Skocz do zawartości
Gość janek111

Czy po wymianie wahacza przedniego trzeba ustawiać zbieżność???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janek111

Witam. Wymieniłem wczoraj prawy górny przedni wahacz w mojej B5. Powiedziano mi, że po wymianie wahacza trzeba ustawić zbieżność, a koleś ze stacji diagnostycznej mówił że nie trzeba. Proszę o szybkie infy szkoda moich oponek. :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:634: Pozdro janek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wahacza nie wymaga korygowania ustawienia zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janek111

dzięki wielkie :) To sie nazywa fachowa pomoc pozdro;) janek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj kogoś kto nie wie co pisze.

Każdy wahacz się różni wymiarami od tego co miałeś zamontowany wcześniej u siebie,jest zalecane ustawienie zbieżności po wymianie,decyzja zależy od właściciela,na stacji diagnostycznej prawie zawsze po wymianie jakiegoś elementu zawieszenia wychodzi idealna zbieżność,inaczej wygląda to na pomiarze zbieżności na odpowiednim stanowisku do jej ustawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie słuchaj kogoś kto nie wie co pisze.

 

Właśnie.... i nie zakładaj za dużych wahaczy bo będziesz cztery ślady zostawiał....

weź i wytłumacz jeszcze koledze jaki wpływ ma nowy wahacz na zbieżność albo nie gadaj głupot.

Jak ciśnienie w kołach wyrównasz też jedziesz na zbieżność??

 

Janek jak końcówki drążków będziesz ruszał to wtedy trzeba, przy wahaczach nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
Nie słuchaj kogoś kto nie wie co pisze.

Każdy wahacz się różni wymiarami od tego co miałeś zamontowany wcześniej u siebie,jest zalecane ustawienie zbieżności po wymianie,decyzja zależy od właściciela,na stacji diagnostycznej prawie zawsze po wymianie jakiegoś elementu zawieszenia wychodzi idealna zbieżność,inaczej wygląda to na pomiarze zbieżności na odpowiednim stanowisku do jej ustawiania.

Jest z w tym troche prawdy .Poniewaz ostatnio wymieniałem dwa gorne wahacze i po ich wymianie w tym samym warsztacie sprawdzali zbieznosc i podbili gwarancje na wahacze. Pytałem sie mechanika o zbieznosc po wymianie wahaczy i powiedział ze zdazały sie przypadki ze samochod tracił zbieznosć po wymianie elementu w tym zawieszeniu .NO ALE CZY ODRAZU USTAWIAC ? Chyba lepiej sprawdzic i jezdzic dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

trzeba czy nie trzeba..... można :D mopim zdaniem ustawienie zbieznosci nie zaszkodzi ale w wielu przypadkach obejdzie sie bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janek111

Wielkie dzięki Panowie. Jutro się tym zajmę bo dzisiaj 1 Maja więc świętuję na grillu :) ;p;p;p;p;p POzdro. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie.... i nie zakładaj za dużych wahaczy bo będziesz cztery ślady zostawiał....

weź i wytłumacz jeszcze koledze jaki wpływ ma nowy wahacz na zbieżność albo nie gadaj głupot.

Jak ciśnienie w kołach wyrównasz też jedziesz na zbieżność??

 

Janek jak końcówki drążków będziesz ruszał to wtedy trzeba, przy wahaczach nie.[/quote

Każdy postępuje według swoich zasad,a twoje widać są prostej budowy jak cep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem jeden gorny, na wszelki wypadek pojechalem na zbierznosc i nie trzeba bylo ustawiac, ale upewnic zawsze sie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno moj znajomy mechanik jak i mechanik w warsztacie ASO powiedzieli mi ze kompletna geometrie powinno sie robic nawet po wymianie koncowki drazka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czech

Ja wymieniałem dwa przednie górne i obserwowałem bieżnik opony, nie było śladu zdzierania bieżnika opony, autko jechało prosto. Zbieżności nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarowno moj znajomy mechanik jak i mechanik w warsztacie ASO powiedzieli mi ze kompletna geometrie powinno sie robic nawet po wymianie koncowki drazka...

Po wymianie końcówki drążka to co innego.

Po wymianie wahacza nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie słuchaj kogoś kto nie wie co pisze.

Każdy wahacz się różni wymiarami od tego co miałeś zamontowany wcześniej u siebie,jest zalecane ustawienie zbieżności po wymianie,decyzja zależy od właściciela,na stacji diagnostycznej prawie zawsze po wymianie jakiegoś elementu zawieszenia wychodzi idealna zbieżność,inaczej wygląda to na pomiarze zbieżności na odpowiednim stanowisku do jej ustawiania.

I tu się mylisz bo wiem co piszę i wiem tez co to znaczy normalizacja.Ktoś kto ustawiał zbieżność po wymianie wahaczy nie wie jaką miał przed ich wymianą i być może to tłumaczy korekcję zbieżności której po prostu nie było.No chyba że sa wachacze dłuższe ,krótsze od kowala i z fabryki,drewniane i metalowe.Ale niestety ja takowych jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja wymieniałem cały komplet wahaczy z przodu prawa strona (2 górne + 2 dolne) mechanik mi również powiedział że nie trzeba ustawiać zbieżnosci,auto jedzie normalnie nie sciąga ,nie zdziera opon,wiec narazie daje sobie spokoj,wymiar nowych wahaczy mam taki sam jak stare,nawet nie słyszałem o tym że są rożne rozmiary....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie końcówki drążka to co innego.

Po wymianie wahacza nie trzeba.

 

mialem na mysli ze po kazdej ingerencji w zawieszenie kolego ;) to samo mieli na mysli owi mechanicy...

 

ja i tak jestem zdania ze czego bym nie wymienial i tak robie geometrie i tak, przynajmniej mam pewnosc ze mam to zrobione, a przydaje sie to w prowadzeniu samochodu na naszych koleiniastych drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem na mysli ze po kazdej ingerencji w zawieszenie kolego ;) to samo mieli na mysli owi mechanicy...

 

ja i tak jestem zdania ze czego bym nie wymienial i tak robie geometrie i tak, przynajmniej mam pewnosc ze mam to zrobione, a przydaje sie to w prowadzeniu samochodu na naszych koleiniastych drogach...

 

Marnujesz kasę Kolego jak jeździsz na geometrię za każdym razem po tym jak piszesz, "jestem zdania ze czego bym nie wymieniał".:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po wymianie wahaczy zgodnie z zaleceniami mechanika pojechałem na zbieżność i okazało się, że jest 6 stopni źle :( a kierownicy mi nie ściągało. Ale teraz jest już gitara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marnujesz kasę Kolego jak jeździsz na geometrię za każdym razem po tym jak piszesz, "jestem zdania ze czego bym nie wymieniał".:)

 

oczywiscie mialem na mysli elementy zawieszenia :D moze i marnuje moze i nie, jestem wyczulony na punkcie gemoterii i nienawidze jak mi nosi samochod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustalmy że po wymianie wahacza nie trzeba robić geometrji A jak sprawa wygląda jeżeli do wymiany górnych wahaczy trzeba ściągnąć macpherson.Wtedy obejdzie się geometrji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności