Skocz do zawartości
RobertW

Wyciek oleju, okolice miski olejowej.

Rekomendowane odpowiedzi

no to albo miska albo odprowadzenie oleju od turbo przecieka .... tak mi się zdaje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cena naprawy mniej wiecej jezeli sie orientujesz ? nie wieadomo od kiedy mi cieknie ten olej bo wczesniej miałem osłone pod spodem od 2 dni nie mam i dopiero wtedy zauwyzyłem wyciek nie doprowadzi to do uszkodzenia auta jazda z wyciekiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz kontrolował stan oleju to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka cena naprawy mniej wiecej jezeli sie orientujesz ? nie wieadomo od kiedy mi cieknie ten olej bo wczesniej miałem osłone pod spodem od 2 dni nie mam i dopiero wtedy zauwyzyłem wyciek nie doprowadzi to do uszkodzenia auta jazda z wyciekiem ?
Jak bedziesz sie wozil bez oslony to szukaj juz nowych nadkoli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bedziesz sie wozil bez oslony to szukaj juz nowych nadkoli....

czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ped powietrza dociska Ci nadkola do kola i nic ich nie trzyma...przerabialem ten temat i mialem przetarte nadkola:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prośba o sugestie gdzie szukać.

Po odpaleniu auta cieknie olej po krawędzi miski olejowej - cieniutka stróżka myślę że mniej niż 1 mm średnicy, ale jest ciągła.

Po nagrzaniu do ok 60st C wyciek ustaje w tym czasie powstaje plama o średnicy 20cm, tracę ok 0,2 l oleju na 10 odpaleń z zimnego silnika. Na zdjęciu zaznaczyłem tor wycieku na czerwono, widać że leci z góry. Olej motul 5w40.

D04916.JPG

 

Prośba o wskazówki bardziej doświadczonych osób.

Na co zwrócić uwagę przy szukaniu ?

Ktoś miał ten problem ?

 

Pozdrawiam, Łukasz

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1a. a) upewnij się, czy twojej wiadomości nie da się podłączyć pod istniejący już temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjedź na kanał lub podnośnik, odpal samochód i zobaczysz dokładnie skąd się leje. Weź sobie jakąś szmatę do wycierania ubytku gdy będzie Ci się lało na głowę oraz latarkę a potem jak nie jesteś w stanie zlikwidować wycieku to do mechaniora. Znając życie i ten silnik by się gdzieś dostać to trzeba parę części zdemontować. I jak masz takie ubytki to tym bardziej od razu jutro do mechanika chyba że chcesz na bieżąco lać olej.

 

Pozdro

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieki oleju należy likwidować jak najszybciej ponieważ niejednokrotnie nie wielki wyciek może w konsekwencji przyszłościowo przynieść spore wydatki, choćby jeśli olej wydostanie się na rozrząd lub w jego okolicę. Co do oleju polecam shella helixa ultra 5W40 moje auto jeździ na m=nim od początku ma obecnie 304 tyś km i żadnych problemów z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo wczoraj wracałem do domu ( passat 1.6 ahl) i przez chwle kontrolka od oleju mi sie zaswiecila i zgasła .Jak d jechałem do domu ok 5 km to silnik zaczął delikatnie nierówno pracowac to zgasiłem. Rno sprawdzam a cały olej wyleciał na ziemie. Jest jakies prawdopodobienstwo ze nie zatarłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymiana uszczelki pod miską była ale zaczęło ciec na podstawie filtra oleju więc uszczelka (te takie skrzydełka) wymieniona oraz pod pokrywa zaworów i napinaczem faz rozrządu. I co się okazuje że nadal cieknie. Kto ma jeszcze jakieś domysły skąd? Olej silnikowy. Na łączeniu skrzyni i silnika są kropelki oraz znów na podstawie filtra. Niestety brak możliwości wjechania na kanał i obadania sytuacji. Może jakieś domysły, propozycje? Silnik 1.8 ADR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności