Skocz do zawartości
myszat

temp. wewnatrz autka w climatronicu....

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem na forum ale nie znalazlem....tak sobie myśle czy jest sposób aby zamiast temp. zewnętrznej na climatronicu była wyświetlana temp. wewnatrz autka - wiem, wiem można podejrzec za pomoca ukrytych funkcji klimy ale w trakcie jazdy jest to raczej trudne :)

Temp. zewnetrzna jest caly czas wyswietlana rowniez na desce rozdzielczej wiec po co dwa razy to samo :)

Ktos powie ze temp. wewnt. jest pokazana przez ustawienie temperatury na climatronicu+auto, ale co w przypadku gdy tej kombinacji sie nie uzywa....

 

climatronic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszat, generalnie ciężko określić co rozumiesz pod pojęciem "temperatura wewnątrz" auta. Masz co najmnej dwa sensory temperatury wewnętrznej w pojeździe i - wierz mi - obydwa wskazują coś zupełnie innego ;)

 

To, co wyświetla się na klimatronicu w trybie auto, to temperatura zadana dla regulatora temperatury. Ukryte funkcje + 2 i 3 pozycja (poprawcie mnie) odpowiadają za czujniki temp wewnętrznej. W trakcie jazdy równie szybko się to wywołuje co na postoju... tylko po co - różnica między temperaturą przy konsoli klimatronica a w lampce w słoneczny dzień może osiągać nawet 10stopni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek, Jak uaktywnić tą funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubotek - poczytaj watki o klimatronicu, wszystko zostalo opisane. Znajdz sobie, ktore pozycje wskazuja temp "widziana" przez czujniki i bedziesz mial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, poruszyłem ten temat bo fajnie jest jak wsiadasz rano do samochodu i widzisz ile jest stopni w środku :641: a poza tym nie mam jakiegos w miare sensownewgo powodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszat, temp wewnętrzną (sądząc po wartościach wskazań) mam w klimatroniku na 1, 5 i 6 pozycji... bawiłem się dziś tym jak wsiadłem do auta po godzinie parkowania pod chmurką. 32, 36 i 35 stopni... po odpaleniu klimy temperatura spadła do 26 :P:D Uroki posiadania czarnego auta :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale panowie te opcje dodatkowe to sa chyba tylko w 3BG :( bo u mnie w 3B nie udało mi sie ich odpalić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym climatronicu można uruchomić tryb serwisowy? Na forum podana jest instrukcja jak go uruchomić w modelu 3B, jednak u mnie to nie działa. Ktoś wie co może być tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta poniewaz to samo mi chodzi po glowie...po co mi dwa wskazania tej samej temp. Mowicie, ze jest kilka czunikow...ok to niech mi wskazuje ktorykolwiek ale caly czas a nie po kodach. Da sie tak zrobic? A moze sie da, zeby FIS pokazywal wewnetrzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronic dostaję temperaturę od licznika po CAN, więc w 3BG to nierealne. W 3B natomiast to inna bajka, i tam dałoby się to już oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Can przypadkiem nie byl od 2004? Bynajmniej do radia mi nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej puścić do licznika przewód od czujnika wewnętrznego z climatronika. wtedy na wyświetlaczu przy zegarach będzie wyświetlana temperatura wewnętrzna a na climatroniku zewnętrzna. u siebie będę to składał w taki sposób w najbliższym czasie.

to tyle jeśli chodzi o 3b, w 3bg obstawiam że jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Can przypadkiem nie byl od 2004?

CAN był już od 1999r, jeśli nie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprościej puścić do licznika przewód od czujnika wewnętrznego z climatronika. wtedy na wyświetlaczu przy zegarach będzie wyświetlana temperatura wewnętrzna a na climatroniku zewnętrzna. u siebie będę to składał w taki sposób w najbliższym czasie.

to tyle jeśli chodzi o 3b, w 3bg obstawiam że jest podobnie.

 

 

No to źle obstawiasz, powyżej napisałem jak jest w 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno - liczylem na to ze da sie to poprzestawiac np vag comem lub jak zamykanie szyb czeskim programem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Można by próbować z podmianą panelu na ten sprzed lifta, ale wtedy to już byłaby rzeźba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności