Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

problem rozwiazany radio gra super wystarczylo odpiac z kostki niebieski kabel

 

Ten problem został juz poruszony bardzo dawno na forum, ale nie odbił się szerszym echem. Przywołuję odpowiedni cytat:

 

Z grubsza przegladnalem watek i nie wiem jakiego radia dotyczy temat. Jesli chodzi o oryginalne radio Gamma V to sygnal zalaczenia wzmacniacza jest w kostce razem z wyjsciami liniowymi (radio nie wylacza wzmacniacza podczas odpalania). Gamma V nie ma wyjscia na sterowanie antena na tym pinie w instalacji auta podane jest napiecie zasilania trzeba miec to na uwadze (odlaczyc) podczas zmiany radia na inne.

 

Próbowałem wielokrotnie zwracać na to uwagę w różnych tematach, ale nie było żadnego odzewu. A szkoda bo gdyby temat został gruntownie przedyskutowany, to wiele osób uniknęłoby problemów i zaoszczędziło mnóstwo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś już ciągnął + po stacyjce do radia w B6? jeśli tak to prosił bym o podopowiedzi skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś powiedziec do czego słuźą 2 kable w kostce mini iso (zielonej) chce zmienic fabryczne radio gama w passacie b5fl i nie wiem czy trzeba je też jakos podłączyć czy są zbędne DSC_0941.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz i zobacz co się dzieje. Moim zdaniem są zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś na forum co wiem od czego jest ta wiązka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś powiedziec do czego słuźą 2 kable w kostce mini iso (zielonej) chce zmienic fabryczne radio gama w passacie b5fl i nie wiem czy trzeba je też jakos podłączyć czy są zbędne [ATTACH=CONFIG]147554[/ATTACH]

 

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/VW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

 

http://www.tobias-albert.de/ta_autohifi/iso_connector/iso_connector.html

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie o taki opis mi chodziło Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ten i inne wątki nie znalazłem odpowiedzi na pytanie. Chciałbym zamontować radyjko Sony w mojej B5-tce. Jednakże, kable które wychodzą z auta nie pasują do radia. Mianowicie, w radiu mam wtyk 10-pinowy (2poziome po 5pin) a w aucie mam dwie kostki, które nijak do tego nie pasują. Wtyk antenowy z auta też nie pasuje do radia. "Dziura" w radiu jest ciut mniejsza niż ta, która wychodzi z auta, wiem że istnieje standard m.in ISO, ale wątpię, żeby ta antena miała ten standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś radio bez wiązki? Na allegro są wiązki do poszczególnych radyjek. Do anteny musisz kupić przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiązka zakupiona, teraz sprawa dotycząca wtyku antenowego.

http://www.sonicelectronix.com/pictures_new.php?id=32718&picture_id=627737

Na zdjęciu przedstawione jest dokładnie posiadane przeze mnie radio. Z tego co czytałem ma ono wtyk DIN.

I mam dylemat, którą przejściówkę wybrać

https://www.morele.net/adapter-av-hama-adapter-antenowy-wtyk-din-gniazdo-iso-1-szt-436420000-598325/ czy https://www.morele.net/hama-adapter-antenowy-wtyk-iso-katowy-gniazdo-din-1szt-436430000-598326/

Bo na wszystkich grafikach z przejściówkami się pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić od razu separator antenowy? Bez tego wzmacniacz antenowy nie będzie tobie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam na innych forach, że zaleca się użycia ww. urządzenia przy nie oryginalnych radiach. Widzę, że podłączenie radia robi się coraz bardziej skomplikowane... Polecasz jakiś? bo jestem zielony w tych sprawach (jak sam widzisz).

Myślę też nad podłączeniem, bo to też do najprostszych nie należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup z allegro separator antenowy passat B5 czy golf 4. Do VW wszystkie są takie same. A podłączenie jest banalnie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod to ( jestem tu nowy) a do rzeczy chodzi mi o to że nie mogę podłączyć radia do mojej Białej Mewy :D ( passat b3 ) jak kupowałem to było radio i chciałbym je sprawdzić czy działa ( bo widać że jakieś łapki tam grasowały) czy kupować nowe ;/

może mi ktoś to jasno rozpisać co z czym połączyć

Kable z passata to :

- biało-czerwony

-brązowy

-brązowo-czerwony

-szary (chyba)

-niebiesko-biały

z radia:

-różowy

-czarny

-żółty

-czerwony

 

reszta to głośniki ale z tym raczej sobie poradzę :)

 

Znajdzie się jakaś dobra dusza która powie który kabel z którym połączyć żeby to grało :)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat mianowicie chce zmienic radio rcd 300 magic 2 na nie fabryczne i mam w nowym radiu przy kostce kable jak can + can - ILL GND czarny gruby kabel i kabel GND czarny cieki i ACC mozecie mi powiedziec co do czego mam podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie dodać więc piszę w ogólnym. W radiu nie zapamiętywało mi stacji ani nic, więc kumpel przerobił mi coś z kablami i teraz zapamiętuje, ale po wyłączeniu radia przyciskiem świeci się zegar na radiu. Czy to nie rozładuje mi akumulatora? Ew. jak to przerobić, żeby zapamiętywało opcje wybrane i wyłączało z kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za radio? Niektóre są w stanie rozładować aku na czuwaniu.

Zegarek możesz wyłączyć w funkcjach radia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akai cau 7120, nie ma w opcjach wyłączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kraku96 napisał:

jak to przerobić, żeby zapamiętywało opcje wybrane i wyłączało z kluczyka?

Żółty  do akumulatora,  czerwony do plusa po stacyjce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co jest nie tak w podłączeniu radia, jak na załączonym zdjęciu? Radio po wyjęciu kluczyka nie pamięta stacji, ustawień...

Załączam też schemat z instrukcji radia.

IMG_20190324_191917 copy.jpg

radio socket.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności