Komunikaty

Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: pompo-wtryski

1. pompo-wtryski
    maslog
    Gość
    Zacznę od tego że gdzieś posiałem numery swoich pompowtrysków. Załóżmy że te wtryski mają nr.123456E
    A moje pytanie, to co się stanie jak zamiast tych konkretnych zamontuje wtryski od np AWX o numerach 12348AE.
    Wtryski da się zamienić jeden za drugi,ale co się będzie działo jak są niewłaściwe (przynajmniej po numerach) ???

Imię
    512692888
    Mieszka w
    koszalin
    Samochód
    Nie passat, ---
    w serwisie podajac nr czesci jest informacja o mozliwosci uzycia w innych silnikach.kilka wypisanych symboli silnika.wtryski nie sa zamienne.silnik moze odpali ale praca nie bedzie prawidlowa
    edyt// autoreklama/reg.forum/sygnatura to nie dział usług komercyjnych....

Imię
    xemit
    Mieszka w
    wrocek
    Samochód
    B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AWX), 2005
    Myslę że będziesz miał problemy.

maslog
    Gość
    pytam w zwiazku z dużym zuzyciem paliwa. Mechanik wymyslił że mogą być zamienione. A auto pali i jeżdzi bez zarzutu.
    Tylko nie mam na razie czasu aby dać sobie pogrzebać w aucie aby to sprawdzic i dlatego pytam

marewel
    Gość
    Po zmianie wtryskow na te z AWX musisz idac na na zmaine czegos tam w programie sterujacym.

Awatar tomanimi
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B5(3BG) 1.9TDI-PD 101KM (AVB), 2003
    Cytat Zamieszczone przez maslog Zobacz posta
    pytam w zwiazku z dużym zuzyciem paliwa. Mechanik wymyslił że mogą być zamienione. A auto pali i jeżdzi bez zarzutu.
    Tylko nie mam na razie czasu aby dać sobie pogrzebać w aucie aby to sprawdzic i dlatego pytam
    Ja z konieczności wstawić musiałem pompowtryski od mocniejszego silnika. I żeby miało to do końca sens autko zostało ztuningowane poprzez zmianę map w ECU. Bez tego to bym się nie zdecydował na taką wymianę i czekał 2-3 tyg na pompki takie jak miałem wcześniej.
    Ale koniec końców jestem zadowolony. (no może poza wydaną kasą z 4 pompki
    VW Passat 1.9 TDI Variant - AVB - automat (130KM - tuned by CTA) - oklejony

Unix is Like a Wigwam - no Windows, no Gates and Apache Inside

Awatar emate
    Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    D.G. (SD XXXXX)
    Samochód
    B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS), 2008
    maslog, a nie lepiej znaleźć numery pompowtrysków do twojego silnika i kupic te które być powinny?
    Rozumiem że każdy model silnika w twoim przypadku AWX ma tylko jedne pompowtryski odpowiadajace tej jednostce, a wiec jeden numer, chyba że się mylę?

Awatar JurekW
    Imię
    Jurek
    Mieszka w
    ZPL
    Samochód
    B7 2.0 TDI 140KM 4x4, 2012
    Cytat Zamieszczone przez maslog Zobacz posta
    Zacznę od tego że gdzieś posiałem numery swoich pompowtrysków. Załóżmy że te wtryski mają nr.123456E
    A moje pytanie, to co się stanie jak zamiast tych konkretnych zamontuje wtryski od np AWX o numerach 12348AE.
    Wtryski da się zamienić jeden za drugi,ale co się będzie działo jak są niewłaściwe (przynajmniej po numerach) ???
    Etka przedstawia to tak o ATJ/AJM

B7 (3C) 2.0 TDi 140 KM (CFFB) 4 MOTION (2012)

Nie udzielam porad na PW i E-mail

Imię
    Jacek
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2004
    Pytanie. Co może dolegać pompowtryskiwaczowi lub pompowtryskiwaczom przy takich objawach: zimny silnik - chodzi bardzo nierówno (jak traktor)??? Wystarczy kilka minut, trochę się rozgrzeje i praca silnika się wyrównuje i nie widać już problemu. Kontrolki nic nie sygnalizują.
    Silnik AVB, 101 KM, 2004 r. po lifcie
    Z góry dzięki za podpowiedź.

Awatar StreamHD
    Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Polska
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2000
    To nie musi być wina pompki. Podłącz się pod komputer i sprawdź błędy, zrób testy. W Warszawie napewno miliard ludzi ma kabel i komp z oprogramowaniem którego chętnie użyczy, a nawet zrobi logi jak nie orientujesz się w temacie. Trzeba się tylko umówić i mieć w bagażniku czteropak.
    B5 FL --- 1.9 TDI ---101 KM--- AVB
    Nieśmiertelny król ulicy, nie straszni mu kowale, rzeźbiarze, magicy - nasi mechanicy !

Imię
    Jacek
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2004
    Cytat Zamieszczone przez StreamHD Zobacz posta
    W Warszawie napewno miliard ludzi ma kabel i komp z oprogramowaniem którego chętnie użyczy, a nawet zrobi logi jak nie orientujesz się w temacie. Trzeba się tylko umówić i mieć w bagażniku czteropak.
    To było by dobre rozwiązanie. Masz doświadczenie w wyszukiwaniu takich życzliwych forumowiczów od Passata w danym rejonie?

Awatar StreamHD
    Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Polska
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2000
    B5 FL --- 1.9 TDI ---101 KM--- AVB
    Nieśmiertelny król ulicy, nie straszni mu kowale, rzeźbiarze, magicy - nasi mechanicy !

Uprawnienia umieszczania postów