Skocz do zawartości
adams

Dolna obudowa filtra powietrza - jak wyjąć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wywaliłem fabryczny filtr powietrza i tymczasowo założyłem jakiś stożek "no name", czekam na K&N...

 

zdjąłem górną pokrywę filtra, wyjąłem filtr, ale nie wiem jak wyjąć dolną plastikową puszkę w której leży filtr, widzę że jest tam tez rurka która doprowadza powietrze do filtra, jak to wyjąć żeby nic nie połamać? są tam jakieś zaczepy? rwać na siłę?

 

obecnie stożek opiera mi się o tą obudowę, co nie bardzo mi się podoba...

 

w miarę czasu odgrodzę stożek od silnika jakimś kawałkiem blachy + zrobię dolot zimnego powietrza...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurkę wyciągasz/przekręcasz i wychodzi. Jak stoisz z przodu auta to po prawej stronie obudowy obok paska jest haczyk a na nim guma i ona trzyma :) z lewej strony puszka jest na kołkach, które trzymają ją z boku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak ;)

 

żeby wyjąć rurkę trzeba ją przekręcać góra dół i ciągnąć między czasie do siebie (stojąc przed autem)

 

później po prawej stronie obudowy mamy taką gumkę na zaczepie, odczepiamy ją. za obudową (od strony szyby) mamy tez jakiś przewód przyczepiony na gumce do obudowy filtra, też to odczepiamy. I już możemy wyciągnąć dolną osłonę filtra (w prawo i do góry) jak już wyjmiemy obudowę to należało by jeszcze odczepic gumke która trzymała nam obudowe po prawej stronie, żeby czasem nie wplątała nam się w pasek klinowy

 

i po operacji

 

dzieki kuczu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać forum to się podczepię. Wiecie może czy dolna część obudowy z 2.0 różni się czymś z 1.8?? Lub ogólnie z innych modeli podejdzie do 2.0?

Edytowane przez sadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podlącze do tematu jeszcze nie zabrałem sie za założenie stożka bo czekam na adapter z Allegro .... jak rozebrałeś te plastikowa obudowe od filtra tak zeby przepływka była na wierzchu juz bo jak patrze na te kostke od przepłuwomierza to wyglada jak by sie zlewała z górna pokrywą od filtra jutro sie bede już bawic dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 śruby trzymają przepływomierz do tej obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki dziś sie pobawię mimo dzisiejszego zimna Brrr ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może czy dolna część obudowy z 2.0 różni się czymś z 1.8?? Lub ogólnie z innych modeli podejdzie do 2.0?

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszka w 2.0 jest obrócona o 90 stopni w stosunku do 1.8 więc nie podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko z 2E podejdzie? A czy szczelność dolnej części ma znaczący wpływ na poprawność działania reszty? Mam popękany po ostatniej stłuczce tak, że widać trochę filtr i nie wiem czy warto kleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filtr przylega szczelnie do górnej części, to spoko możesz jeździć, jedynie może trochę "pierdzieć" powietrze w okolicach puszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tylko z 2E podejdzie? A czy szczelność dolnej części ma znaczący wpływ na poprawność działania reszty? Mam popękany po ostatniej stłuczce tak, że widać trochę filtr i nie wiem czy warto kleić?

Ja bym pokleił go żywicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym pokleił go żywicą.

Zastanawiałem się nad taśmą taką zbrojoną. Kleiłem rurę dolotu powietrza w vectrze po wybuchu to i puszkę powinno trzymać:) Ale pomysł z żywicą nie jest zły:super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Sobie już poradziłem Stożek siedzi na Miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że do 2E pasuje obudowa od 1.8 tylko nie pamiętam od którego (są identyczne ja wymieniłem tylko górę) jak by co mam dolną część na zbyciu w razie co daj info na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności