Skocz do zawartości
Gość konrado80

Pracuje na trzech garach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konrado80

Witam mam Paska z 97 roku z silnikem 1.8T,

kilka dni temu po odpaleniu samochodu na biegu jałowym zaczeły mi falować obroty, dodatkowo brak mocy i przyszpieszenia. Okazalo się że silnik pracuje tylko na trzech cylindrach.

Poczytalem troche fora i wyczytalem że w tych silnikach lubią padać cewki zapłonowe, postanowiłem to sprawdzić.

Przy odpalonym silniku zaczołem pokolei odpinać każdą cewke, okazało sie że nie pali na drugim cylindrze. Już miałem zamawiać nową - ale myślę sprawdze jeszcze czy to przypadkiem nie świeca. Zamieniłem cewki i nadal nie pali na drugim. Myślę - trafiona świeca (mniejszy wydatek).

Zamieniłem świece i co ? nadal nie pali drugim cylindrze.

Wniosek cewki i świece są wporzadku - brak napiecia dochodzącego do drugiego cylindra.

Czy może spotkal sie ktoś z podobnym przypadkiem, co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konrado80

Problem rozwiązany.

Autko zaprowadzone do serwisu audi i vw, po podpięciu do komputera - brak jakichkolwiek błędów.

Diagnoza w warsztacie - padnięty komputer albo wzmacniacz iskry.

Zaczęto od wymiany rzeczy tańszej i na szczęście trafnie, padnięty wzmacniacz.

 

Dla zainteresowanych, wzmacniacz znajduje się z lewej strony silnika pod osłoną filtra powietrza .

DSC00387.jpg

Edytowane przez konrado80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrado80 , wielkie , wielkie dzięki .

 

Uratowałeś mi życie i kupę kasy . Miałem ten sam problem, nie palił na 1 cylindrze . Kilku mechaników rozkładało ręce , wskazując ostatecznie na winę komputera .Dobrze że znalazłem wątek z tym samym problemem. Zabrałem auto z warsztatu, kupiłem moduł zapłonowy, 2 minuty na wymianę - i euforia !!! Autko śmiga jak oszalałe .

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

passat 2.0 azm.Podczas jazdy nagle zaczal palic na 3 garach.Podpiecie pod kompa-brak iskry na 4-ym cylindrze.Wymieniona swieca ale nadal to samo.Sprawdzilem iskre na przewodzie i iskry brak.Na pozostalych garach pali,odpala tez bez problemu ale caly czas pracuje na trzech czyli telepie sie i totalny brak mocy.Kabel zaplonowy tez wymieniony

Cewka zaplonowa jest identyczna jak w 1.6.Teraz pytanie-czy moglo pasc w cewce tylko jedno wyjscie na jeden cylinder??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawie info dla potomnych.

Moze pasc jedno wyjscie na cewce z 4 wyjsciami.Cewka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w swoim 1.6 AHL. Najpierw wymieniłem przewody i świece ale to pomogło tylko na miesiąc gdyż cewka musiała być już w opłakanym stanie. Gdy ponownie zaczął pracować na 3 cylindry wymieniłem cewkę na nową (Beru) - wszystko wróciło do normy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio też nie chodził 2 cylinder okazał się padnięty wzmacniacz iskry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, panowie co to może być? Trzeba dłużej pokręcić aby odpalił, falujące obroty i trzęsie silnikiem,słychać wyraźnie stuki silnika. Dodam,że na pierwszym i drugim biegu przy zdjętej całkowicie nodze z gazu trzęsie mocniej tak jakby był na wyższym biegu. Czyżby dwumasa?

 

https://www.youtube.com/watch?v=zMdc3PehgHc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat , co prawda mam inny silnik bo 2,3v5 , ale tez spotkala mnie ostatnio awaria cewki :D wymienilem i po klopocie ale wychodzi na to ze vw nie dopracowal kolejnej rzcy elektronicznej skoro jest to tak czesto awaryjne , malo tego gdy kupowalem auto sprzedawca tez mnie uprzedzil by miec te cewki zawsze gdzies w bagazniku , wymiana banalna , ale gdy padnie w trasie szkoda dalej tak jechac , dodam ze pokonuje trasy okolo 1000km i nie czul bym sie komfortowo jadac do domu taki docinek z 4 lub 3 cylindrami pracujacymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności