Skocz do zawartości
zwkrz

Automatyczna skrzynia biegów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, czy w moim B5 3BG Variant 2002 r. automat jest 4-biegowy ?

 

I drugie : czy jest to normalne, że przy nagłym zahamowaniu i ruszeniu jest opóźnienie i czuć wyraźne szarpnięcie ? Coś w rodzaju, że wrzuci bieg i natychmiast prrzenosi moment napędowy na koła tylko, że z szarpnięciem Czasami czuję to przy normalnej jeździe i nagłym ruszaniu. Może już pada ten automat albo jest to taka "wolna" skrzynia w tym modelu ? Parę dni temu podłączyłem go pod VAG i co do skrzyni było 0 błedów. Silnk 101 KM :-(

 

pozdrawiam,

 

zwkrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Mam pytanie, czy w moim B5 3BG Variant 2002 r. automat jest 4-biegowy ?

Z tym silnikiem byly montowane bodajze 4-biegowe automaty... Tiptronik mial 5 biegow, zwykly automat 4 biegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bodajże a na pewno, wersja 101KM miała tylko skrzynie 4 biegową bez tiptronica.

 

Co do szarpnięcia to nie wiem o co dokładnie chodzi. Przy gazie do oporu masz szarpnięcie czy np. po zahamowaniu jak zrzuci na dwójke to czujesz szarpnięcie?? U mnie w tiptronicu przy dwójce tak jest że sobie lekko szarpnie ( po zahamowaniu i dodaniu gazu ale doś cmocnym, przy lekkim płynnie sie zachowuje) i u kuzyna w tym samym modelu tak samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Co do szarpnięcia to nie wiem o co dokładnie chodzi. Przy gazie do oporu masz szarpnięcie czy np. po zahamowaniu jak zrzuci na dwójke to czujesz szarpnięcie?? U mnie w tiptronicu przy dwójce tak jest że sobie lekko szarpnie ( po zahamowaniu i dodaniu gazu ale doś cmocnym, przy lekkim płynnie sie zachowuje) i u kuzyna w tym samym modelu tak samo...."

 

 

U mnie jest tak, że jak stanę i od razu depnę w gaz ( niekoniecznie do podłogi, czyli on redukuje z 2 do 1 ) to automat zareaguje z opóźnieniem i szarpnie. To samo jak po cofaniu, zatrzymam i od razu wrzucę "D" z mocnym naciśnięciem gazu to jest to samo szarpnięcie. W przypadku łagodnego ruszania to jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
To samo jak po cofaniu, zatrzymam i od razu wrzucę "D" z mocnym naciśnięciem gazu to jest to samo szarpnięcie.

Nie rob tego :!: Automat potrzebuje chwile, zeby wbic bieg... Nie wciskaj gazu od razu po ustawieniu dzwigni w "D", bo nie masz jesszcze biegu wbitego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to normlane, jak energiczniej wciskasz automat "mysli" bo dostosowuje tryb pracy do stylu jazdy, u mnie tez jak depne ze startu w pedał to chwile pomysli a później strzela jak "pocisk" tryb sportowy wtedy się odpala ;)

 

Co to przechodzena z R na D to jak pisął Krawcol trzeba chwile poczekać zanim sie bieg wbije....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mdaniel

panowie, a czy wam długo przeciąga na 2 i 3 biegu z pedałem wciśniętym do połowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rob tego :!: Automat potrzebuje chwile, zeby wbic bieg... Nie wciskaj gazu od razu po ustawieniu dzwigni w "D", bo nie masz jesszcze biegu wbitego :!:

TO jest bardzo ważna sprawa !!!

 

co do przeciągania wszystko zależy jak mocno wciskasz gaz i jaka jest w danej chwili prędkość tak biegi będą sie zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten automat 4 biegowy, powiem krotko to bubel jest, szarpie jak sie wcisnie w poldoge na 1 biegu przy okolo 4tys zanim zmieni bieg, zreszta na forum juz byl poruszany temat tej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co moglo być powodeem rano wstałem odpaliłem samochód był zostawiony na parkingu p a potem po przejechaniu 20 km nie mogłem ustawić dzwigni w położeniu p a wszystkie inne położenia działały doradzicie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje szarpnięcie przy ruszaniu na skrzyżowaniu, po zatrzymaniu na czerwonym świetle. Zachowuje się tak że niby rusza, gdy następnie wcisnę trochę mocniej pedał następuje szarpnięcie. Przy bardzo ostrożnym ruszaniu zachowuje się normalnie a na innych biegach działanie jest ok. Nie mam dużego doświadczenia z jazdą automatem. Skrzynia była sprawdzana ok 3000 km wcześniej. Czy takie działanie jest normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po kłopocie - spaliło się sprzęgło i jeszcze elementy plastikowe. Auto w naprawie prawdopodobny koszt 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrany z naprawy - 2600 wymienione elementy w skrzyni, skrzynia pracuje dobrze, teraz problem z przyśpieszaniem, mam udać się do warsztatu od silników. Dzisiaj byłem wymieniono czujnik przepływu powietrza - koszt 380 zł - teraz wszystko pracuje jak trzeba- mam dość tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś olej w skrzyni regularnie u człowieka, który się na tym zna?

Zwracałeś uwagę na pracę skrzyni kupując auto?

 

Co do przepływomierza to niestety jest felerny, fakt :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynia była kupiona na Allegro za 1800, gwarancja była na rozruch - miesiąc, wytrzymała 4 miesiące, wczesniej nie można było odkręcać niczego bo wszystko było oznakowane, olej był dolewany, za samo wymontowanie płaci się 500 zł. Jeden rok gwarancji na skrzynię - pracuje bez szarpnięć, jest obojętne czy ruszam gwałtownie, czy delikatnie, w czasie jazdy zachowuje sie normalnie. Nie wiem dlaczego mechanik wyliczył 5 biegów - nie znam się na tym- byłem całyczas przekonany że są 4 biegi. Powymianie przepływomierza auto zachowuje się bardzo dobrze , zużywa na trasie 7 do 7,2 l/100 km.

 

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

 

co do mechanika to bardzo dobry specjalista - nie wiem czy inny byłby w mieście lepszy skoro polecają go w serwisie VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odebrany z naprawy - 2600 wymienione elementy w skrzyni, skrzynia pracuje dobrze, teraz problem z przyśpieszaniem, mam udać się do warsztatu od silników. Dzisiaj byłem wymieniono czujnik przepływu powietrza - koszt 380 zł - teraz wszystko pracuje jak trzeba- mam dość tego auta.

 

o zesz kurde .. lepiej bylo zamontowac manuala koszt okolo 3 tysi a efekt lepszy.. ktos poruszal ten temat na forum juz .. jak u mnie padnie tiptronic to tak zrobie , znaczy sie zamontuje manuala 6 biegowego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu awaria dobrze że koło domu, nie cofa , szarpie i gasi silnik -konsultowałem z mechanikiem tf chyba płyta sterująca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarasRD
o zesz kurde .. lepiej bylo zamontowac manuala koszt okolo 3 tysi a efekt lepszy.. ktos poruszal ten temat na forum juz .. jak u mnie padnie tiptronic to tak zrobie , znaczy sie zamontuje manuala 6 biegowego :-)

 

no nie wiem czy w 3000zł się z wymianą zamkniesz. 1500zł min kosztuje skrzynia. A jeśli masz Tiptronica to dochodzi jeszcze linka od gazu i komputer :P o wybieraku biegów, pedałach i kosztach wymiany nie mówię.

 

A tak na marginesie - ile kosztuje naprawa manualnej skrzyni biegów ?? już mówię 3000-5500zł

 

Jeśli szanujesz i dbasz o swojego automata to będzie chodził jak zegarek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czy w 3000zł się z wymianą zamkniesz.

 

byl poruszany gdzies ten temat ... caly osprzet potrzebny koszt 2-2.5k plus robocizna , czyli z robocizna roznie to bywa mozna samemu albo z kims :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarasRD
byl poruszany gdzies ten temat ... caly osprzet potrzebny koszt 2-2.5k plus robocizna , czyli z robocizna roznie to bywa mozna samemu albo z kims :D

 

Się zgadza ze skrzynią zwykłą 5-cio biegową. 6 biegowa to koszt ok 1500zł lub więcej za samą skrzynkę. Nie widziałem cytowanego tematu ale myślę że cena podana jest za wymianę zwykłej skrzyni nie tiptronika. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności