Skocz do zawartości
Gość piki

jeden ksenon zmienil kolor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piki

hmmm dzis jade sobei za jakims autem, tak sobie patrze na jego baganzik w ktorym odbijaja sie moja swiatala a tu moj lewy reflektor ma inny kolor, nie niebieskawy jak to normalnie mam, jak ciagle w prawym a fioletowy, hmmmm, myslalem ze to moze jakos cos sie inaczej odbija pod kontem w tym aucie na baganziku ale stanalem na stacji sprawdam i faktycznie! moj lewy ksenon swieci inaczej, pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem, daje fioletowy kolor, mocno fioletowy, wyraznie rozny od prawego reflektora.

 

spotkaliscie sie z czyms takim? koncy sie zarowka? tak szybko!? do tej pory ksenonowe zarkowki starczaly mi na wiecej niz 3 lata spokojnie, a tutaj 1,5 roku i koniec? czy moze jakas awaria napiecia na reflektor? hmmmmm dziwne? swieci MOCNO ale zupelnie innym takim ->:o kolorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palnik ci się kończy, konieczna będzie wymiana. pamiętaj żeby wymieniać oba naraz bo będzie widoczna różnica w kolorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
palnik ci się kończy, konieczna będzie wymiana. pamiętaj żeby wymieniać oba naraz bo będzie widoczna różnica w kolorze

 

 

eeee dzieki, a co to ten palnik? wymiana sadze nie w ramach gwarancji, jakie koszty tak +/- ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palnik - żarówka ksenonowa

 

koszt 100-500zł

 

ja swego czasu kupowałem takie żarówki po ~150zł na allegro, marka Osram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee pewnie ci na gwarancji nie zrobią. Ja bym nie brał w ASO no chyba ze masz duzo kasy. U zaufanego sprzedawcy na allegro mozesz kupic w okolicach 100 zł. Nie jedz do idczaka bo ci jeszcze te palniki wsadzą do tyłu. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

he nie no jak zarowka to oczywiscie ze nie w ramach gwarancji, lae jak na ksenon to szybko sie zuzyla :-/ w poprzednich autach nie wymienialem wczesniej niz przed 3 rokiem jazdy :o w sumie to nigdy mi sie zaden ksenon nei wypalil od tej pory :confused:

 

a macie takich PEWNYCH sprzedawców ksenonowyc hzarowek, zwanych rowniez palnikami ;)? jak tak to poprosze o jakies info na pm lub tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Mamy... Zamiescilem namiary w dziale POLECAM jakis czas temu-odszukaj sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że masz żarnik d1s,żarówka żarówce nie równa,możesz jeździć kilka dni lub miesięcy i może się przepalić,na allegro poszukaj u dobrych sprzedawców jak jesteś z Łodzi to w Brzezinach chłopaki ci sprzedadzą i wymienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

gdzie w brzezinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przeciwko Orlenu,firma WALWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój problem jest następujący - jeden z żarników świeci na różowo (fioletowo) i nie zawsze odpala za pierwszym razem. Z tego co wiem - jest to objaw "umierającego" żarnika. ALE - kupiłem od kolegi używany, sprawny, oryginalny żarnik, który wczoraj u mechanika przełożyliśmy i ku mojemu zdumieniu również po kilkunastu sekundach przeszedł we fioletowy! :ocochodzi

 

Moje pytanie: czy na 100% będzie to przetwornica czy może jeszcze coś innego może wchodzić w grę???

 

Pytam gdyż wydałem wczoraj 70 zł (robocizna) a nic nie osiągnąłem. Nie chcę znów ładować się w koszta, że odkupię jeszcze przetwornicę od kumpla, znów wszystko rozbebeszymy a to i tak okaże się nie to i tylko mechanik zarobi na rozbieraniu i składaniu przodu :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmiany żarnika między lampami. Jak kolor pójdzie za żarnikiem, to żarnik, jak nie, to przetwornica.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę znów ładować się w koszta

 

A wystarczyło tylko zamienić żarniki miejscami tzn. z lewej lampy do prawej bądź odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wystarczyło tylko zamienić żarniki miejscami tzn. z lewej lampy do prawej bądź odwrotnie.

 

To zostało już uprzednio zrobione kolego. Odpaliliśmy żarnik w lampie kumpla więc tyle to ja wiem. Pytam czy jeszcze jest jakiś element prócz przetwornicy i samego żarnika, mający wpływ na działanie ksenonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeszcze jest jakiś element prócz przetwornicy i samego żarnika, mający wpływ na działanie ksenonu.

 

No a coś takiego jak ZAPŁONNIK? Ktoś o tym słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas zapłonnik jest integralną częścią przetwornicy

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.

przy moim passacie coś się dzieje z ksenonem.

ostatnio zauważyłem, że jeden świeci bardziej "na biało, trochę żółto" no w każdym bądź razie inaczej niż wcześniej.

Ktoś wie co się dzieje i dlaczego ?

 

niżej zdjęcia podglądowe (chodzi o ksenon o strony kierowcy)

20170511_205010.jpg

 

20170511_205026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat od początku :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko - a przetwornice są po obu stronach te same czy jest prawa i lewa?

Pytam bo mój lewy xenon świeci na fiolet a tak sie składa że kolega sie rozdupcył swym passatem i ocalił prawą lampę i ją od niego odkupiłem i zamierzam wyjąć przetwornicę i podmienić ją na miejsce tej lewej świecącej na fiolet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności