Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rofor

Witam,

 

mój Passat nie został fabrycznie wyposażony w czujniki, ale rozważam wyposażenie go w te cudo.

 

Czy orientuje sie ktoś: jakie są godne polecenia i ile kosztują ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

na allegro kupisz w okolicach 150 zł z paskudnym wyswietlaczem pokazujacym dodatkowo odległosć do prezeszkodzy ( tylne ) firmowe czujniki w salonie beda kosztowaly pewnie w granicach 2000zł.

 

Podepne sie pod temat z innym pytaniem.

 

Gdy włanczam wsteczny powinny włąnczac sie tylne czujniki parkowania a przednie nie powinny dzialac ja mam tak ze gdy dam wsteczny aktywuje mi sie przyczisk i dzialaja mi i przednie i tylne czujniki cofnia gdy go wyłacze na wstecznym nie dzialają zadne. Gdy wcisne przyczisk nawet na 1 biegu również działaja i przednie i tylne tak powinno byc czy cos jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reksio

Tak powinno być, kolego.

U mnie także tak działają czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - za każdym razem działają oba zestawy - przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie tak działają,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wylaczaja sie po zrzuceniu wstecznego tylko po przekroczeniu 20km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanko: guziczek mruga ladnie, jak sie wlacza system to slychać pikniecie a później już nie slychać... Ktoś z kolegów wie co moglo sie stać bo nie mialem jeszcze czasu żeby podjechać na jakiegoś kompa. Z góry dzięki za odp.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas awaria systemu czujnikow jak mruga. Mi np walnal brzeczyk od tylnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czujnikami tylnymi oraz przdnimi to jest tak ze sa wlaczane razem ja cofasz i patrzysz na tyl, a przednie pomagaja ci nie zachaczyc przodem o cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Tak zwlaszcza jak parkuje w miescie cofam i mi łaza ludzie przed autem i dostaje szału :P pika mi ze wszystkich mozliwych stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale to lepsze niz mial bys komus kolano zderzakiem przestawic bo kretyn podszedl nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Użytkownik rofor pytał raczej o to jaki czujnik mu polecimy a temat poszedł trochę w innym kierunku.

Ja zamontowałem w moim Passacie B5 czujniki kupione na allegro za 108 zł o nazwie: Phantom i jestem z nich zadowolony. Są to czujniki z czterema sensorami i wyświetlaczem. Nie uważam żeby wyświetlacz (diodowy) wyglądał tragicznie jak ktoś wcześnie zasugerował - natomiast przydatne jest to że widać z której strony zbliża się "twarde". W momencie pokazywania odległości " 0 " na wyświetlaczu samochód stoi około 20 cm od przeszkody. Jak narazie nie miałem również problemu z jego działaniem podczas deszczu i śniegu.

Może ta krótka recenzje się przyda w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rofor

Rzeczywiście, właśnie chciałem wiedzieć Ale sam to montowałeś, czy zleciłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Z ciekawosci chciałbym zobaczyc jak wyglada taki wyswietlacz w srodku ktory dla mnioe psuje wyglad. Nie masz moze fotek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie montowali w ASO wyświetlacz jest zamontowany w podsufitce koło tylnej szyby. Odległość i kierunek przeszkody odczytuje się w lusterku. Wyświetlacz pokazuje lustrzane odbicie i poprawny obraz pokazuje odbicie w lusterku. A czujniki zwykłe czarne. Gdy się zabrudzą z działaniem jest różnie. koszt podajże 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie montowali w ASO wyświetlacz jest zamontowany w podsufitce koło tylnej szyby. Odległość i kierunek przeszkody odczytuje się w lusterku. Wyświetlacz pokazuje lustrzane odbicie i poprawny obraz pokazuje odbicie w lusterku. A czujniki zwykłe czarne. Gdy się zabrudzą z działaniem jest różnie. koszt podajże 700zł.

 

 

Pokaz jak to wyglada bo jestem ciekaw, nie slyszalem nawet o takim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to zamontowane ale w Borze w ASO chcieli 700. Ale dzialaja lepiej niz oryginalne w Pasku bo te potrafia wariowac jak auto jest zabrudzone. Jak bede mial czas to wrzuce foty jak to wyglada, ale mowiac szczerze efekt jest bardzo pozytywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Czekam na fotki tez chce takie cudo u siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czujniki to polecam sprzedawane przez valeo- beep&park. To też chińszczyzna ale jakościowo dużo lepsza od tych z allegro, przerabiałem wiele rodzai tych z allegro i każdy po zimie fiksował, natomiast te z valeo mam w 3 autach od 3 lat i jest git. A montaż sam robiłem, nawet zderzaka nie trzeba sciągać bo jest na tyle miejsca żeby od spodu ręke włożyć. A co do ceny to takie bez wyswielacza chyba 280zł kosztowały , z wyswietlaczem koło 70zł droższe, ale ja mam wszystkie bez wyświetlaczy bo uważam go za zbędny bo i tak podczas cofania trzeba sie rozglądać wokół siebie a nie patrzeć na wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja montowałem czujniki sam. Moim zdaniem nie jest to zbyt trudne. Jeżeli masz smykałkę majsterkowicza to bez problemu. Jedna rzecz na którą należy zwrócić uwagę to znaczniki (strzałki umieszczone z tyłu czujnika) które muszą być skierowane w górę - inaczej układ działa niepoprawnie.

A tak wygląda wyświetlacz:

1.JPG

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności