Skocz do zawartości
Gość maslog

Wtyczka - od czego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog

Siedzi to w klapie bagażnika kombi. W sumie jest tam pięć wtyczek z czego

1. oświetlenie tablicy

2. silniczek wycieraczki

3. jakaś wtyczka przy bębęnku zamka

4.wtyczka przy samym ryglu ( zamek który zatrzaskuje się na trzpieniu)

5. ?

 

055c30fb1fe7d262m.jpg

 

Czy ktoś wie do czego to podłączyć? nie ma już nic . A może czegoś brakuje a ta wtyczka jest przygotowana pod coś... tylko pod co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mxzibi

witam!!

A sprawdzałeś czy jest tam napięcie przy wyłączonym zapłonie ??

a może jest to kabel do ogrzewania szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

no nie sprawdzałem. A szyba??? do głowy mi nie przyszło... ale lecę sprawdzić czy działa ogrzewanie

 

po 6 minutach:

ogrzewanie szyby działa. Więc co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dawno tego nie rozbierałem bo nie było klienta ale ten typ wtyczek pasuje tylko do oświetlenie tablicy rejestracyjnej (2 styki elektryczne) albo elektrycznego otwierania tylnej klapy (2 styki elektryczne). Pamietam, że były też modele z wiązakami do dodatkowego oświetlenia przestrzeni bagażnika (3 styki eletryczne). Wycieraczka to nie możę być bo z tego co pamiętam to ma zupełnie inny wtyk.

 

Odczytaj numer wtyczki to sie dojdzie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś demontowałem mechanizm wycieraczki i taka wtyczka jest podpinana do silnika od wycieraczek,tylko że ma więcej przewodów niż u Ciebie na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Odczytaj numer wtyczki to sie dojdzie.

 

A to bedzie problem bo już wszystko poskładałem. Z tego co mogę zobaczyć na powiekszeniu zdjęcia to "SLD 12" ale nie wiem czy o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Dziś demontowałem mechanizm wycieraczki i taka wtyczka jest podpinana do silnika od wycieraczek,tylko że ma więcej przewodów niż u Ciebie na zdjęciu

 

 

Wtyczka wycieraczek jest 4 stykowa a tu na fotce widzę tylko 2 styki. Normalnie wtyczka silnika sterowania wycieraczkami jest masywnijsza i wieksza.

 

Jeżeli wszystko działa czyli: ogrewana szyba, oświetlenie tablicy, sterowanie wycieraczką i spryskiwacz, elektryczne otwieranie zamka z kluczyka i z klamki to może to być wiązka z dodatkowego oświetlenia bagażnika. Bywały takie modele, które miały oswietlenie w skrajnej dolnej częsci tapicerki pokrywy bagaznika.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Dziś demontowałem mechanizm wycieraczki i taka wtyczka jest podpinana do silnika od wycieraczek,tylko że ma więcej przewodów niż u Ciebie na zdjęciu

 

Ale od wycieraczek mam. Patrz 1 post. Nie wiem tylko od czego jest ta piata wtyczka bo inne (pozostałe 4) są podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już nie pamiętam, ale ta wtyczka jest chyba podobna do tej od wewnętrznego światła stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Trzecie światło stop też działa.

Jedynie co mam przypuszczenie to jak zamykam auto (centralny) z pilota to nie zamyka się bagażnik. I tak się zastanawiam czy nie powinien tam być jakiś sterownik, i ta wtyczka do tego sterownika?

 

e26204f28247560bm.jpg

 

To zdjęcie mojego bagaznika bez wygłuszenia. Może ktoś coś zobaczy czy wszystko jest lub czegoś brakuje. Rzeczona wtyczka wisi na prawo od silniczka wycieraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest wyłączona wtyczka ale to dlatego żeby nie można było centralnego otworzyć z bagażnika, normalnie jest zamknięty jak zamknę z pilota a jak otwieram kluczem to otwiera się tylko klapa a nie całe auto.Teraz nie pamiętam czy to nie była właśnie taka mała 2 pinowa wtyczka ale wydaje mi się że to to.Zobacz przy zamku czy gdzieś nie masz miejsca na tą wtyczkę

 

poprawionyex4.jpg

tam gdzieś nie pasuje??

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie pasuje bo zamek ma swoją inną wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę na tej fotce,to cięgno od silownika wisi sobie tak poproostu.

Masz siłowik w klapie wogóle zamontowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiofazi

Kupiłeś to auto używane ?

Czy nie działa zamek centralnego zamka czy w ogóle go nie ma ?

 

Być może autko było puknięte z tyłu i ktoś wsadził klapę bez siłownika zamka centralnego i tak zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Ale z tego co widzę na tej fotce,to cięgno od silownika wisi sobie tak poproostu.

Masz siłowik w klapie wogóle zamontowany?

 

To cięgło nie wisi tylko idzie prosto do zamka u dołu klapy. A co do siłownika: No jasne się to wydaje. BRAK SIŁOWNIKA :D:D:D

Więc wtyczka jest pewnie do siłownika którego nie ma. A centralny nie zamknie bagaznika bo niby jak skoro nie ma siłownika. Czy tak???

A auto z tyłu ma oryginalną klapę ale jakimś sposobem lało się przy silniczku (spryskiwacz) więc ktoś tam grzebał. A że do sprzedaży bylo to może ktoś wymontował ten siłownik

 

Dzięki wielkie!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawti2

A nie jest to wtyczka do oświetlenia bagażnika tylko do tego musisz miec takie "coś" co masz np. W oświetleniu pod drzwiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
A nie jest to wtyczka do oświetlenia bagażnika

 

nie ponieważ przewód dochodzący do siłownika ma niebieski i zielony kolor i to jest święte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, temat stary, ale mam pewien problem. kupiłem b5 variant z1997 roku gdzie ktoś strasznie grzebał w klapie bagażnika. okazało się że nie działa mi tam centralny ani zamek z kluczyka. pojechałem więc do speca (polecany na forum zakład mieszczący się w wawie na placu grzybowskim), który powiedział mi że ktoś zrobił w tej klapie taką partyzantkę że głowa mała. na chwilę obecną zrobił mi tak że mam klapę zamykaną z kluczyka (doprowadzenie do stanu używalności zamka też wymagało od speca dużo wytrwałości. Zacznę od tego że potrzebuję wtyczkę do siłownika centralnego w klapie. czy ktoś wie jaki ona ma numer, ewentualnie wie gdzie można ją dokupić, czy samą czy może z wiązką kabli. widziałem że jest ona taka sama jak do siłownika od klapki wlewu paliwa. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, temat stary, ale mam pewien problem. kupiłem b5 variant z1997 roku gdzie ktoś strasznie grzebał w klapie bagażnika. okazało się że nie działa mi tam centralny ani zamek z kluczyka. pojechałem więc do speca (polecany na forum zakład mieszczący się w wawie na placu grzybowskim), który powiedział mi że ktoś zrobił w tej klapie taką partyzantkę że głowa mała. na chwilę obecną zrobił mi tak że mam klapę zamykaną z kluczyka (doprowadzenie do stanu używalności zamka też wymagało od speca dużo wytrwałości. Zacznę od tego że potrzebuję wtyczkę do siłownika centralnego w klapie. czy ktoś wie jaki ona ma numer, ewentualnie wie gdzie można ją dokupić, czy samą czy może z wiązką kabli. widziałem że jest ona taka sama jak do siłownika od klapki wlewu paliwa. pzdr

 

najprędzej kupisz wtyczki w ASO i do tego też kabelki ale przygotuj się na nie małe pieniądze. zrób zdjęcie tej partyzantki i wyślij mi na maila zobaczymy co sie da załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności