Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kolegów ze stolicy - czy w okolicach lub w w-wie ktoś już naprawiał błąd 4fa czyli silniczek recyrkulacji powietrza? Jeżeli tak to poproszę o polecenie fachowca z ewentualną ceną. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

4FA-silniczek V71

Wiec tak-na Allegro dostaniesz silniczek za 50 zlotych. Poszukaj sprzedajacego StanPluszcz (http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4492650). Ja od niego bralem. Poszukaj tematu o numerze z Etki silniczka V68. Silniczek V68 to jest to samo, co V71. Ja za wymiane silniczka u mechanika dalem 80 zlotych (lacznie z mala robota przy tylnych hamulcach), takze sama wymiana to jest jakies 50zl. Trzeba zdemontowac tylko schowek, taka trojkatna zaslepke i masz dostep do wszystkich silniczkow.

Pozdr.

Niestety, moge podac Ci namiary na fachowca z Walbrzycha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim GO wymienisz...bo robota jest conajmniej TRAGICZNA sprobuj !!

 

zrob tzw trening silniczka...mi to pomaga.

 

z 20 razy wcisnij klawisz recyrkulacji tak, zeby otwierac i zamykac...naciskaj w odstepach 5 s. zeby silniczek zdazyl odpracowac. Problemem jest SYF ktory zbiera sie na czujniku polozenia katowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrob tzw trening silniczka...mi to pomaga.

 

na długo to pomaga ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz na tydzien trzeba potrenowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanim GO wymienisz...bo robota jest conajmniej TRAGICZNA sprobuj !!

 

zrob tzw trening silniczka...mi to pomaga.

 

z 20 razy wcisnij klawisz recyrkulacji tak, zeby otwierac i zamykac...naciskaj w odstepach 5 s. zeby silniczek zdazyl odpracowac. Problemem jest SYF ktory zbiera sie na czujniku polozenia katowego.

Będę próbował i jeszcze raz Dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zrob tzw trening silniczka...mi to pomaga.

 

Mam ten sam błąd co kolega RWK. Tez jestem z Wa-wy więc jak byś RWK rozwiązał problem to daj znać a mnie i potomnym przyda się info gdzie i za ile można to zrobić.

 

 

 

ZUSE a nie ma możliwości żeby jakoś ten czujnik potraktować sprężonym powietrzem takim jak do komputerów sie stosuje bez rozkręcania schowka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zrobilem diagnoze.wyszedl mi blad 4fa,53d.Skasowalem bledy i tera wyskakuja 444 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik polozenia krokowego jest w servomechanizmie...wiec zeby go wyczyscic trzeba i tak GO wyjac wiec tak czy siak roboty popachy...bo miejsce strasznie upierdliwe !! KOSZMAR !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michu82

ja mialem tez bład 4FA czyli do wymiany silniczek obiegu wewnetrznego ,z tym ze u mnie sprawa wygladała tak ZE JA JEZDZE ANGLIKIEM i nagrzewnica jest całkiem inna niz w wersji europejskiej, gdzie wymiana tego silniczka wiaze sie z kompletnym demontazem deski rozdzielczej ,climatronica nawiewu itd. probowałem z poczatku to jakos obejsc (bo w sumie do jego wymiany trzeba odkrecic tylko 2 malutkie srubki) no ale .......nie dało rady bo on jest usytułowany w tak ZJEB.....miejscu ze nawet nie ma jak do niego dobrze palca wcisnąc, wiec ja zdecydowałem sie tylko na wymiane jego tylko ze względu na to ze okazało sie ze musze wymienic nagrzewnice wiec za jednym zamachem wymieniłem to i to.po naprawie wszystko ok 4444 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koledzy dziś przetestowałem klime i tez wyskoczył mi błąd 4FA. Wyczytałem że dużo z tym roboty jest powiedzcie mi czy używanie klimy z niesprawnym tym silniczkiem może być następstwem czegos powazniejszego??? U mnie to sie objawia tak że jak włącze klime i nastawie jakiś nadmuch to on mi się sam samoczynnnie zwiększa lub zmniejsza tylko tyle. Nie jest to upierdliwe ale jest???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik
Nadmuch samoczynnie się zwiększa lub zmniejsza ponieważ klima usiłuje utrzymać zadaną na panelu temperaturę wnętrza. To jest normalny objaw działania climatronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to sie objawia tak że jak włącze klime i nastawie jakiś nadmuch to on mi się sam samoczynnnie zwiększa lub zmniejsza tylko tyle. Nie jest to upierdliwe ale jest???!!!

 

climatronic...echhh wolalbym zwykle "galeczki". Climatronic lubi zyc wlasnym ...zyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,tylko zwykłe gałeczki wyglądają strasznie tragicznie w passku.taką tandetą podlatują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taką tandetą podlatują

 

nieistotne !! sa niezawodne !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,no ale w takim samochodzie za takie pieniądze to nie wypada:D:cool::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam błąd w Passat b6 4FA siłownik klapy obiegu wewnętrznego (V71), jest sporo info na temat tego błędu w Passat B5 ale nic o B6, naprawiał to ktoś w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności