5 są D2S a w b6 D1S? (zwykłe jak i bi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6 nie masz zwykłych xenonów tylko bi - dałem Ci fragment etki.

 

Reasumując:

 

Passat B5 1996-2000 - xenon zwykły żarówka D2S

Passat B5 FL (GP, 3BG) 2000-2005 bi - xenon, żarówka D2S

Passat B6 - 2005-obecnie bi xenon (skrętny i nieskrętny) żarówka D1S

 

Na grubo zaznaczyłem co Ty masz i tyle

 

Ale w takich Mercedesach E, czy w Lagunach II tudzież w Nissanach Primera są żarówki D2R, bo one mają zwykłe odbłyśniki, a nie soczewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w B6 nie masz zwykłych xenonów tylko bi - dałem Ci fragment etki.

 

Reasumując:

 

Passat B5 1996-2000 - xenon zwykły żarówka D2S

Passat B5 FL (GP, 3BG) 2000-2005 bi - xenon, żarówka D2S

Passat B6 - 2005-obecnie bi xenon (skrętny i nieskrętny) żarówka D1S

 

Na grubo zaznaczyłem co Ty masz i tyle

 

Ale w takich Mercedesach E, czy w Lagunach II tudzież w Nissanach Primera są żarówki D2R, bo one mają zwykłe odbłyśniki, a nie soczewki.

 

W B6 seryjnie montowany jest zwkły xenon(nie skrętny, bez doświetlania pobocza) i bi-xenon(skrętny, z doświetlaniem pobocza). Czy w takim razie w obu z tych reflektorach jest taki sam palnik? Po twoim poście wnioskuję, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Dzięki! Takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności