Skocz do zawartości
Gość Haval

filtr oleju do AWT czy rozmiar ma znaczenie??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Haval

Witam, mam pytanie ponieważ wczoraj sam się podjąłem wymianę oleju w passku poraz pierwszy w życiu, w sklepie pan mi wcisnął filtr oleju Sędziszów PP-4.6.5 i niby to najlepszy polski producent i takie tam ale jak odkręciłem w domu stary filtr to przyznam że jest o wiele większy niż ten nowy niby pasuje niby nic nie przecieka sprawdzałem na stronie internetowej Sędziszowa niby dobrze dobrane i teraz nie wiem co ja mam robić????;)

Czy wielkość filtra ma znaczenie „obudowy” ??

I na forum było napisane że AWT mają jakieś większe te filtry??

Bardzo was proszę o pomoc bo sam już nie wiem wydaje mi się że ma znaczenie ale nie wiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
stary filtr to przyznam że jest o wiele większy niż ten nowy niby pasuje niby nic nie przecieka

 

Znam przypadek w ktorym uzytkownik stwierdzil ze maly filtr powodowal wariowanie cisnienia oleju. W ASO podobno do silnikow AWT sprzedawaja wieksze filtry.

 

Jakies dwa dni temu po raz drugi mialem awarie chlodnicy oleju. Pomyslalem ze powodem awarii moze byc maly filtr oleju (taki mialem zalozony). Wedlug mnie maly filtr oleju szybciej sie zapycha i powoduje zwieszenie cisnienia oleju ktore powoduje rozsadzenie chlonicy. To sa moje domysly.

 

Znalezione:

http://en.allexperts.com/q/Automotive-2465/Correct-Oil-Filter-Passat.htm

 

Dla swietego spokoju oddaj ten filtr i zamontuj wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Haval

Cześć kri, dzięki za odpowiedź przyznam że mnie przekonałeś mimo że dziś się znajomych wypytywałem i mówili że to nie ma takiego dużego znaczenia niby większy rzepływ jest wtedy w filtrze i rekompensuje i takie tam.. :confused: ale tak na logikę to co ty mówisz to brzmi mądrzej i bardziej logicznie, sęk w tym że już go wczoraj zamontowałem :660: ale myślę że po prostu na zimę wywalę go w cholerę i kupię ten większy bo mi teraz jest szkoda roboty znowu spuszczać olej i wszystko od początku zwłaszcza że mi to troszkę czasu zajęło bo praz pierwszy to robię:D !tak jako ciekawostka to dziś oglądałem silnik szwagra który też jeździ passkiem 1,8T AWT i też ma wstawiony ten mniejszy filtr mimo że miała przegląd w serwisie .. wiec chyba serwisy na to leją i wciskają jak leci szkoda bo rozumiem jak to by było gdzieś na zadupiu A nie w pożądanym serwisie !!!:608:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. miałem podobny przypadek w uk zmieniałem olej w nowo co kupionym pasku jak w opisie i mechanior gadał że był założony filtr oleju od paska ale diesla był dużo większy od tego co teraz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności