Skocz do zawartości
Jonasz

Jak sprawdzić wiązkę do zamka od strony błotnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś borykał się z tym tematem. Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie problem który zdiagnozowałem jako przerwa na wiązce przewodów od zamka do gniazda w błotniku (drzwi od kierowcy). Problem polegał na tym, że zarówno brzęczek od zapalonych świateł jak i światła w podsufitce działały tylko jak lekko (jakieś 20 cm) otworzyłem drzwi kierowcy, jak otworzyłem mocniej to przestawały działać. Dzisiaj zachciało mi się ruszać tą wiązką i efekt jest taki, że działają tylko drzwi kierowcy i to w dodatku tak niemrawo jakoś że nawet przy otwartych drzwiach działa od nich zamek (reszta milczy). Działanie tego zamka polega na tym że słychać jak przeskakuje w środku ale sam "dzyndzel" na wierzchu tylko drga nie chowa się. Drzwi rozbierałem już wielokrotnie, zamek również więc z tym sobie poradzę ale żeby sprawdzić przejścia na wiązce muszę mieć dostęp do gniazda ukrytego w błotniku. Może ktoś ma jakiś prosty sposób żeby tam się dostać (do błotnika mieć w miarę swobodny dostęp) nie rozbierając przy okazji połowy auta. Mógłbym wtedy spokojnie przemierzyć sobie kabelek po kabelku i wyeliminować ten problem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zamieszanie z tym testem ale coś miałem problemy z przeglądarką :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej prawdopodobna usterka w tym przypadku będzie zaśniedziała kostka która znajduuje się w gumowym rękawie.

zdejmujesz gumowy rękaw i masz dostęp do kostki oczyść dokładnie styki. psiknij czymś do oczyszczania elektroniki jakiś contakt ipa, tylko nie wd-40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zdejmuję rękaw i mam do czynienia z wiązką przewodów owiniętych taśmąizolacyjną oraz dwoma kablami jednożyłowymi kolorowymi. Żadnej kostki nie mam w gumowym rękawie. Znajduje się albo w drzwiach, albo w błotniku. Jeśli w drzwiach to ok. Jeśli w błotniku to nie wiem jak się tam dostać. Na logikę powinna być w drzwiach bo przecież jakoś trzeba drzwi rozłączyć żeby je zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności