Skocz do zawartości
Gość Arturo

Samodzielna wymiana żarówek H7 W B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arturo

Czy ktoś może wymieniał już żarówki świateł mijania w B6.

Ostatnio mi się przepaliła i nie dałem rady zmienić?

Będę wdzięczny za info co trzeba wcisnąć nacisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Jeśli masz zwykłą żarówke H7(o ile sie nie myle w nazwie). to tak ściągasz osłone gumową następnie jest taki duży czarny plastik który przekręcasz w lewo lub prawo poczujesz następnie wyciągasz wszystko pamietaj że jest ograniczony ruch przez przewody następnie wyciągasz zakładasz nową i procedura odwrotna mi pierwsza wymiana zajęła 20 minut musisz roszke pokombinować wrazie problemów pisz. nie jest to łatwe ale nie trzeba wyciagać całego lefrektora jak w mondeo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jdarek

Witam! Ja wymienialem H7 w serwisie skody, robili to przy mnie i wygladało to inaczej. Zarówka była tylko wciskana w jakieś zatrzaski i nie trzeba było przekręcac żadnego plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturo

Niestety nie dałem rady sam wymienić żarówek.:mad:

Co dziwne po wymianie jednej żarówki na drugi dzień padła druga. W servisie powiedzieli mi że to normalne dlatego powinno się je wymieniać kompletami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

O to dziwne nie spotkałem się aby wymieniać dwie żarówki od razu, ale co serwis to co innego mówią. W nowym VW nie wciska się napewno tylko wkłada i przekręca bo mas dwa zaczepy gdzie po przekręceniu żarówka staje sie stabilna i nie lata ci w reflektorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario12

Panowie,

 

Jeżeli żarówki zostały razem założone /np. w fabryce/ to świecą taką samą ilość czasu /no chyba że kierunkowskazy :-)/, więc skoro padła jedna, to zazwyczaj w niedługim okresie padnie druga. Kiedyś wymieniałem pojedyńczo, ale jak dwa razy po tygodniu musiałem zmieniać kolejną /dwa razy w nocy, a raz dodatkowo przy padającym deszczu/ to od tego czasu wymieniam od razu dwie, zwłaszcza w światlach mijania :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dim2

Witam mam pytanie jak wymienić żarówkę świateł mijania ściągnąć kostke i jak to tam dalej jest mocowane dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem okazji wymieniać, ale chyba jest metalowa podkładka pod żarówkę, którą trzeba przekręcić, żeby wyjąć całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie odkreca. Zarowka mocowana jest na wcisk. Musisz delikatnie probowac odcylac zarowke z ktoras ze stron az wyskoczy. Zeby zalozyc musisz zrobic dokladnie odwrotnie. Jak przejedziesz palcem po tej metalowej obwodce sa na niej dwie metalowe kropki miedzy nie wchodzi ten wystajacy element zarowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nim rozepniesz kostkę zobaczyć wyciągajac żarówkę w jakiej jest pozycji. Później trudno jest trafić, ja kiedyś z 5 min. walczyłem z lusterkiem w ręku :). Jak wymieniasz, wymień od razu w obydwu reflektorach - u mnie druga padła po 3-ch dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie jak wymienić żarówkę świateł mijania ściągnąć kostke i jak to tam dalej jest mocowane dzieki za pomoc.

 

Znalezienie w wyszukiwarce zajęło mi 17 sekund.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26688

doklejam do tego tematu, na przyszłość stosuj się do 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xysiu.m

czy wie ktos jak wymienic postojówki. nie za bardzo jest tam miejsce... czy trzeba wyciągać całą lampę??? pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że załączniki rozwieją wszelkie wątpliwości w tym temacie. Amen.

 

 

Hella:

attachment.php?attachmentid=10019&stc=1&d=1238506749

 

 

 

Valeo:

attachment.php?attachmentid=10020&stc=1&d=1238506627

Hella.jpg

Valeo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że vw nie wpadł na pomysł wymiany żarówek przez wylecie lampy. Byłoby łatwiej. Dużo łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylecie lampy pojęciem względnym. Miałem ma myśli takie jak jest np w manie f2000. Jeden ruch i lampa na wierzchu. A z reszta co to za filozofia zdjąć zderzak. Gorzej założyć dobrze. Osoba która ma grube ręce niech się lepiej wcale nie bierze za to. Szkoda nerwów. Ale jak wam się już uda wyjąć żarówkę to złożyć nowej może już się nie udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i mnie dopadla wymiana, ale jedna lampe mam wymieniona niedawno bo zachaczyl mnie ktos i widze ze to valeo ale nie cholery nie pasuje ten rysunek (z pierwszej strony) do tego co ja mam Fakt chwyta sie o przekreca lekko i wychodzi ale osadzona jest w plastiku owalnym sporym a od spodu przewody i nie ma jak chwycic jej zeby wyskoczyla nie ruszajac za szklana oprawe. Jak bede wkladac nowa to zatluszcze albo cos nawet w rekawicach Moze to jakies nowe mocowanie teraz stosuja Zamiescze fotki jak zrobie przy swietle

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gryzę biurko kiedy czytam takie posty jak "jak wymienić postojówkę" ;) Listości koledzy

;) racja

 

ale z drugiej strony dostęp w paskach nie jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z drugiej strony dostęp w paskach nie jest najlepszy
Raczej w żadnym nowym aucie nie ma dobrego dostępu do żarówek, a są taki ze tylko serwis bo pół przodu trzeba rozkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponieważ kolega ŁYSY wyrzucił moje pytanie to pytam tu jak wymienić żarówkę ksenonową w pasku b6 od strony pasażera ? między dekielkiem a zbiorniczkiem od płynu spryskiwacza jest 1 cm i nie ma mowy o jakiejś gimnastyce bo nie mogę nawet dekielka ściągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności