Skocz do zawartości
Gość rafalek999

VAG-COM brak diagnozy sterownika hamulców ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalek999

Na początku chciałem nadmienić że nie jeżdzę Passatem chociaż chciał bym i pewnie w przyszłości będę:P

Swój post zamieszczam na tym forum ponieważ kwestia diagnozy VAG-Com jest tutaj bardzo rozwinięta.

 

Posiadam VW Polo 6N1 1.4KAT 1996 rok

 

W związku z tym ze od pewnego czasu swiecą mi się kontrolki ABS (prawdopodobnie padł którys z czujnikow bo systuacja była typowa, kontrolka zapalała się coraz częsciej aż w końcu pali się non stop ) zaś kontrolka poduszek zapaliła sie po montażu radia.

 

Kupiłem sobie kabelek OBD2 , i udało mi się podłączyc go do auta poprzez program VAGCOM 311-2. Jeśli chodzi o sukcesy na tym polu to udało mi się połączyc ze sterownikami silnika, inmobilajzera oraz poduszek powietrznych. Wykasowałem sobie bez problemu bład z poduszek, i kontrolka zgasła. Jeśli zaś chodzi o ABS to wogóle nie moge się połączyc ze sterownikiem hamulców, czyli defkato ABS, a co za tym idzie zdiagnozować usterkę.

 

W czym może tkwić problem??? skoro łaczę się z pozostałymi sterownikami, tzn ze narzędzia mam sprawne.

 

 

osobiscie doszedłem do wniosku że powodami braku mozliwosci zkomunikowania ze sterownikiem hamulców jmoże byc:

 

- fakt, iż ABS w VW polo z tego rocznika był raczej nowością, komputer był ten sam co na początku produkcji toteż nie uwzględniał diagnozy ABS z poziomu OBD2, gdyz we wczesniejszych fazach produkcji w hamulcach mogło nie byc rzadnej elektroniki

 

- urzywam programu w wersji freeware czyli niezarejestrowanego (nie udało mi sie go jeszcze zcrackowac) moze ograniczona liczba funkcji w tym wypadku uniemozliwia diagnoze hamulców

 

Proszę wszystkich o wszelkie pordy w tym względzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szogun0

Sprawdź masę i zasilania dla sterownika ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalek999
Sprawdź masę i zasilania dla sterownika ABS.

 

sorry, ale nie jestem elektrykiem samochodowym, gdzie mam to sprawidzic? i jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabelki czujników ABS przy kołach , może któryś się przerwał . Sprawdź PW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalek999

czujniki czujnikami, pewnie w wolnej chwili do nich zajże, mógł bym nawet wszystkie wymienic, komplet na allegro to 100zł, ale co jesli to nie sa czujniki, generalnie problemem na jaki szukam tu odpowiedzi jest dlaczego nie moge połączy się ze sterownikiem abs mojego polo, skoro z innymi sterownikami udało mi się połączyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności