Skocz do zawartości
bobek_1987

Wymiana przegubu wewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem dziś na stacji diagnostycznej bo się chciałem dowiedzieć co w końcu szczela w prawym kole ja skręcę kołami tylko w lewo, jak w prawo nic nie słychać. Pan ze stacji powiedział żę to jest przegub wewnętrzny w co mi się nie chce wierzyć, czytałem dużo na ten temat i mi się wydawało ze to szczela wahacz dolny. Chciałem się spytać jakiej firmy kupić ten przegub i co z wymianą poradzę sobie czy oddać auto na tą stacje co mi to stwierdzili.

Przeguby zewnętrzne były wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam byłem dziś na stacji diagnostycznej bo się chciałem dowiedzieć co w końcu szczela w prawym kole ja skręcę kołami tylko w lewo, jak w prawo nic nie słychać. Pan ze stacji powiedział żę to jest przegub wewnętrzny w co mi się nie chce wierzyć, czytałem dużo na ten temat i mi się wydawało ze to szczela wahacz dolny. Chciałem się spytać jakiej firmy kupić ten przegub i co z wymianą poradzę sobie czy oddać auto na tą stacje co mi to stwierdzili.

Przeguby zewnętrzne były wymieniane.

 

Polecał bym przegub f-my LOBRO , to uznana marka. A, co do wymiany to zależy od zdolności manualnych oraz dostęp od spodu silnika.

przegubpositx2.th.png

Części 3-15 elementy przegubu wewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wew. przegub to chyba ciezko zepsuc chyba ze zrobil z milion kilosow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał22

Witam posiadam passata b5 1.8T 150KM mam mały problem, wymieniłem w nim przeguby i po tygodniu zaczeło mi coś znowu pukać jak skręćę mocno kołami w prawo albo w lewo, tylko czasami tak sie dzieje, co to może być proszę o radę, pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest objaw walniętych przegubów wewnętrznych? Czy przy puszczeniu sprzęgła takie szarpnięcie i lekki stuk? Mogą mieć "luzy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzy musisz sprawdzić z kanału a nie z kabiny. Szarpnięcie i stuk może być spowodowane setką innych awarii, m.in. przez urwane poduszki, zniszczone sprzęgło, dwumasę, skrzynię, wahacze, przeguby wewnętrzne, luźne śruby kół, luźne drążki kierownicze, bardzo zużywa przekładnia kierownicza itp. Trzeba otworzyć sobie oczy, popatrzeć i dotknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem. Ostatnio mój Passat B3 1.9 D odmówił dalszej jazdy. Przegub wewnętrzny się obraca, ale półoś stoi. Z uwagi na to, że przegub zewnętrzny też już pstrykał to uznałem, że najlepiej będzie wymienić całość, czyli przegub zewnętrzny, półoś oraz przegub zewnętrzny. Taki zestaw można kupić zarówno używany jak i nowy. Poczytałem już trochę jak za to się zabrać, ale nie wiem jeszcze jednego. Na jakiego rodzaju śruby w tym autku są przykręcone przeguby wewnętrzne? To jakiś torx, czy spline? Nie mam takich kluczy, więc będę musiał wyruszyć na zakupy, problem w tym, że nie wiem jaki to dokładnie klucz, jedni piszą tak, inni inaczej.

Edytowane przez janusz91ff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym, że nie wiem jaki to dokładnie klucz

ETKA podaje śruby przegubu jako śruby z łbem wielozębnym M8x48. Klucz to XZN M8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wertuję forum i nie mogę sprecyzować czy przy wymianie przegubu wewnętrznego trzeba ściągać całą półośkę, czy wystarczy odkręcenie śrub przy przegubie wewnętrznym. Choć z tego co wywnioskowuję potrzebne jest wyjęcie półosi. Passat jak w avatarze, wdzięczny byłbym za szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą.Raptem jedna śruba więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności