Skocz do zawartości
Gość maslog

pompo-wtryski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog

Zacznę od tego że gdzieś posiałem numery swoich pompowtrysków. Załóżmy że te wtryski mają nr.123456E

A moje pytanie, to co się stanie jak zamiast tych konkretnych zamontuje wtryski od np AWX o numerach 12348AE.

Wtryski da się zamienić jeden za drugi,ale co się będzie działo jak są niewłaściwe (przynajmniej po numerach) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie podajac nr czesci jest informacja o mozliwosci uzycia w innych silnikach.kilka wypisanych symboli silnika.wtryski nie sa zamienne.silnik moze odpali ale praca nie bedzie prawidlowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że będziesz miał problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

pytam w zwiazku z dużym zuzyciem paliwa. Mechanik wymyslił że mogą być zamienione. A auto pali i jeżdzi bez zarzutu.

Tylko nie mam na razie czasu aby dać sobie pogrzebać w aucie aby to sprawdzic i dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Po zmianie wtryskow na te z AWX musisz idac na na zmaine czegos tam w programie sterujacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam w zwiazku z dużym zuzyciem paliwa. Mechanik wymyslił że mogą być zamienione. A auto pali i jeżdzi bez zarzutu.

Tylko nie mam na razie czasu aby dać sobie pogrzebać w aucie aby to sprawdzic i dlatego pytam

 

Ja z konieczności wstawić musiałem pompowtryski od mocniejszego silnika. I żeby miało to do końca sens autko zostało ztuningowane poprzez zmianę map w ECU. Bez tego to bym się nie zdecydował na taką wymianę i czekał 2-3 tyg na pompki takie jak miałem wcześniej.

Ale koniec końców jestem zadowolony. (no może poza wydaną kasą z 4 pompki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslog, a nie lepiej znaleźć numery pompowtrysków do twojego silnika i kupic te które być powinny?

Rozumiem że każdy model silnika w twoim przypadku AWX ma tylko jedne pompowtryski odpowiadajace tej jednostce, a wiec jeden numer, chyba że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznę od tego że gdzieś posiałem numery swoich pompowtrysków. Załóżmy że te wtryski mają nr.123456E

A moje pytanie, to co się stanie jak zamiast tych konkretnych zamontuje wtryski od np AWX o numerach 12348AE.

Wtryski da się zamienić jeden za drugi,ale co się będzie działo jak są niewłaściwe (przynajmniej po numerach) ???

 

Etka przedstawia to tak o ATJ/AJM

 

pompowtryskwc2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Co może dolegać pompowtryskiwaczowi lub pompowtryskiwaczom przy takich objawach: zimny silnik - chodzi bardzo nierówno (jak traktor)??? Wystarczy kilka minut, trochę się rozgrzeje i praca silnika się wyrównuje i nie widać już problemu. Kontrolki nic nie sygnalizują.

Silnik AVB, 101 KM, 2004 r. po lifcie

Z góry dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być wina pompki. Podłącz się pod komputer i sprawdź błędy, zrób testy. W Warszawie napewno miliard ludzi ma kabel i komp z oprogramowaniem którego chętnie użyczy, a nawet zrobi logi jak nie orientujesz się w temacie. Trzeba się tylko umówić i mieć w bagażniku czteropak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie napewno miliard ludzi ma kabel i komp z oprogramowaniem którego chętnie użyczy, a nawet zrobi logi jak nie orientujesz się w temacie. Trzeba się tylko umówić i mieć w bagażniku czteropak.

 

To było by dobre rozwiązanie. Masz doświadczenie w wyszukiwaniu takich życzliwych forumowiczów od Passata w danym rejonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności