Skocz do zawartości
kubotek

Czynności przeglądowe

Rekomendowane odpowiedzi

krotkie pytanie co ile kilometrow wymienic pasek klinowy (ten ktory idzie przez alternator)? Bo nie znalazlem konkretnej dopowiedzi w watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nikt nie odpowiedział to zmieniłem po 30tys mil tj 50 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

odświeżę trochę temat macie może listę czynności serwisowych dla paskuda B6 (2006r ) 2.0 tdi (LL) na 120 kkm? Dotychczas auto było serwisowane w ASO ale szkoda mi juz kasy na tych zdzierców i dlatego szukam takiej listy.

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wg Autodaty

 

-olej i filtr silnikow

-olej i filtr w skrzyni biegow

-pasek rozrzadu

 

Oraz kupa rzeczy ktora sie powinno sprawdzic, jak cos to poslij maila, przesle co mam z tym ze w wersji angielskiej

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić nie zaszkodzi także elementów zapłonu:

-kable

-świece

-kopułka + palec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzić nie zaszkodzi także elementów zapłonu:

-kable

-świece

-kopułka + palec

 

W 2,0 TDI...???:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!

dalej nikt nie potrafi mi odpwiedzieć jaki jest prawidłowy kąt ustawienia pompy w 1.9 AHU (90KM)? kurcze na ciepłym kręci ze 3 razy i potem odpala..wiem,że mam chyba ,żle ustawioną pompę -teraz jest 0,87ST. a podobno norma to 102-105ST, wypowie się ktoś czy to prawda bo nie chce rozbierać motoru na daremno... ewentulanie gdzie mogę o tym poczytać?

*mój błąd bo sobie" na znaki" rozrząd robiłem.. :P

 

---------- Dodano o 09:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:59 ----------

 

"Sprawdzić nie zaszkodzi także elementów zapłonu:

-kable

-świece

-kopułka + palec" :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nic widzę:(:( :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PANOWIE!

dalej nikt nie potrafi mi odpwiedzieć jaki jest prawidłowy kąt ustawienia pompy w 1.9 AHU (90KM)? kurcze na ciepłym kręci ze 3 razy i potem odpala..wiem,że mam chyba ,żle ustawioną pompę -teraz jest 0,87ST. a podobno norma to 102-105ST, wypowie się ktoś czy to prawda bo nie chce rozbierać motoru na daremno... ewentulanie gdzie mogę o tym poczytać?

*mój błąd bo sobie" na znaki" rozrząd robiłem.. :P

 

A nie powinno to być czasem 49-52 (lub jak kto woli 049-052).

Edytowane przez david1881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię 5 tysięcy km rocznie. Tak mieszkam i pracuję, że większość trasy mam po obwodnicy miasta. 8 km w jedną stronę. Po mieście jeżdżę bardzo mało. Ogólnie jeżdżę raczej spokojnie. Czy mogę zmieniać olej co dwa lata ? Silnik opisany w moim profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robię 5 tysięcy km rocznie. Tak mieszkam i pracuję, że większość trasy mam po obwodnicy miasta. 8 km w jedną stronę. Po mieście jeżdżę bardzo mało. Ogólnie jeżdżę raczej spokojnie. Czy mogę zmieniać olej co dwa lata ? Silnik opisany w moim profilu.

Na własną odpowiedzialność zawsze możesz,lecz katalogowo 15 tys.,bądź 1 w roku wypadałoby,nie jest to inwestycja życia poniekąd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlałem do silnika dokładnie 4 L oleju. Na miarce pokazuje około maksimum. Teraz nie wiem co robić, czy jeździć, czy odessać te dwie setki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ards
wymiana filtra powietrza - przy kazdej zmianie oleju i filtra oleju. dbajcie o swoje przeplywki, bo potem za duzo placzy na forum

 

to prawda, sam kiedyś sobie przeplywke załatwiłem a potem płakałem

 

---------- Dodano o 14:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:01 ----------

 

Robię 5 tysięcy km rocznie. Tak mieszkam i pracuję, że większość trasy mam po obwodnicy miasta. 8 km w jedną stronę. Po mieście jeżdżę bardzo mało. Ogólnie jeżdżę raczej spokojnie. Czy mogę zmieniać olej co dwa lata ? Silnik opisany w moim profilu.

 

podłaczam sie do pytania kolegi, mam podobnie i tez sie nad tym zastanawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są osoby które wymieniają olej co 5lat jeżdżą nic się nie dzieje. Każdy robi to na własną odpowiedzialność. Ja też nie robie 15tys rocznie a olej wymieniam co roku. Skoro oszczedzasz na paliwie to szkoda Ci dać te 150 zl na olej i filtr ? Co 2 lata to ja wymieniam płyn hamulcowy a nie olej silnikowy ;)

 

Odp na pytanie - tak. Możesz wymieniać co 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odp na pytanie - tak. Możesz wymieniać co 2 lata.

 

Rafał co ty za głupoty klepiesz. Oczywiście ,że nie! Olej wymienia się co roku badz co 10-15tyś ale jeśli nie zrobisz takiego przebiegu a mija rok użytkowania to kategorycznie i stanowczo go wymień bo traci swoje właściwości a na tym ucierpi tylko silnik i twoja kieszeń. Co to za oszczedność 150zł na rok to grosze wiec LITOŚCI. Takie jest rozumowanie i oszczedności Polaka dla tego nigdy nie kupie auta od żadnego Polaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wkrótce wypada mi drugi przegląd - po 4 latach, przebieg 38 000 km. Silnik 1,4 TSI 122 km, olej long life. Na jakie wydatki muszę się przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś wie, chodzi mi o plan serwisowy, a konkretnie jakie czynności serwisowe przewiduje ASO po 180 tys. ?

 

Auto: B6 1.9 TDI 105 KM (BLS)

 

Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki dokładny przegląd robie raz na rok. A co do paska klinowego to też do końca nie wiem co ile go się powinno wymieniać, więc wymieniam go tak co około 50 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocna jest ta lista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat czynności przeglądowych przeczytałem interesujący artykuł http://www.siescigam.pl/artykuy/jedziesz-na-ferie-z-rodzina-przygotuj-swoj-samochod/ staram się samemu wszystkie prace wdrażać, oczywiście wszystko w miarę możliwości, te tematy, z których jestem kompletnie zielony powierzam fachowcom, tutaj chodzi o moje bezpieczeństwo, także nie pcham się na głęboką wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności