Skocz do zawartości
Gość zip

Wzmacniacz do radia z nawigacją MCD - droga przez mękę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zip

Trzeba to krótko opisać - tylko jak ? .... :)

 

Zachciało mi się modyfikować audio w Passacie.

Chciałem dodać głośniki do tylnych drzwi.... w przednich drzwiach - wymiana głośników .... no i dodatek - wzmacniacz i może coś co czytałoby mp3.

 

Kiedy już to wszystko miałem - wybrałem się do punktu audio - Warszawa ul Bokserska.

Panom z warsztatu powiedziałem -by podrasowali mi audio.

 

Zabrali się do pracy.

Oryginalne głośniki wymienili mi na Helix-y przyniesione przeze mnie .... do tylnych drzwi dodali mi duże głośniki i gwizdki.

 

Wzmacniacz schowali z tyłu w schowku (bagażnik-kombi) po lewej stronie.

Koło lewego kolana - jest schowek - tam na rzep techniczny przymocowali mi Zunix-a kupiony i chwalony na Allegro.

 

Kiedy auto było już gotowe - ździwiłem się, że głośników nie zamocowali na MDF - tak miałem w poprzednim aucie i kolega z punktu Centrum Bemowo - wkładając je- napomknął, że to podstawa.

Tu okazało się, że nie .... coś wspomniałem - ale usłyszałem, że w passacie nie trzeba. Trudno - chyba wiedzą co robią - pomyślałem.

 

W połowie pracy ... zapytali mnie .... wie Pan jest problem ... albo z fabryucznego MCD - wychodzimy od razu na wzmacniacz - pomijamy wzmacniacz fabryczny .... ale nie będzie można sterować Przód-tył .... albo też najpierw dźwięk z CD idzie do wzmacniacz MCD i dopiero wtedy do mego wzmacniacza - zaleta: mam wpływ na przód tył.

 

Dylemat ..... kurcze .... hmmmm .......

 

Wiedząc, że dodaje wzmacniacz Helix-a by pominąć słaby MCD - dyceduję się na na wersję pierwszą - czyli - wolę lepsza jakość - i nie chcę w szeregu korzystać ze wzmacniacza MCD.

 

Na samym początku wspomniałem pracownikowi punktu, że gdzieś na necie czytałem, że może być problem z tym żebym słyszał i muzykę i głos nawigacji ..... tu chodzi o wersję - kiedy do MCD dodaje się zewnętrzny wzmacniacz.

 

Mówiłem o tym parokrotnie - ale usłyszałem - bzdura ....no cóż - wiedzą co robią - to oni są zawodowcy.

 

Odbieram auto .... :-)

 

Faktycznie nie ma możliwości regulacji - przód-tył .... trudno ....

Postanowiłem sprawdzić czy działa nawigacja ...tzn czy słychać komendy ... panowie kończą pracę i chcą się pakować.

 

Niestety - zasmucam ich, że głosu nie ma nawigacji - muzyka i owszem ale navi - nic.

Biorą się do szukania w menu .... nawigacji - mówiąc, że to nie możliwe .... czas leci ... powtarzam im, że tak właśnie już ktoś opisał w internecie MCD plus wzmacniacz.... cmokają - nie wierzą ....

 

Uwierzyli w końcu ....

 

Chcąc już jechać .... poradziłem by wstawili mi inny głośniczek .... zaraz za radiem ....schowany.

tak zrobili.

Myśłałem, że już koniec .... że mogę jechać ...otóż nie ... poprosiłem by pokazał mi schowek ze wzmacniaczem .... fajnie zrobione.Pytam się o to kiedy wzmacniacz wyłączy się ... bo wyłączyłem radio .... poprosili bym wyjął kluczyk ze stacyjki - to wzmacniacz wyłączy się .... nie wyłączył się .... - wie Pan co - on powienien wyłączyć sie po chwili ... czyli np po 30 sekundach..... nie wyłączył się i po 5 minutach.

 

Znowu problem .... czas leci ... ja już głową kręce ...w końcu po naradach wstawiają mi jakiś przekaźnik.

Minęło 15 minut - kolejny problem rozwiązany.

 

Nie podoba mi sie tylko to że jeśli słucham na postoju radia czy CD - i włączę silnik - to słyszę wielki trzask w głośnikach i na chwile przestaję grać.

 

Jeszcze gorzej jest w sytuacji kiedy: jadę - słucham muzyki .... staję autem - wyłączam silnik i wyjmuję kluczyk .... (czyli nie wyłączyłem radia) .... samo się wyłączyło - bo wyjąłem kluczyć .... wracam za chwilę ... zapalam silnik - radio zaczyna grać ...ALE !!!! nie wszystkie 4 głośniki - tylko ten jeden malutki od CB schowany za radio.

 

Doszedłem po dwóch dniach jak sytuację odwrócić.

Jeśli już tak jest - to muszę wyłączyć radio i po 5- sekundach włączyć od nowa.

Wtedy zaczynają grać już wszystkie głośniki w drzwiach.

 

Po paru dniach Zunix-(MP3) zaczyna się zacinać ...czasem tylko włącza się.

Pisze do firmy - odsyłam go - czekam 2-3 tygodnie..... naprawiony ponoć ... niestety tak samo się zachowuje.... czasem kiedy chce - włącza się ... ale to tak raz na 20 razy.

 

W między czasie dopatruję się, że światełko nie działa w schowku na przodzie.

Przypominam sobie, że Pan z audio rozbierał go - jadę ..... do warsztatu ...

Pan wyjmuję żarówkę z oprawką .... trochę to trwa - 30 może 40 minut - daję za wygraną nie może tego złożyć tak by działało - tzn by przy otwarciu schowka lampka zapalała się ... poddał się ... powiedział, że nie może dac sobie rady ... lubię go za szczerość ... zostawia sobie całość ... ma ponoć mi kupić nowy zestaw ....

mija 2 tygodnie -nic ... podjeżdżam tam ... uspokajają mnie że nie ma teraz szefa ...że zadzwonią ... mija kolejny tydzień.

W trakcie tego strzelają mi głośniki przy włączaniu silnika .... albo gra tylko głośniczek zza radia .... denerwuje mnie to, że nie ma regulacji przód tył --- jadąc sam - tył otwierałbym minimalnie .... bo baza stereo jakoś ciągnie mnie do prawego-tyłu - po prostu tylni gwizdek w drzwiach jest blisko mojej głowy - chciałem w zasadzie te głośniki na podróże z dzieciakami - by bajki słyszały z bliska ...ale 90% czasu jadę sam .... w sumie to wina tego przestarzałego MCD --- przecież mogę ustawić to we wzmacniaczu - mała latareczka ... - śrubokręt i pyk .... ale czy tak chciałem ...

 

Jak znajdę chęci i siłę - to podjadę do warsztatu audio i poproszę o rozebranie przodu ze radiem i odpięcie przewodu do zunix-a (zapowiedzieli mi Panowie - że za zunix-a nie odpowiadają i demontaż kosztuje) - i odeślę go prosząc o zwrot gotówki.

Co do Zunix-a to niestety nie gra najlepiej - zachwalano go - lecz daleko mu do CD - coś pomiędzy transmiterem FM a CD - tak w połowie.

 

W zasadzie mój błąd - bo powinienem sprzedać MCD a kupić nowszy sprzet z dużym ekranem -

tam nie byłoby problemu przód-tył ... jedno co - to spodziewałem się, że w tak popularnym aucie jak Passat - często kierowcy zakładają wzmacniacze - i ..... Panowie z warsztatu - znają te problemy - niestety uczyli się u na mnie.

 

Dziś wszedłem na nasze forum i popatrzyłem na zdjęcia i poczytałem o wygłuszaniu drzwi w aucie - i jakie to daje efekty i tak mi dziwnie jak wspominam - wizytę w car audio - kiedy słysze , że MDF - to be - ... nie potrzebny w "takim aucie" - że wygłuszanie to be ... w tak dobrym samochodzie.

 

Mam nadzieję, że komuś tym opisem pomogę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje naprawdę tylko Ci współczuć, bez kitu to chyba najdłuższa droga przez mękę o jakiej slyszałem. Dobrze, że ja swoje CA robiłem sam, bo takim partaczom to bym nawet nie dał żarówki wymienić w lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności