Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PLZ

Witam!!

Chcę kupić głośniki do tylnych drzwi do mojego paska b5. zakładam,ze ich tam nie ma, ponieważ muzyka stamtąd nie leci, a ta plastikowa siatka jest jakby zaślepiona jakimś plastikiem od srodka. (przez dziurki nie mozna spojrzec do srodka). Mam pytanie, jakie głośniki kupić (średnica) i co oprócz tych pierścieni dystansujących będzie mi potrzebne. Jakiej firmy głośniki kupić, oczywiście nie potrzebuję takich z najwyzszej półki. Potrzebuję czegoś średniej klasy, za niezbyt duze pieniądze (myślę,że od 80 do 120 zł). Pomóżcie,jeśli możecie. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze do 120 zl to wogole nie glosnik, przynajmniej jeszcze z czyms takim sie nie spotkalem. Wiedz ze skonstruowanie glosnika to nie jest taka prosta sprawa, to skomplikowane obiczenia, a wszystki chinczyki z przedzialu ktory podales to po prostu produkcja masowa.

 

kolego ja doradze Tobie abys przerzucil przednie glosniki na tyl a na przod zakupil dobry markowy odseparowany zestaw. Bedziesz z pewnoscia zadowolony z tego. Proponuje MTX THS602, ciekawy zestaw.

 

co do rzeczy potrzebnych do montazu:

1. przewody zeby pociagnac instalacje - 1,5mm2 starczy

2. dystanse

3. siatka maskujaca (musisz sciagnac atrape z drzwi i zalozyc nowe siatki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PLZ

właśnie takich odpowiedzi spodziewałem się, że powinienm zainwestować więcej pieniędzy w coś porządnego. Kolego nie mogę znaleźć nic takiego, jak MTX THS602 na allegro, mógłbyś mi powiedzieć co to za zestaw i ile kosztuje?? A, ile będe musiał zapłacić za sam montaż głośników???

Nie chcę wydać wielkich pieniędzy,bo dopiero wczoraj zdałem Prawo Jazdy (widać mój wiek - 18 lat) i mówię tu o samochodzie ojca, którym będę jeździł przez jakieś pół roku zanim kupię coś swojego, dlatego nie chcę inwestować wielkich pieniędzy w auto taty, skoro w swoje na pewno będę musiał też trochę włożyć. Chodzi mi o to,zeby coś grało podczas jazdy:)) głośniki z przodu dają radę, ale... jednak to trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie znajdziesz tak po prostu tych glosnikow:) bardzo dobra amerykanska firma. koszt to 560 zl za komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PLZ

Heehe, Dzięki kolego, rozumiem,że to wszystko było żartem :D:)

a tak schodząc na ziemię, co kupić???? myślałem moze o jakiś blaupunktach, jeśli ktos zna się na sprzęcie poproszę i jakieś modele albo linki do allegro. no i najważniejsza sprawa... nadal nie wiem jaka ma być średnica głośników. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heehe, Dzięki kolego, rozumiem,że to wszystko było żartem :D:)

a tak schodząc na ziemię, co kupić???? myślałem moze o jakiś blaupunktach, jeśli ktos zna się na sprzęcie poproszę i jakieś modele albo linki do allegro. no i najważniejsza sprawa... nadal nie wiem jaka ma być średnica głośników. Pozdrawiam!!!!

 

Dobre, mało się nie posikałem ze śmiechu. Kto jak kto ale kolega Tomczak to zna się na żeczy i to co Ci napisał to jest bdb cena za ten zestaw. Taniej znajdziesz głośniki Signat H16 i Herdz. Około 200 zł za komplet. Blaupunkta nie nazywaj głośnikiem. A średnica to 16 i 16.5 podejdzie tylko zastosuj dystanse. Nowy jesteś na forum i dlatego też jak już zszedłeś na ziemie to polecam Ci przeczytać dział CA. Jak sobie poczytasz to znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phonocar y-line 120 zł -uniwersalne

helix bark blue- 199zł - raczej do rocka/ reggae/ metalu bo przy disco i techno marnie sie spisują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego PLZ, otoz nie zartowalem, bylem smiertelnie powazny. To bardzo dobre glosniki, cena moze nie jest z granic w jakich szukales ale zastanow sie czy wogole chcesz robic, bo wydac 200 zl i walic glowa w klakson zeby zagluszyc warkot z "glosnikow" za 200 zl...to troche bezsensu. Jeli nie chcesz inwestowac to pozostaw sprzet fabryczny popros jedynie aby ktos pomyslal nad zwrotnicami lepszymi do nich.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PLZ

Owszem, jestem nowy na forum, przepraszam z góry za to,że nie poszukałem w wyszukiwarce podobnych tematów, mam nadzieję,ze nikt się nie obrazi.

A co do głośników, Samochód, do którego mają być zamontowane to auto mojego ojca, nie bedę inwestował w nieswoją furę, która na dodatek za 3 miesiące już nie będę jeździł, chodzi mi tylko o to,że z tyłu nie ma głośników i słabo tam słychać muzykę, nie jeżdzę przy techno, nie lansuję się po mieście otwierając szyby, tocząc się na dwójce, powoli ulicami, muzyki w samochodzie nie słucham tez bardzo głośno, chodzi mi o to, zeby po prostu "coś" tam grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesuu.....czemu kazdy pisze bzdury o jezdzeniu z otwartymi szybami, lansowaniu sie po miescie na 2jce i tak dalej. Co to wogole ma wspolnego z tym co piszemy?

jesli chcesz aby po prostu cos tam gralo to wsadz po prostu cos co bedzie tam gralo...co za roznica?

a tak przy okazji to zwroccie uwage ze ludzie ktorzy tak wlasnie lansuja sie po miecie , tak zwane zimne lokcie wlasnie wrzocaja cos co bedzie gralo, nie wazne co, wazne aby wydawalo jakies dzwieki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PLZ

No więc kolego, Ty po prostu widocznie śpisz na kasie :) No ja niestety nie mogę sobie na to pozwolić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, zastanow sie nad tym co piszesz. Czy to jest wazne czy spie na kasie czy nie mam grosza przy dupie?

piszesz ze chcesz dobre glosniki to wymieniamy dobre glosniki, piszesz ze chcesz zeby po prostu cos gralo no to kup po prostu cos co bedzie gralo, sam nie wiesz czego chcesz.

 

zrozum nie pogodzisz dobre i tanie, moga byc 2 komplety - jedne dobre drugie tanie.

 

najnizsze co juz moze byc to zolta seria phonocar ale sam wofer kosztowal Ciebie bedzie kolo 120 zl za komplet. moze lepiej kup na allegro lub od kogos z forum glosniki montowane seryjni w passacie za 60 do 100 zl za komplet i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak dobrze prawi.

Jest takie stare dobre powiedzenie ... "Nie stać mnie na tanie"

Pomyśl dwa razy zanim kupisz byle co, a za miesiąc kolejny zestaw.

 

Tomczak wspomniał w poprzednich postach o tym, abyś przednie głośniki wziął na tył - ma rację.

Jeżeli nie dysponujesz budżetem, który pozwoli Ci na zakup dobrego kompletu 4 sztuk, tak wlasnie zrób. Dlaczego ?

 

Audio buduje się od przodu. Tam jest główna scena, tam powinno to brzmieć. Tył nie jest dla Ciebie, jest dla pasażerów. Jeśli chcesz zapewnić im muzyczkę, wsadź przednie na tył, a jadąc samemu skręcaj je faderem.

 

Tył generalnie rozmywać Ci będzie brzmienie, a stosując różne, zupełnie różne głośniki możesz mieć nawet efekt przeciwfazy mimo, że podłączysz je ok. Zatem zastanów się dobrze nad zakupem, kup je na przód, a papierowe, impregnowane, stare, kiepsko brzmiące ORI głośniki włóż na tyl.

 

Pamiętaj tylko aby dobrze je roznitować wiertarką bez ułamywania koszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominicus

Hmmm sorry że pytam ale jak się zdejmuje poszycie tylnych drzwi żeby się dostać do zaślepek tam gdzie mają grać tylne głośniczki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz o tym miliony razy ale coz, mam dobry humor wiec nie powiem Ci JUZ BYLO!!!:)

 

kolego od spodu drzwi jest 1 srubu typu torx, nastepne 2 krzyzakowe znajdziesz pod zaslepka uchwytu po srodku drzwi, reszta jest na zatrzaskach, sciagaj delikatnie odginajac tapicere od spodu. (no oczywiscie jesli masz manualne szyby z tylu to i kurbki tez musisz sciagnac, sciagasz zaslepke z korbki i odkrecasz srubke).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy

jestem zielony w tym temacie ale lubię sobie posłuchać dosyć przyzwoitego dźwięku mam zamiar kupić sobie dwa zestawy signatów + pierścienie (przód i tył) chciałbym to wszystko pod łączyć pod wzmacniacz razem z tuba (walca zastąpię skrzynką podobno lepiej) tuba jest marki mac audio i ma 600wat i nie wiem ile rms jaki najlepiej wzmacniacz kupić do tego zestawu do 500zł proszę o jakieś porady i linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W max wiec bedzie miala w RMS mniej niz polowe czyli w granicach 250W.

Pod sam sub mozesz kupic cos niedrogiego (jesli oczywiscie chcesz zaoszczedzic), carpower, Phonocar z serii Alpha.

Jesli natomast chcesz cos drozszego, lepszego to polece steq QM240.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć na aledrogo takiego wzmaka i chodzi mi żeby to wszystko pod łączyć pod jeden wzmacniacz prosze o jeszcze jakieś propozycje

 

steq QM240.1 no az na takiego to mnie niestac

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, do jakiej kasiorki planujesz wydac na wzmacka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do 500 zł chciałbym coś kupić zeby to wszystko pod łączyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności