Skocz do zawartości
Gość grobel14

kontrolka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grobel14

Mam pytanie: Czy w przypadku gdy miga mi kontrolka od płynu chłodniczego a stan płynu jest prawidłowy i temperatura silnika tez mogę cos uszkodzić?Chodzi mi o silnik. Nie potrafie rozpoznać przyczyny migania tej kontroli.Sprawdzałem czujnik temp, zwierałem styki w kostce która wchodzi do zbiorniczka wyrównawczego, płykałem zbiorniczek i niestety problem sie pojawia.Nie miga zawsze ale dosyc często.Boję sie ze mogę cos uszkodzić i dlatego pytam. Po za tym jeśli ktoś wie co może być przyczyną tej usterki to proszę o pomoc.. (szukłaem juz tego tematu przez "szukaj" ale niestety zastosowane metody nie pomogły mi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miga przy odpalaniu. Po włączeniu zapłonu poczekaj aż zgaśnie i odpalaj. Jak masz za mało płynu będzie migać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze miga przy odpalaniu

Ale grobelowi pewnie miga podczas jazdy :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale grobelowi pewnie miga podczas jazdy

 

Jeżeli tak to niech płynu doleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie winą migającej kontrolki były... zimne luty w liczniku (rozlutowywanie się pewnych elementów). Oddałem auto do elektromechanika i jak ręką odjął. De facto można z tym jeździć, z tym że nigdy do końca nie wiesz, czy masz prawidłowe ciśnienie w wężach od układu chłodzenia oraz czy płyn Ci czasem przez nieszczelności nie uciekł.

Ponoć passaty mają to do siebie, że to ich wada (średnio co drugi ma taki sam problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grobel14

Tak jak napisał Kuczlaw kontrolka miga w czasie jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Mam pytanie: Czy w przypadku gdy miga mi kontrolka od płynu chłodniczego a stan płynu jest prawidłowy i temperatura silnika tez mogę cos uszkodzić?Chodzi mi o silnik. Nie potrafie rozpoznać przyczyny migania tej kontroli.

 

Ta kontrolka sygnalizuje zbyt niski poziom płynu,jeśli kontrolujesz i poziom jest Ok.to nic nie powinno sie wydarzyć.Przyczyną może być tzw.kamień który osadził sie na elektrodach w zbiorniczku.Spróbuj go usunąc mechanicznie(zeskrobać) albo chemicznie(odkamieniacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka płynu chłodzącego miga podczas jazdy:

1. "lizmne luty" w liczniku

2. najprawdopodobniej padnięty czyjnik w zbiorniczku wyr ównawczym. Odepnij wtyczkę ze zbiorniczka i wsaź do niej kabelek, czyli zewzyj styki, zapal auto i zobacz czy miga! jezeli zgasła to zbiorniczek do wymiany (bo samego czujnika nie wymienisz), jezeli nie to nie wiem;) Ja miałem to samo i połaczyłem kabelki, JEST OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Ja miałem to samo i połaczyłem kabelki, JEST OK!

 

Lepiej jest reanimować niż amputować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grobel14

jeśli chodzi o tę reanimację to juz próbowałem i nic to nie zmieniało.Kontrolka migała. Czytając wasze posty cos podejrzewam ze to mogą byc "zimne luty" bo oprócz tej kontroli wskaźnik od paliwa raz wskazuje ilość paliwa a raz nie oraz kontrolka od hamulca ręcznego raz świeci a raz nie świeci.(oczywiście gdy zaciągnę hamulec). Samemu jestem w stanie te zimne luty naprawić? POdejrzewam ze bedzie potrzebny jakiś elektromechanik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel14 spróbuj zrobić jeszcze jeden eksperyment: przy uruchomionym silniku na biegu jałowym, włącz sobie np. światła mijania, lub dmuchawe na czwórkę. Jeżeli kontrolka zniknie to już na bank zimne luty w liczniku. Miałem to samo.

U mnie elektromechanik usunął problem z licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grobel14

Widzisz sznikers23 u mnie jest taki problem ze kontrolka włącza sie w czasie jazdy.Gdy zapale silnik to nie świeci i po jakimś czasie dopiero zaczyna i w dodatku nie zawsze, ale dzięki za radę.Jeśli zacznie mrygać to zrobię tak jak piszesz.

Jeśli chodzi o poradę Darka 77 to zbiorniczek płókałem z dodatkiem tytana. Najgorsze jest to że jest on nierozbieralny i zdany jestem tylko na środki czyszczące bo mechanicznie nie można tego usunąć.O tym osadzającym sie kamieniu mówił mi tez mechanik...Jeśli uda mi sie zlokalizować awarię dam znać. Póki co stawiam na zimne luty. Aha jeśli mógłby mi ktoś napisać "krok po kroku" sposób wyciągnięcia liczników to byłbym wdzięczny.Podejrzewam ze jest z tym troche grzebaniny.Nie chce czegoś uszkodzić.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

a ja miałem w swoim taki przypadek ze podczas odpalania migała kontrolka po rozgrzaniu sie silnika gasła poczym jak temperatura dochodziła do 80 stopni znowu migała sprawdziłem poziom płynu było troszkę mało to uzupełniłem ale dalej było to samo przy okazji jak bylem u mechanika to sie okazało ze mam pompę wody do wymiany po wymianie pompy i uzupełnieniu płynu wszystko jest ok nie wiem czy pompa wody miała cos wspólnego z tym :644: :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności