Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrzej nóż albo cokolwiek innego i powiększ miejsce tam gdzie były stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniej od czego ? Od ori.? No raczej.

I basik też jest o wieeeele lepszy.

Excursiony też są niczego sobie. Mam z tyłu chociaż Fader 70/30 na kożyść przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośniej od czego ? Od ori.? No raczej.

I basik też jest o wieeeele lepszy.

Excursiony też są niczego sobie. Mam z tyłu chociaż Fader 70/30 na kożyść przodu.

 

A które byś polecił bardziej? Bo cenowo podobnie. Które Twoim zdaniem lepiej grają? I przy jakiej muzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś doradzi jaki wzmacniacz pod głośniki GMS 1968? Coś z używek. Czym się kierować? Firma? Moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet i nówka czy używka. Jak będę miał chwilę to coś znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka. Nie zastanawiałem się nad tym ale chyba max 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze temat umarł a ja mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z głośnikami alpine serii SPR-60C cena 1000zl ja zawsze jestem zdania ze cena=jakość, ale czy w tym wypadku tak jest?

 

Power + czysty dźwięk = prawdziwa uczta

 

głośników Type-R są zaprojektowane tak, aby dostarczać zdumiewający poziom pomimo niesamowitej klarowność brzmienia - co gwarantuje absolutnie fantastyczny dźwięk.*

Zapewniają one wysoką moc ciągła, szerokie pasmo przenoszenia i mocny bas.*

 

 

tweeter

Typ wysokotonowego: 2,5 cm wysokotonowego grzejnik pierścieniowyDuża aluminiowa cewka drgającamagnes neodymowyodchylając wysokotonowyzintegrowanego lub widocznej instalacjiwooferHybrydowy wielowarstwowa membranaLiniowa Technika napędowaHAMR przestrzennegoDuża aluminiowa cewka drgającaPlac cewka drut miedziany do absorpcji wzmacniacz dużej mocybardzo mała głębokość zabudowyDX pierścieńwtyczka fazaBi-Amp

 

moc max 330W

moc RMS 110W

impedancja 4Ohm

pasmo przenoszenia 65Hz-29kHz

głębokość montażowa 59mm

neodymowy magnes

kompaktowa konstrukcja zwrotnicy

nowe zawieszenie i konstrukcja membrany

metalowy korektor fazy

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze temat umarł a ja mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z głośnikami alpine serii SPR-60C cena 1000zl ja zawsze jestem zdania ze cena=jakość, ale czy w tym wypadku tak jest?

 

Power + czysty dźwięk = prawdziwa uczta

 

głośników Type-R są zaprojektowane tak, aby dostarczać zdumiewający poziom pomimo niesamowitej klarowność brzmienia - co gwarantuje absolutnie fantastyczny dźwięk.*

Zapewniają one wysoką moc ciągła, szerokie pasmo przenoszenia i mocny bas.*

 

 

tweeter

Typ wysokotonowego: 2,5 cm wysokotonowego grzejnik pierścieniowyDuża aluminiowa cewka drgającamagnes neodymowyodchylając wysokotonowyzintegrowanego lub widocznej instalacjiwooferHybrydowy wielowarstwowa membranaLiniowa Technika napędowaHAMR przestrzennegoDuża aluminiowa cewka drgającaPlac cewka drut miedziany do absorpcji wzmacniacz dużej mocybardzo mała głębokość zabudowyDX pierścieńwtyczka fazaBi-Amp

 

moc max 330W

moc RMS 110W

impedancja 4Ohm

pasmo przenoszenia 65Hz-29kHz

głębokość montażowa 59mm

neodymowy magnes

kompaktowa konstrukcja zwrotnicy

nowe zawieszenie i konstrukcja membrany

metalowy korektor fazy

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli miałbym szukać głośników którę mają dostarczyć "power"+ dobra jakość to poszukałbym używanych DLS'ów R6A . Jeśli chodzi o głośniki Alpine to po za "Status F1" są bardzo przeciętne . Ale Status F1 to nic innego jak Scan Speak . :) Po za serią F1 nie warto spoglądać na Alpinkowe głośniki , ze wzmacniaczami jest inaczej o radyjkach nie mówiąc.

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł to wolę Morele Tempo Ultra, jakiegoś Focala czy DLS'a. Alpine na pewno nie zagra tak jak Morel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 1000zł to wolę Morele Tempo Ultra, jakiegoś Focala czy DLS'a. Alpine na pewno nie zagra tak jak Morel.

 

Ostatnio słyszalem opinie(od osoby która montowała je swojemu klientowi ale tez i od innego znajomego) , że Nowe Ground Zero Uranium GZUC 650SQ-II całkiem przyzwoicie grają i mogą być mocnym konkurentem dla Ultra tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 1000zł to wolę Morele Tempo Ultra, jakiegoś Focala czy DLS'a. Alpine na pewno nie zagra tak jak Morel.

Morele tempo ultra 602 cena 360 euro ;D

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Morele tempo ultra 602 cena 360 euro ;D

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

to w PL zdecydowanie taniej , 999 zł - 1099 zł :) w terapii dźwięku nawet poniżej 900 zł (promocja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem laikiem w kwestii sprzętu audio samochodowego, więc prosiłbym o poradę.

Zaczęły mi pierdzieć fabryczne głośniki, więc pora na wymianę. O ile jestem laikiem w kwestii technicznej audio w aucie, o tyle ogólnie w dźwięku i muzyce już nie, gdyż pracuję zawodowo jako DJ i zależy mi na czystości dźwięku w aucie oraz miękkim basie.

Nie chce też z kolei wydawać nie wiadomo ile, bo dyskoteki w aucie robić nie zamierzam, ale na dłuższe trasy fajnie posłuchać muzyki na czymś lepszym niż pierdzące fabryczne. Dobrze by było zamknąć się w jakichś 400 - 500 zł. Widziałem Excursion SX-6C, ale podobno trzeba do nich wzmacniacz a to kolejne pieniądze. Radio jakie posiadam to stary aczkolwiek bardzo sobie chwalę Blaupunkt MP35. Gdy podmieniłem go któregoś dnia na nowe radio Pioneera (modelu nie pamiętam, ale cena to 220 zł), głośniki grały słabiej niż na Blaupunkcie.. :D Co byście mi doradzili, co zamontować, czy mój Blaupunkt dalej pociągnie(porównując go z nowym Pioneerem śmiem twierdzić, że pociągnie)? Czekam na propozycje, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excursion SX6C zagra fajnie i pod samym radiem. Nie porównuj tego radia do najniższej półki Pioneer'a. Podsunę Ci choćby mojego Pioneer'a to ten Blaupunkt by wymiękł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Excursion SX6C zagra fajnie i pod samym radiem. Nie porównuj tego radia do najniższej półki Pioneer'a. Podsunę Ci choćby mojego Pioneer'a to ten Blaupunkt by wymiękł.

 

Piotrek ale Twój pioneer to podobna półka do tego blaupunkta , oprócz mocy niczym innym się nie wyróżnia wiec jakościowo przepaści nie będzie. Excursiony spokojnie nawet pod samym radiem zagrają " jakoś , warto by było drzwi wygłuszyć bo to daję naprawdę dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Mam Pioneer'a DEH 4000UB i powiem Ci ze pod względem jakości dźwięku to mało które konkurencyjne radio daje mu radę. Zapytaj Jankusa. On słyszał co potrafi to radio nawet na seryjnych głośnikach. Zresztą powiem inaczej. W poprzednim aucie kiedyś jak kumplowi włączyłem muzę z tego radia to pół godziny szukał wzmaka. A głośniki zasilane były bezpośrednio z radia. On przy wzmaku z Sonego nie mógł wycisnąć tyle z tych samych głośników. Ale audio było zacne jak na zwykłą Skodę Felicie. Po dłuższej chwili głośniejszego słuchania głową zaczynała boleć. Do tego w radiu tylne kanały możesz przełączyć w tryb suba. I wtedy grają fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem laikiem w kwestii sprzętu audio samochodowego, więc prosiłbym o poradę.

Zaczęły mi pierdzieć fabryczne głośniki, więc pora na wymianę. O ile jestem laikiem w kwestii technicznej audio w aucie, o tyle ogólnie w dźwięku i muzyce już nie, gdyż pracuję zawodowo jako DJ i zależy mi na czystości dźwięku w aucie oraz miękkim basie.

Nie chce też z kolei wydawać nie wiadomo ile, bo dyskoteki w aucie robić nie zamierzam, ale na dłuższe trasy fajnie posłuchać muzyki na czymś lepszym niż pierdzące fabryczne. Dobrze by było zamknąć się w jakichś 400 - 500 zł. Widziałem Excursion SX-6C, ale podobno trzeba do nich wzmacniacz a to kolejne pieniądze. Radio jakie posiadam to stary aczkolwiek bardzo sobie chwalę Blaupunkt MP35. Gdy podmieniłem go któregoś dnia na nowe radio Pioneera (modelu nie pamiętam, ale cena to 220 zł), głośniki grały słabiej niż na Blaupunkcie.. :D Co byście mi doradzili, co zamontować, czy mój Blaupunkt dalej pociągnie(porównując go z nowym Pioneerem śmiem twierdzić, że pociągnie)? Czekam na propozycje, pozdrawiam!

 

Wrzuciłem "hit z allegro" zestaw odseparowany RENEGADE RX6.2C pod radio. Było jakoś, ale radio ma za mało mocy więc wrzuciłem wzmacniacz Magnat 4 kanałowy 1000W(z dobrym lotem po 100W RMS na kanał jeśli dobrze pamiętam) pod radio Alpine CDE-130BT. Minimalne podkręcenie basu na wzmacniaczu, nieco większe podkręcenie basu przy odcięciu wysokich tonów w radiu i jakoś to gra. Nowych tweeterów nie wkładałem tylko zostawiłem fabryczne pod zwrotnicą(która nie jest jakąś zaawansowaną zwrotnicą w tych renegade).

Uznałem, że można by lepiej uszczelnić te drzwi, więc do dołączony do zestawu dystans opier***iłem matą bitumiczną i podgrzałem opalarką. Do tego blachy dookoła też zrobiłem w ten sposób bo miałem krzywo i tam mógł dźwięk uciekać. Boczki i tak rezonowały, ale odkupiłem od zaprzyjaźnionego forumowicza stare boczki wygłuszone matą piankową i nieco się poprawiło. Teraz drga tylko lusterko. Na tył przerzuciłem przednie głośniki(bo były w dobrej kondycji).

 

Koszta:

300 głośniki

50 kable

wzmacniacz miałem ale kupisz pasujący za stówkę, używkę

maty piankowe możesz liczyć koło stówki

bitum 7zł za arkusz i tyle wystarczy

 

Wzmacniacz ukryłem za schowkiem pasażera. Radzę kupić jak najmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie do końca. Mam Pioneer'a DEH 4000UB i powiem Ci ze pod względem jakości dźwięku to mało które konkurencyjne radio daje mu radę. Zapytaj Jankusa. On słyszał co potrafi to radio nawet na seryjnych głośnikach. Zresztą powiem inaczej. W poprzednim aucie kiedyś jak kumplowi włączyłem muzę z tego radia to pół godziny szukał wzmaka. A głośniki zasilane były bezpośrednio z radia. On przy wzmaku z Sonego nie mógł wycisnąć tyle z tych samych głośników. Ale audio było zacne jak na zwykłą Skodę Felicie. Po dłuższej chwili głośniejszego słuchania głową zaczynała boleć. Do tego w radiu tylne kanały możesz przełączyć w tryb suba. I wtedy grają fajnie.

 

Miałem to radyjko kiedyś, kiedyś u siebie w aucie i to nawet dłuższą chwilę . Nie twierdze że to złe radio , ale niczym szczególnym od innych w podobnym budżecie się nie wyróżnia. Długo rozmyślałem na co je zmienić żeby już nie kombinować i padło na Alpinkę - modelu nie pamiętam ale była w podobnym budżecie , dla mnie różnica kolosalna jeśli chodzi o barwę gry , nie porównywałem jak "mocowo" wypadały bo pędziłem całość ze wzmacniaczy. Dlatego ja sceptycznie podchodzę do tematu budżetowych radyjek , w pewnym przedziale cenowym radzę patrzyć przede wszystkim na wygląd. Gra będzie bardzo podobna , jeżeli głośniki nie będą wymagające , bo to już inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzalke -> Maty nie bitumiczne bo to jest kalectwo ! Alubutylowe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności