Skocz do zawartości
Gość krzysieksa

Korozja w 3B i 3BG - czy występuje??

Rekomendowane odpowiedzi

Skad brales ori i w jakiej cenie?

 

Na Allegro facet wyciął z kawałka boku. 225 zł więc nie ma tragedii.

 

Skąd wam taki gnój się bierze nie mam pojęcia, mój '01 rocznik wszystko oryginalne nie bite i ani grama rdzy nie widać, błotniki, podwozie wszystko cacy, tylko na przednim "wózku" i tylnej belce widać rudego ale w takie ilości że śmiech.

 

Sprawdź pod listwami progowymi - to jedno. Dwa to w 2001 roku stosowano inne lakiery, mniej ekologiczne ale trwalsze. Wykonanie powłok nadwozia spadało w VW systematycznie, aby w modelu B6 osiągnąć najniższy poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was orientuje się jak jest z trwałością/jakością błotników sprzedawanych w hurtowniach z częściami do aut? Bo o zamiennikach w kolorze słyszę same złe opinie. Wychodzi na to, że najlepiej kupić 2 błotniki i oddać do zabezpieczenia i pomalowania. Tylko jakoś dziwne ceny bo są za ok 80zł/szt albo za ponad 100zł/szt. A za kilka lat znowu pewnie ruda wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z was orientuje się jak jest z trwałością/jakością błotników sprzedawanych w hurtowniach z częściami do aut? Bo o zamiennikach w kolorze słyszę same złe opinie. Wychodzi na to, że najlepiej kupić 2 błotniki i oddać do zabezpieczenia i pomalowania. Tylko jakoś dziwne ceny bo są za ok 80zł/szt albo za ponad 100zł/szt. A za kilka lat znowu pewnie ruda wyjdzie...

Nawet o tym nie myśl....

Każdy element tylko orginalny i jak ma być malowany to najlepiej w jasnych kolorach nie w metalicu.

Każdy "malarz" jest najbardziej zadowolony z białego akrylu.....i spokój na parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wam taki gnój się bierze nie mam pojęcia, mój '01 rocznik wszystko oryginalne nie bite i ani grama rdzy nie widać, błotniki, podwozie wszystko cacy, tylko na przednim "wózku" i tylnej belce widać rudego ale w takie ilości że śmiech.

No mi sie bierze rok 2003 kupiony nowy w salonie I masa rdzy. Sama odnowa ok 15 tys na ori czesiach. Zdejmij plastyki jak taki pewny jestes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdejmij plastyki jak taki pewny jestes...

Nie mam takiej potrzeby żeby je ściągać i zaglądać tylko ot tak sobie, poza tym widziałem podwozie już setki razy, ranty progów gdzie lewarek siedział już też setki razy nawet koloru nie zmieniły na rudy a widać że konserwacji na nich już nie ma, podłoga jest pokryta dobre 3mm "smalcem", takiej konserwacji to tylko w latach '90 można było doświadczyć kiedy auta jeszcze były autami.....skoro piszecie że błotniki gniją w takim samym tempie jak progi, to skoro u mnie błotniki wyglądają jak nowe, to pewnie i tam nic nie znajdę, a uważam że błotniki (ranty zwłaszcza) są znacznie bardziej narażone na gnicie niż progi, bo po to są tam te osłony.

A z tego co wiem to właśnie już roczniki '03 miały pakowane jakieś dziwne gąbki w błotniki stąd ta przyspieszona korozja.

Poza tym blachy w passacie są ocynkowane.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym blachy w passacie są ocynkowane.

 

Ocynkowane to były w Audi 80. Tu to jest tylko wersja oszczędnościowa. Jakby był prawdziwy ocynk, to po 13 latach właściwie nic by się nie działo. A nie, że przednia szyba wypada razem z lakierem i fragmentami rdzy oraz tego OMC ocynku. Albo wychodzi rdza spod listwy naklejanej na drzwi, że gdyby nie szybka reakcja to jeszcze pół roku a drzwi byłyby tylko do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocynkowane to były w Audi 80. Tu to jest tylko wersja oszczędnościowa. Jakby był prawdziwy ocynk, to po 13 latach właściwie nic by się nie działo. A nie, że przednia szyba wypada razem z lakierem i fragmentami rdzy oraz tego OMC ocynku. Albo wychodzi rdza spod listwy naklejanej na drzwi, że gdyby nie szybka reakcja to jeszcze pół roku a drzwi byłyby tylko do wymiany.

To jakieś dziwne te Wasze Passaty.

Tak jak pisał kolega kilka postów wyżej, może być tak, że od '03 zaczęli oszczędzać na jakości blach i ich konserwacji, bo u mnie nic takiego co napisałeś do tej pory nie występuje, żadnych ognisk rdzy karoserii (oprócz wózka i belki - jak pisałem wcześniej) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam b5 z 99 roku, sa miejsca gdzie pojawia sie ruda, np na slupku przy tylnej szybie, czy nadkole, ale gdy porownuje do passata b6 ojca z 2005 to moj jest w duzo lepszym stanie, tam to dopiero jest tragedia jesli chodzi o blachy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet o tym nie myśl....

Każdy element tylko orginalny i jak ma być malowany to najlepiej w jasnych kolorach nie w metalicu.

Każdy "malarz" jest najbardziej zadowolony z białego akrylu.....i spokój na parę lat.

 

Muszę i tak coś zrobić, bo są dwie dziury... Oryginalne błotniki do pomalowania dostanę pewnie tylko w ASO, bo w hurtowniach wszędzie są pewnie zamienniki... Najgorzej jak się człowiek na czymś nie zna... ;p Chłopak 8 lat temu kupił do golfa zamienniki i nic się przez 8 lat nie dzieje... narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakieś dziwne te Wasze Passaty.

Tak jak pisał kolega kilka postów wyżej, może być tak, że od '03 zaczęli oszczędzać na jakości blach i ich konserwacji, bo u mnie nic takiego co napisałeś do tej pory nie występuje, żadnych ognisk rdzy karoserii (oprócz wózka i belki - jak pisałem wcześniej) :)

Mam z października 2004. Maska i klapa (kombi) już wymienione. Czekają na wymianę wszystkie drzwi - wylazło spod listew i gdzie niegdzie na rantach. Do tego krawędź dachu nad szybą, obydwa nadkola z tyłu (jeden po przycierce w 2008) i przednie błotniki ale na dole, między kołem a drzwiami. Auto znam od nowości, więcej przygód poza tylnym nadkolem nie miało. Za to wahacze i łańcuch rozrządu o dziwo nie wykazują zużycia, a dochodzi 300tyś. Dziwne są jednak te passaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2002r cały w oryginale, na lewym tylnym nadkolu był tylko pryśnięty klar, jedna warstwa żeby ryskę zgubić, i odpukać nigdzie ani grama rdzy, nawet na tylnej klapie która jak wiadomo nie ma ocynku

Jak w każdym kilkunastoletnim samochodzie troszkę odprysków od kamyków jest , ale rdzy brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykwity na górnych rantach przednich błotników i na klapie przy lampkach oświetlenia tablicy. Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdza się powiedzonko: "Kobieta i auto im starsze tym lepsze":hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze po zimie :[ pojawiło się ognisko rdzy na progu :[ Szybka reakcja i po problemie . Wiejec nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nefralgiczny punkt 3Bg 2001 rok podświetlenie tablicy jeśli nie szczelne to rdza wyjdzie napewno jak u mnie heh.Ale już klapa zamówiona i jest wszystko jak powinno być.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmijcie przednie nadkola to wtedy zobaczycie u gory ogniska rdzy w passacie, kazdy patrzy na progi i spód, ale nikt nie zagląda pod nadkola plastykowe.:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmijcie przednie nadkola to wtedy zobaczycie u gory ogniska rdzy w passacie, kazdy patrzy na progi i spód, ale nikt nie zagląda pod nadkola plastykowe.

 

Nic u mnie nie było tylko trochę kurzu / błota a tak blacha zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z blachy w moim. Od spodu i pod nadkolami zdrowo, zero rudej, ładnie wygląda fabryczne zabezpieczenie, nadwozie tez bez purchli a auto ma juź 15 wiosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84
Ja jestem zadowolony z blachy w moim. Od spodu i pod nadkolami zdrowo, zero rudej, ładnie wygląda fabryczne zabezpieczenie, nadwozie tez bez purchli a auto ma juź 15 wiosen
U mnie ruda wychodzi z nadszybia od kierowcy i leci aż do pasażera, tyle zauważyłem. Nie wiem jak sytuacja z nadkolami bo nie sciągałem jeszcze osłon.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nadkolami to faktycznie występuje szczególnie od strony dzwi ,ale w G4 ,Bora,A3.Potrafi byc nawet 2 kilo błota...W pasku jest trochę inna konstrukcja ,i faktycznie nie ma takiej tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności