Skocz do zawartości
raver32

Wariuja hamulce 3 BG 2001

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku zaznaczam,ze przelecialem wzszukiwarke i okazuje sie ze wiele osob mialo ten problem ale nikt na koniec nie napisal jaka byla

pryczyna a mi juz 3 razy wlos zjezyl sie na glowie.Ostatnio wczoraj 2 razy.Po prostu raz na jakis czas moj Passat w sytuacjach awaryjnych hamuje jakby nie mial wspomagania,depcze mu w pedal a on sunie do przodu.Za chwile juz jest dobrze,moge ciskac pedal do woli i jest ok.Przed wczoraj zrobilem 400km i tez hamulce byly brzytwy,ale wczoraj z nienacka 2 razy mnie zawiodly,dobrze ze lecialem tylko ok 100.Czy to moze byc serwo,moze jakis czujnik,cos gdzies przepuszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Prawdopodobnie masz jakąś nieszczelność w układzie podciśnieniowym.Sprawdź wszystkie cienkie wężyki, idące do N75 i od niego,siłownik przy turbinie itd.

Co prawda nie napisałes tego ale wydaje mi sie że auto wpada ci w tryb awaryjny tzn.ciagnie np. do 300rpm i nagle koniec mocy.Zgadza się?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zacisk Ci się przegrzewa, gdziś coś ociera itp. Jak odparuje woda z płynu to masz zapowietrzony układ. przez pewien czas jest OK, dopóki zacisk zimny, ewentualnie coś co trze się wytrze i temp. wraca do normy. Jak nie działa wspomanie to samochód staje, tylko strasznie ciężko chodzi pedał. Mogę się założyć że to przegrzewanie któregoś zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Stary ale tu chodzi o hamulce :614:

 

-------

 

Płyn był kiedy wymieniany ???

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być pompa hamulcowa. Miałem podobne objawy - pedał hamulca łapał prawidłowo po czym nagle ustawał opór i pedał wpadał w podłogę (hamulce na szczęście chwytały na na samym końcu). Pompa hamulcowa okazała się być nieszczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Stary ale tu chodzi o hamulce

 

Zgadza się,stawiam na podciśnienie jesli sporadycznie nie ma go na serwie(brak hamulca) to nie będzie tez na zaworku i w efekcie wpada w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie masz jakąś nieszczelność w układzie podciśnieniowym.Sprawdź wszystkie cienkie wężyki, idące do N75 i od niego,siłownik przy turbinie itd.

Co prawda nie napisałes tego ale wydaje mi sie że auto wpada ci w tryb awaryjny tzn.ciagnie np. do 300rpm i nagle koniec mocy.Zgadza się?.

 

Tzn samochod pracuje w pelnym zakresie obrotow ale mam wrazenie ze jest troszke przymulony,choc nie jest to sama "mulowatosc" kiedy pada przyplywomierz.Chyba trzeba postawic na podcisnienie,umowilem sie z jednym fachowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymają Ci hamulce to też będzie mułowaty hehehe

Ja dalej obstawiam swoje - przegrzewają się zaciski, zapowietrza się układ (do czasu spadku temperatury) - stąd brak hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest przyczyna,wisial jakis sobie przewodzik podcisnieniowy po prawej stronie,po prostu jakby wysunal sie od drgan albo cos :638: wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary ale tu chodzi o hamulce :614:

 

-------

 

Płyn był kiedy wymieniany ???

 

HHA

 

Ply wedlug ksiazki serwisowej byl wymieniany w maju 2003,czyli 3 lata temu.Samochod sprowadzilem osobiscie z Niemiec 2 miesiace temu.Powinienem go wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raver32, płyn powinno się wymieniać książkowo co 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow,jaka szybka odpowiedz :629: pomimo,ze jest ok,jutro jeszcze wymienie ply dla swietego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow,jaka szybka odpowiedz :629:
My jesteśmy porządna firma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow,jaka szybka odpowiedz :629:
My jesteśmy porządna firma :)

 

Ani przez chwile w to nie watpilem,dlatego tu jestem :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności