Skocz do zawartości
Gość ketyn92

Przy zapalaniu coś mi pyka 3 razy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ketyn92

Witam wszystkich. Przy odpalaniu mojego Passata to coś mi pyka 3 razy. Nieraz nie chce odpalić. Czy to może być kostka stacyjki? A może coś z komputerem? Posiadam VW Passata B5 1.9 TDI automat:confused:. Jak byłem u mechanika to powiedział, że to może być ta kostka stacyjki ale nie jest pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wyświetla ci się żadna kontrolka przy okazji? No to zapewne akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może akumulator już słabiutki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ketyn92

To napewno nie akumulator. Pół roku temu wymieniałem. Wyświetla mi też sie jakaś wykrzyknik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Wyświetla mi też sie jakaś wykrzyknik.

Jesli wykrzyknik jest wczerwonym kolku, to sprawdz poziom plynu hamulcowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uprzedził mnie Krawcol :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ketyn92

To napewno coś w stacyjce albo w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ketyn92

A z tym płynem hamulcowym jest to związane że samochód po 5 sek gaśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tym płynem hamulcowym jest to związane że samochód po 5 sek gaśnie?

Ale gaśnie za każdym razem? Może to immobiliser blokuje. Jeździsz nim czy stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem taki sam problem i migał czerwony wykrzyknik na liczniku i pikanie 3 razy i po chwili wszystko wracało do normy . Jak tk jest to masz słaby akumulator i należy go naładowac , sprawdzic wcheśniej poziom elektrolitu , lub ako wymienic na nowe. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem taki sam problem i migał czerwony wykrzyknik na liczniku i pikanie 3 razy i po chwili wszystko wracało do normy . Jak tk jest to masz słaby akumulator

Nie tylko. Trzeba jeszcze sprawdzić poziom płynu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

U mnie też " pyka" . Ta przypadłość dotyczy tylko automatów. Tak ma być, żadna to usterka. Co pyka - przekaznik, a po co - nie wiem. Pan w serwisie VW coś próbował tłumaczyć ale strasznie pokrecił i niewiele zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też " pyka" . Ta przypadłość dotyczy tylko automatów.

 

a mi sie wydaje ze nie tylko automatów bo ja mam Paska w manualu i tez mi pyka 3 razy przy odpaleniu ale nie zawsze.dzisiaj sprawdze plyn to bede wiedzial co jest grane

 

 

No i okazalo sie ze akumulator slaby.podladowalem i cisza jak makiem zasial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zapaleniu silnika na ułamek sek nie gaśnie kontrolna ABS po zgaśnięciu miga czerwony wykrzyknik na desce z sygnałem dzwiękowym dzieje się tak tylko rano po kilkunastu godz postoju po zgaszeniu i ponownym rozruch nic już nie miga i nie piszczy sprawdzałem płyn hamulcowy w połowie między min/max{auto stoji lekko pod górke} nie ma problemu z hamowaniem ABS działa coze jeszcze być nie tak mrozy które teraz panują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miga czerwony wykrzyknik na desce z sygnałem dzwiękowym dzieje się tak tylko rano po kilkunastu godz postoju po zgaszeniu i ponownym

Pewnie akumulator powoli się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam wszystkie posty i chyba tak bedzie akumulator słabnie zwłaszcza ze za oknem -7 non stop a ja mam do pracy w jedną str 6km i z powrotem też 6km i ciągle na światłach nie zdaży sie naładowac musze go przegonic tak chociaż 50-70 km non stop to sie podładuje dziięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekccc

mam tez problem z tym pikaniem trzy razy go słychac towarzyszy mu wykrzyknik...potem słychac go przy gaszeniu samochodu o co ty chodzi ??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też takie coś miałem:633: ale wymiana akumulatora pomogła do dziś jest cisza....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fish

Witam. Zaznaczam, że to mój pierwszy post na tym forum, więc bez złośliwości proszę.

Mój problem polega na tym, że za każdym razem kiedy wjeżdżam w większą dziurę (nawet przy niewielkiej prędkości) słyszę trzykrotne piknięcie i obserwuje migającą kontrolkę z wykrzyknikiem. Ostrzeżenie to pojawia się tylko i wyłącznie w opisanej sytuacji. Samochód odpala bez najmniejszego problemu. Problem ten pojawił się około pół roku temu i od tamtego czasu systematycznie się nasila. Co może być przyczyną? Czy może chodzić o niski poziom płynu hamulcowego?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności