Skocz do zawartości
Gość prz3m0

Folia ochronna na tylny zderzak w variancie (potrzebne fotki)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prz3m0

Potrzebuję fotki tylnych zderzaków z folią ochronną (chodzi o passata po FL). Najlepiej kilka fotek żeby było widać cały zderzak oraz w zbliżeniu w jakich odległościach kleić folię. Ostatnio malowałem zderzak i muszę przykleić nową folię, ale chcę to zrobić maksymalnie zgodnie z oryginałem.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prz3m0

Dzięki, to już coś. Jakby ktoś jeszcze miał, ale z otwartą klapą to wklejajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem malowany zderzak po kolizji parkingowej, gdzie mozna kupic taka folie i ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro Ci zrobie fotki i wysle jak chcesz moge tez z linijka jesli to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mialem malowany zderzak po kolizji parkingowej, gdzie mozna kupic taka folie i ile kosztuje?

 

W ASO VW (Szczecin) , kosztuje 69zł , poza tym na Alledrogo widziałem w podobnej cenie (64,99).:)

Link Alledrogo

 

http://moto.allegro.pl/item352394517_folia_ochronna_tylnego_zderzaka_vw_passat_b5_b6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A nie myślałeś o takiej - http://www.allegro.pl/item353141505__listwa_ochronna_na_zderzak_passat_b5_b6_kombi.html

Ewentualnie o takiej - http://www.allegro.pl/item355486858_listwa_ochronna_na_zderzak_passat_b5_kombi.html

Mnie w 2-3 miejscach powoli zaczyna brzydko odklejać się folia i mam zamiar kupić listwę chrom najprawdopodobniej tą z pierwszego linku.

Mnie się podoba. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te metalowe listwy sa fajne tylko moga sie porysowac ;) a na plastikowych tak nie widac zarysowan ale sie brzydko odklejaja :(th_IMG_6424.jpg

th_IMG_6425.jpg

th_IMG_6426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie mozna kupic taka folie i ile kosztuje?

__________________

w serwisie VW płaciłem za nią 63 pln.

dodam, że wcale łatwo się jej nie przykleja,jest z nią trochę zabawy :) , ja robiłem to na sucho i jak się przyjrzeć to widać pęcherzyki, kolega lakiernik podpowiedział mi, że najpierw trzeba było namoczyć zderzak i wcierać np: ręcznikiem, wtedy idealnie się przyklei, nie wiem ile w tym prawdy nie sprawdzałem, może ktoś tak robił i się wypowie ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prz3m0

Dzięki za fotki i podpowiedzi, przydały się.

A więc po kolei:

1. Umyłem zderzak benzyną ekstrakcyjną - żeby go odtłuścić.

2. Zmoczyłem delikatnie zderzak przy pomocy mokrej czystej szmatki.

3. Przykleiłem folię.

4. Wycisnąłem na zewnątrz folii pęcherzyki z wodą używając zwykłej płaskiej szpachli owiniętej mokrą szmatką (żeby nie porysować ;-) )

5. Gotowe :D

 

Jak się okazuje, na mokro chyba łatwiej przykleić folię, tzn łatwiej pozbyć się pęcherzyków, więc lakiernik jednak miał rację.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prz3m0 folia folija, ale jestb nakladka z blachy ryflowaniej. Takiej rzezbionej. Jak ktos uzywa duzo kufra to jest nto bardziej praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wrzucić fotki z listwą chromową. Bo moja folia się już odkleja i jestem na kupnie nowej, tylko nie wiem czy będzie to folia czy właśnie listwa aluminiowa. Jak najlepiej odkleić starą folię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Zmoczyłem delikatnie zderzak przy pomocy mokrej czystej szmatki.
a jednak miał rację :eek: ?

Pozdrawiam

ps. a jakoś mi się nie chciało wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklejałem szyby w T-4 na mokro (woda z odrobiną płynu do naczyń) ma to tą zaletę, że w momencie gdy źle przyłożysz, albo zrobi się fałdka z łatwością można odkleić i nanieść poprawkę. Poza tym bąbelki powietrza można rozetrzeć przy pomocy szmatki do krawędzi okleiny, a minimalne ilości wody które pozostaną pod nią po jakimś czasie odparują i nie pozostaje po niej żaden ślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ta folie wywalilem i przepolerowalem zderzak i podoba mi sie duzo bardziej. nie uzywam notorycznie kufra wrzucajac do niego non stop jakies paczki itp ale woze czasmi rower itp i jeszcze mi sie nie udalo zniszczyc lakieru na zderzaku. ogolnie jak ta folia mi zaczela odchodzic to dlugo nie czekalem z wywaleniem jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat bo w moim "świeżym" pasku ta folia strasznie szpeci autko. Chciałbym ją wymienić ale tak nowej foli to się boję założyć bo pod tą starą to chyba lakier jest już popękany. Na allegro znalazłem takie chromowane :

 

http://moto.allegro.pl/item457080983_listwa_zderzaka_tyl_vw_passat_b5_b6_kombi.html

 

Wolałbym jednak przykleić taką jak ta tylko żeby była zwykła plastikowa czarna, po pierwsze taniej a po drugie nie będzie mi pasował ten chrom do auta i po co ma świecić ludziom po oczach. Może ktoś wie gdzie mogę takie coś znajdę ??

Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podepnę się pod temat bo w moim "świeżym" pasku ta folia strasznie szpeci autko. Chciałbym ją wymienić ale tak nowej foli to się boję założyć bo pod tą starą to chyba lakier jest już popękany. Na allegro znalazłem takie chromowane :

 

http://moto.allegro.pl/item457080983_listwa_zderzaka_tyl_vw_passat_b5_b6_kombi.html

 

Wolałbym jednak przykleić taką jak ta tylko żeby była zwykła plastikowa czarna, po pierwsze taniej a po drugie nie będzie mi pasował ten chrom do auta i po co ma świecić ludziom po oczach. Może ktoś wie gdzie mogę takie coś znajdę ??

Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

 

dales link do b6 a masz b5 i to przed liftem:) watpie zeby ci lakier pod folia popekal..zobacz po odklejeniu jaki masz efekt i moze tak troche pojezdzij bo mi sie jeszcze nei porysowalo po wywaleniu tej foilii ale szczerze to nie uzywam kombii do wozenia non stop cegiel lub temu podobne.

zawsze jak ci sie juz porysuje albo popeka to sobie cos kupisz nawet szeroka listwa gumowa tyle tylko ze bedzie biedna i dosc wysoka. na bank ci zderzak nie zardzewieje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możę taką folie, chodzi mi o wzór w corelu lub czymś innym żeby na ploterze wyciąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności