Skocz do zawartości
zippo68

Płyn chłodniczy kolor niebieski???

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wczoraj podjeżdża do nas klient B6 ( choć w tym przypadku B6 czy B5 nie ma to znaczenia) z zapytaniem czy mam płyn chłodniczy bo ma minimum i mu się oświeca kontrolka. Akurat na stanie nie mam, ale tnę z buta na hurt ( 50m ) przychodzę otwieram maskę i zdziwienie. W zbiorniczku wyrównawczym jest minimum, ale kolor niebieski? Pytam gościa gdzie wymieniał płyn, a on na to że u nas(Rybnik) w ASO przed zimą. Na zbiorniczku jak byk napisane G12, czyli różowy tak jak w moim B5. Ja przyniosłem Febi odpowiednik G12 różowy. Wytłumaczcie mi co jest grane, czy jest G12 w innym kolorze, albo ASO z braku laku wlało co miało pod ręką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi, ale przypadkiem gość nie wlał sobie płynu od spryskiwaczy nie tam gdzie trzeba :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to głupio zabrzmi, ale przypadkiem gość nie wlał sobie płynu od spryskiwaczy nie tam gdzie trzeba :?:
No nie. Zanim dolałem mu Febi na gorącym silniku(termostat otwarty) w zbiorniku ani grama piany, poza tym twierdził, że wcześniej płynu chłodniczego nie dolewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zalane ma petrygo(niebieski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie zalane ma petrygo(niebieski)
No k...a, ale w ASO??? Jeśli rzeczywiście tak zrobili to już całkiem przestałem wierzyć w ich kompetencje.

To znaczy, że nie pozostało nic innego jak ewentualnie kupić część i wyp.......ć od nich jak najdalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Niech klient podjedzie do ASO i zażada wydruku historii prac przy samochodzie. Widziałem już w zależności od producenta G12 różowe i fioletowe ale niebieskiego to nie widziałem. Proponuję zasugerowąć klientowi wydatek do 100zł i wymienić mu to ciu....stwo. Tyle, że wartałoby najpierw maksymalnie wypłukać wodą ten poprzedni niebieski płyn. Troche jest roboty ale myślę, że dla spokoju klienta to warto.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem już w zależności od producenta G12 różowe i fioletowe ale niebieskiego to nie widziałem.

 

HHA

Jak brałem ten Febi to miałem dwa do wyboru różowy i właśnie taki fioletowy i to okazało się jest koncentrat.

Jak przywiozłem kiedyś Dukato z Niemiec to był zalany koncentratem glikomat pokazał -60C zaraz to rozrzedziłem czytałem gdzieś że to niezdrowe dla układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do B4 wlali w ASO niebieski ale jest to G11 wiec moze ten mu wlali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności