Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem już ostatnie zasilanie i to na PIN 9 niczego nie zmienia.

Moduł go nie sprawdza. Wygląda na to, że jest do tego dodatkowego zasilania stałego (styk 30) w przypadku gniazd 13 pinowych - stałe napięcie do przyczep campingowych.

Myślę, że albo mój moduł rozpoznawania przyczepy 1K0 907 383 F jest uszkodzony albo może zbyt nowy dla sterownika instalacji elektrycznej samochodu (Bordnetz). To on właśnie sypie błędami, że obwody migaczy w przyczepie są niesprawne:

 

Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-23-H.lbl

Control Module Part Number: 3C0 937 049 AE HW: 3C0 937 049 AE

Component and/or Version: Bordnetz-SG H52 2002

Software Coding: F7828F0701041A00470A00000F000000000B5D435C0001

Work Shop Code: WSC 00028 028 00001

Additional Info: 3C1955419A Wischer 130307 003 0205 1K0955559AB RLS 170407 020 0105

VCID: 6CD05C9F4F98505E91-8038

2 Faults Found:

 

02566 - Trailer; Left Turn Signals (M62)

012 - Electrical Fault in Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 190

Mileage: 195033 km

Time Indication: 0

Date: 2017.01.18

Time: 15:39:00

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 14.10 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

 

02565 - Trailer; Right Turn Signals (M63)

012 - Electrical Fault in Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 190

Mileage: 195033 km

Time Indication: 0

Date: 2017.01.18

Time: 15:39:00

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 14.10 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

 

Dodam jeszcze, i to może się przydać, że każde odpięcie innego zasilania niż na PIN 9, jest sygnalizowane błędem w module rozpoznawania przyczepy:

PIN 11 i 12 - 00532 - Supply Voltage B+, 011 - Open Circuit - MIL ON

PIN 2 - 00576 - Terminal 15, 008 - Implausible Signal

 

Wniosek wypływa taki, że gdy planujemy używać przyczepy z gniazdem 7 pinowym i nie planujemy gniazda 13 pinowego, nie trzeba ciągnąć zasilania do PIN 9 w module (to jest ten, co wg schematu ma być do skrzynki B w komorze silnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica w stosunku do poprzedniego w podłączeniu jest taka, że wcześniej masa była na PIN 1 a teraz jest na PIN 10.
który łączę z brakiem tego mostka pomiędzy PIN 14 a PIN 15 czarnej wtyczki - myślę, że to takie wykrywanie, czy wiązka do samego haka jest, czy nie ma.

skąd masz takie informacje ze masa jest na 10?

 

masz złe podłączenie elektryczne, opisz dokładnie gdzie jaki kabel z modułu z 8 niezbędnych podłączyłeś.

do auta które masz w opisie nie podłącza się żadnego mostka w module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd masz takie informacje ze masa jest na 10?

 

Marcin masa w nowszych modułach jest już na pinie 10,tak jak w modułach 7N0.

Też tak mam w swoim module 1K0...H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin masa w nowszych modułach jest już na pinie 10,tak jak w modułach 7N0.

Być może, ale na zadnym schemacie z B6 niezależnie od rocznika nie widzę takiej informacji, dopiero w B7 jest masa na pinie 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może, ale na zadnym schemacie z B6 niezależnie od rocznika nie widzę takiej informacji, dopiero w B7 jest masa na pinie 10

 

A ja właśnie ze schematu do B6 znalazłem masę na 10 i mostek na czarnej 14 i 15.

Poza tym, znalazłem już na forum Touranclub identyczny przypadek (moduł 1K0 907 383 F + te błędy) http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?f=24&p=171576#p171575 i wystarczyło dać mostek zgodnie ze schematem i jak ręką odjął, więc dzisiaj postaram się boczek zdjąć i wpiąć go. Napiszę Wam potwierdzenie, że błąd zniknął.

Spróbuję znaleźć też przerwę w CAN, może to coś prostego. Ostatecznie mogę tak jeździć na jednoprzewodowej magistrali CAN do modułu rozpoznawania przyczepy, a co mi tam :)

 

Już wszystko zrobione i błędów żadnych nie ma. Mostek pomógł. CAN L oderwany przy samym pinie - widać urwałem jak walczyłem z wiązką - naprawiłem.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem

założyłem hak oryginalny westfalia odpinany, moduł kupiłem z internety nowy dedykowany niby,

http://allegro.pl/wiazka-dedykowana-7-pin-do-hak-vw-passat-b6-kombi-i6676081479.html

podłączyłem zgodnie z instrukcją, i teraz kodowanie jak? abs , cateway, czujniki cofania, auto hold, pomocy jak by mnie ktoś przezto przeprowadził bo jest troszkę zielony a w tej instrukcji tak pisze że nic nie kumam.

pozdrawiam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a teraz jak mam wszystko podłączone to coś powinno działać? bo jak podłączyłem przyczepke to nic nie działało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz komunikację z nim? To jest moduł nr 69. Odczytaj sobie błędy z niego.

Dodaj do listy modułów w CAN Gateway, to podstawa, żeby inne moduły z nim się dogadywały.

Powinieneś już mieć działający hak.

Reszta to dodatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak komunikacji z tym 69 co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki - czy nie przepalone, czy przed i po każdym z bezpieczników jest napięcie

Czy napięcie dochodzi do modułu.

Czy połączenie magistrali CAN jest prawidłowo podłączone po jednej i po drugiej stronie.

Czy magistrala sprawna (chociaż jedna żyła) - jest przejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak komunikacji z tym 69 co robić

 

Zacznij sprawdzać podłączenia które zrobiłeś.

Sprawdź czy moduł dostaje zasilanie - na przewodzie czerwono-żółtym (RD/YL) oraz na czerwono-niebieskim (RD/BL) powinno być +12V względem masy samochodu. Zmierz to na wtyczce która idzie do modułu (możesz ją wypiąć z modułu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0229.jpg

na zdjęciu zaznaczyłem, zamieniłem miejscami przewody na pomarańczowych przewodach z paskami zielonym i brązowym. tu była przyczyna a w instrukcji niema nic na ten temat który do którego ma być. kolega mi powiedział że mam to sprawdzić (podziękowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy oprócz miejsca w "narożu" pod tylną lampą przez które ma wchodzić do auta wiązka jest podobne miejsce bliżej osi samochodu? Mam ori wiązkę i na niej guma do przelotu jest ~40cm od gniazda przy kuli a to zdecydowanie za blisko, stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem wiązki do Golfa V, tam otwór jest prawie w na osi wzdłużnej pojazdu. Od otworu do gniazda jest tak jak piszesz ok 40cm, w Passacie wiązka od gniazda idzie po rurze haka a wchodzi do kabiny właśnie w okolicy lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz przypadkiem wiązki do Golfa V, tam otwór jest prawie w na osi wzdłużnej pojazdu. Od otworu do gniazda jest tak jak piszesz ok 40cm, w Passacie wiązka od gniazda idzie po rurze haka a wchodzi do kabiny właśnie w okolicy lampy.

 

Cóż... może i z golfa, ale kupiona razem z hakiem z b6. Może jakiś ulep.

Na aukcji komplet wyglądał ok:

link

Może tą gumę da się przeciągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . wie ktoś czy można dostać gdzieś wkładkę na kluczyk do haka czy cały hak trzeba kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli przez wkladke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk jest złamany i został w środku a niema drugiego ,sprzedający nic mi nie powiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kluczyku powinien być wybity kod na podstawie którego kupisz nowy w ASO, a to co zostało we wkładce musisz wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że nie mam pozostałości po kluczyku tylko to co zostało we wkładce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności