Skocz do zawartości
charles1

Hak holowniczy - elektryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Idziesz do Urzędu z kwitkiem potwierdzającym przejście badań technicznych na hak i oni dopisują w dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i Kartę Pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dobrze wiedzieć, bo o karcie pojazdu bym nie pomyslal.

 

dzięki koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oo dobrze wiedzieć, bo o karcie pojazdu bym nie pomyslal.

 

dzięki koledzy.

 

Procedurę rejestracji możesz znaleźć na stronach wydziału komunikacji.

 

Pamiętaj tylko żeby jeżeli możesz podjechać wcześniej do jakiejś wypożyczalni czy stacji gdzie mają przyczepy ze zwykłymi lampami a nie LED i zapytaj się czy możesz podłączyć na chwilę przyczepę do gniazda bo chcesz sprawdzić czy wszystko dobrze działa.

 

W niektórych stacjach kontroli pojazdów używają testera który może pokazać że nie działają Ci lampy a może to wynikać z faktu że instalacja w Pasku ma problemy z lampami ledowymi.

Jeżeli tam będzie działało to możesz spokojnie jechać do SKP.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam ledy.

 

obadam. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest tu ktos to przerabial montaz elektryka Westfalia 3AA 803 880 E.

Hak juz zamontowany, przycisk, modul takze, wiazka dorobiona i podlaczona, hak wkodowany do systemu, wszystkie prady na gniazdku sa, przycisk mruga ale hak sie nie wysuwa. Pracuje przez chwile serwo ale jakby skok byl za krotki lub silniczek nie mial sily i nie dociaga do konca. Hak sie nie wypina. Wyskakuje blad 0A1C.

Po odlaczeniu serwa 321 771 633 012 od haka i ponownym wciskaniu przycisku widac przesuwajace sie elementy wewnatrz i blad daje sie wykasowac. Mechanicznie ciagnac linke haka da sie go zwolnic ale potrzeba dosc duzej sily... Ktos jakies pomysly? Walczymy juz tydzien... Nawet serwo juz rozprulismy, wszystkie elementy dzialaja, silniczek pracuje, przekladnia tez, mikrostyk takze...

Moge podeslac fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zamontować hak elektryczny do VW CC 2014 z modułem. Zostało jeszcze podłączenie pinu w SB pod maską ale to na później :)

 

Jeśli ktoś dysponuje VCDSem i można by prosić o screeny z Long Coding dla modułu przyczepy 7N0907383 to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SHARK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@SHARK

Long Coding dla tego moduł do Passata to: 4106040000000000. Potrzebujesz coś więcej?

 

Dzięki Tomek, chciałem po prostu zobaczyć co tam można ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

69_b0_0-3.jpg

69_b0_4-7.jpg

69_b1-4.jpg

69_b5.jpg

69_b6.jpg

69_b7.jpg

 

...jeszcze są opcje w adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Tomku, jak tam przy okazji byś coś grzebał i dał radę pokazać jeszcze te opcje to będę ogromnie wdzięczny. Rano poprawiłem kodowanie i dzisiaj pierwsza traska z przyczepą co prawda tylko 120km ale zawsze. Prowadziło się super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie są różnice pomiędzy

3AA803880E a 3AA803880H i 3AA803880G

Który z nich będzie pasował do vw cc 2014?

Potrzebuję tylko sam hak bo moduł do obsługi i wiązkę wewnętrzną auta mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W etce do twojego modelu i rocznika jest H ale one wszystkie są takie same - mechanicznie. Jedyna różnica to wiązka pomiędzy kostką 13pinową i modułem. W starszych wersjach (czyli np. E) nie ma przewodu żółto-czerwonego od pinu 10 kostki do dodatkowego przekaźnika zasilania przyczepy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarot32 Kolego, poradziłeś sobie z tym problemem? u mnie dzieje się tak samo. Może ktoś inny zna odpowiedź gdzie szukać. 

Edytowane przez nTomek
...połączenie tematów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mampa jeśli słyszysz reakcję siłownika, ale nie ma efektu odblokowania haka to pewnie jest usterka mechaniczna - np. zablokowane cięgno. Trzeba by rozebrać ten mechanizm i poszukać problemu w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 11:28, nTomek napisał:

@Mampa jeśli słyszysz reakcję siłownika, ale nie ma efektu odblokowania haka to pewnie jest usterka mechaniczna - np. zablokowane cięgno. Trzeba by rozebrać ten mechanizm i poszukać problemu w środku.

A rozbierales może ten mechanizm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie. 

Na YT jest animacja wyjaśniająca jak działa mechanizm blokady w wersji bez siłownika elektrycznego. 

Może to ci pomoże. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięgno jak wyciągam ręcznie to zwalnia hak. Problem w tym że ten mechanizm robi jakby zbyt krótki skok i nie może go zwolnić. I zastanawia mnie migający przycisk. Elektromechanik powiedział że to jest problem gdzieś w tym mechanizmie. Ale ja już sam nie wiem. 

......

Cóż, mechanicznie wygląda wszystko ok. A może ktoś powiedzieć czy te kody do sterownika maja wpływ na otwieranie haka? Komputer widzi sterownik wszystko  jest ok, tyle że zbyt krótko pracuje ten silniczek od zwalniania blokady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mampa napisał:

Cięgno jak wyciągam ręcznie to zwalnia hak

Jak włączysz wtedy zapłon (gdy hak wisi) to masz alarm na FIS'ie?

14 godzin temu, Mampa napisał:

zastanawia mnie migający przycisk

Bo moduł przyczepy/haka wykrywa błąd. Odczytaj jaki to błąd.

14 godzin temu, Mampa napisał:

czy te kody do sterownika maja wpływ na otwieranie haka?

W tym temacie były podawane przykłady poprawnego kodowania tego moduł. Jakie masz teraz?

14 godzin temu, Mampa napisał:

zbyt krótko pracuje ten silniczek od zwalniania blokady

W module VX15 gdzie jest ten silniczek V317, jest też czujnik położenia blokady G473 - może to on nawala. Skoro "komputer" J345 zbyt szybko wyłącza silniczek to może dlatego, że czujnik położenia nie wykrywa żadnej zmiany.

obraz.png.7b08cb9091c721ff8169cc35659c2e43.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam g473 mierzylem krancowki przy otw. I zam. I jest ok. jak wypiołem rt to i tak moduł wyłączył silnik, stąd moje pytanie czy ma znaczenie kodowanie. Nie wiem jak jest u mnie ponieważ nie jestem wstanie sprawdzić tego sam. Muszę do kogoś podjechać. Części kupiłem od różnych ludzi stąd nie wiem czy to ma ze sobą współpracować od tak. Kiedy wł. zapłon to świecił się symbol haka na desce. 

IMG_20200102_090947.jpg

Edytowane przez nTomek
Usunięty cytat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności