Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Arczi weź te radio i najlepiej sprawdź z którego piętra nauczyli je latać. Takie jest moje zdanie. Zakup jakieś porządne (firmowe) radio, nawet używke i tyle. Na dziurze przestaje odbierać radio czy cd? Jeśli cd to radio ma skopany antishock albo nie ma go w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arczi weź te radio i najlepiej sprawdź z którego piętra nauczyli je latać. Takie jest moje zdanie. Zakup jakieś porządne (firmowe) radio, nawet używke i tyle. Na dziurze przestaje odbierać radio czy cd? Jeśli cd to radio ma skopany antishock albo nie ma go w ogóle.

 

Radio Peyinga mam od nowosci i nigdy nie upadlo. Przestaja grac gosniki (czy to aux/mp3/radio), samo urzadzenie dostaje napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio Peyinga mam od nowosci i nigdy nie upadlo

 

Piotrek miał na myśli pozbycie się tego radia w jak najszybszy sposób - najlepiej rzutem za okno :) Poniekąd popieram jego zdanie, bo Peying to bardzo kiepski wybór. Jeśli już masz to radio to przyczyn może być wiele ... Sprawdziłbym na twoim miejscu połączenia instalacji, bo mi to wygląda na zwarcie z masą ...

Najlepiej napisz jaki masz sprzęt: wzmak, głośniki, okablowanie, radio już znamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek miał na myśli pozbycie się tego radia w jak najszybszy sposób - najlepiej rzutem za okno :) Poniekąd popieram jego zdanie, bo Peying to bardzo kiepski wybór. Jeśli już masz to radio to przyczyn może być wiele ... Sprawdziłbym na twoim miejscu połączenia instalacji, bo mi to wygląda na zwarcie z masą ...

Najlepiej napisz jaki masz sprzęt: wzmak, głośniki, okablowanie, radio już znamy :)

 

Wzmak Overmax 2ch 800W, skrzynia Magnat 800W, głośniki przód/tył pioneer dwudrożne, ori tweetery. Z radiem już teraz zrozumiałem, ale tak jak mówie mam je od nowości i nigdy nie powiem na niego złego słowa. Poza tym tak samo zachowuje się radio blaupunkta które wcześniej było w aucie. Jest szansa że mam ori wzmacniacz i on blokuje sygnał ???

Edytowane przez arczi626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinul, dokładnie to miałem na myśli.

Arczi, to by Ci blokował cały czas. Sprawdź wszystkie połączenia czy gdzieś nie jest kabelek naderwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, witam wszystkich.

Poszukuję możliwie najbardziej optymalnego rozwiązania przy pozostawieniu oryginalnego radia Gamma V. Zależy mi na czystym dźwięku, nie musi mieć "mocnego uderzenia". Co mogę zrobić aby poprawić jakość dźwięku? Mój budżet to około 600-700zł. Mam do dyspozycji oryginalny wzmacniacz Nokia DSP, warto go wykorzystać w instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze warto. Poszukaj na pobliskich szrotach głośników od systemu dsp i połącz wszystko w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takich głośników jest jak na lekarstwo a jak się pojawią to ceny są zaporowe, śledziłem przez jakiś czas allegro pod tym kątem. Czy do zestawu wzmacniacz Nokia DSP i radio Gamma V można podłączyć jakieś inne głośniki które zagrają lepiej niż seryjne w takim zestawieniu, nie mówię o dedykowanych o których wspomniał kolega Piotr. Tak jak pisałem wcześniej, zależy mi na czystości a nie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Czemu, nie. Kupujesz głośniki z dystansami, montujesz, podlączasz i gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nic gorszego nie mogłeś chyba polecić. Głośnik dwudrożny współosiowy tylko popsuje tu brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim :) Będę chciał zmienić głośniki w swoim Passacie B5 FL 2003r. Głośniki będą grac pod ori MFD. Stare dobrze dudnią ale już dwa zaczynają lekko popiardywać i są lekko rozerwane. No i znalazłem kilka zestawów w siecie ale chciałbym jeszcze spytać Was o zdanie ;) Sam też trochę czytałem opinii o tych głośnikach. Do wydania myślę, że gdzieś z 400zł.

 

http://allegro.pl/rainbow-el-c6-2-zwyciezca-testow-nowa-seria-2012-i4820949767.html

 

http://allegro.pl/focal-auditor-r-165s2-glosniki-zestaw-bt-w-wa-i4798200861.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy się w tej konfiguracji nie sprawdzi - jak przeczytasz opis aukcji to zauważysz że:

"Minimum Amplifier Power: 30 Watts" a z MFD dostaną może 15W - one żeby zagrały potrzebują prądu - to nie 30W a zdecydowanie więcej,

Focale będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem nie mogę stworzyć swojego postu, więc dołączam się tutaj z myślą że mnie zrozumiecie.

Mam passata B5 FL i chciałbym w nim zamontować przyzwoite car audio a mianowicie miało by to obejmować głośniki w drzwiach przód/tył, ponieważ radio mam Sony XAV-64BT które ma osobne wejścia z wzmacniacza i chciałbym podpiąć te głośniki z drzwi przez wzmacniacz. Co do skrzyni to jak narazie posiadam JBL - GTO 1204BP. Wymienię ją na lepszą dopiero po zamontowaniu lepszego sprzętu do drzwi.

Oczekuje żeby ktoś dobrał dla mnie coś konkretnego i oczywiście w rozsądnych pieniądzach. Dziękuję i czekam na propozycje co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pierwszy się w tej konfiguracji nie sprawdzi - jak przeczytasz opis aukcji to zauważysz że:

"Minimum Amplifier Power: 30 Watts" a z MFD dostaną może 15W - one żeby zagrały potrzebują prądu - to nie 30W a zdecydowanie więcej,

Czy może ktoś napisać co autor ma na myśli że głośniki nie zagrają na 15W bo nie mogę tego zrozumieć. Wiem że nie pokażą swojej mocy, ale po zamontowaniu wzmacniacza powiedzmy 100W przy cichym słuchaniu na jedno wyjdzie czy to wzmacniacz czy radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj. To:

 

 

I to:

 

 

Nie chce mi się tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście w rozsądnych pieniądzach

rozsądne pieniądze to ile?

 

przyzwoite car audio
głośniki w drzwiach przód/tył

Przyzwoite CA robi się na samym przodzie + sub. tył odpuść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje żeby ktoś dobrał dla mnie coś konkretnego

 

Ile jesteś w stanie zainwestować. Od tego zależy co możemy ci polecić. Tak jak pisał marcin, odpuść sobie tył, lepiej zainwestować w lepszy przód.

 

P.S Sprawdziłem twoje radyjko. Ma 2 pary RCA na przód i tył lub sub.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tez tyl bo teraz mam i jak bym wymienial to moze wszystkie. Czyli pod toradio nie podepne wzmacniacza takiego zeby obsluzyl tyl i przod ?? mysle ze 1500 to jestem w stanie wydac na dzien dzisiejszy. Ewentualnie zrobic przod ale wzmacniacz zamontowac taki ze jak bedzie kasa to sobie tylko dokupie cos do tylu. Co do skrzyni to mam plany wymienic na cos duzo lepszego mam mozliwosc odkupienia skrzyni z amerykanskiej firmy nie pamietam jakiej z wzmacniaczem czterokanalowym firmy dls gosc dal zaniego 1000 zl a chce teraz 700 moge jutro wieczorem wrzucic dane. Moge tez od niego odkupic glosniki firmy dls tylko powiedzial ze jak demontowal to zrobil dziure w gornym zawieeszeniu glosnika i nie wiem czy jest sens to odkupywac ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A po co tam 3 zlacze w radiu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyj. To:

 

 

I to:

 

 

Nie chce mi się tłumaczyć.

Dzięki za ciekawe filmy można trochę się dowiedziesz i już trochę rozumiem o co chodzi że radio może być za słabe, bo po prostu głośniki zagrają ciszej dlatego że mają słabszą efektywność i do uzyskania tej samej głośności potrzebują więcej mocy. Ale to że zagrają ciszej to nie znaczy że zagrają gorzej, mogą zagrać lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności