Skocz do zawartości
Gość mc09

Temperatura silnika 80 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mc09

Witam

 

Wiem że temat temperatury silnika był wałkowany wiele razy ale nie doszukałem się odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

 

U mnie przy pomiarach Vag temperatura cieczy chłodzącej osiąga maksymalnie 80,5 stopnia i pomimo przejechania ok. 30 km nie wzrasta. Na tablicy wskaźnik stoi prosto na 90 stopni. Wskazania temp. nie skacza, nie ma żadnych wahnięć itp., po prostu nie nagrzewa się do wyższej temp.

Ostatnio wymieniałem rozrząd wraz z pompa wody na oryginalną.

Więc nie wiem czy temeratura jest w porządku bo jest nowa pompa, czy może termostat troszkę przepuszcza.

Może ktoś mi poradzi czy wymieniac termostat czy się tym nie przjmowac i jeździć, a po jakimś czasie sprawdzic ponownie jak pompa wody się trochę wyrobi. A tak na marginesie to czy u Was po wymianie rozrządu też słychać tak głośno pompę wody takie: du du du.

 

 

 

Pozdrazwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powinno być i sam się o tym przekonałem jak wymieniłem termostat. Wcześniej VAG pokazywał max.81st na wskaznikach równo trzymał 90st. Nigdy nie miałem skoków temp. czy braku ogrzewania. Po wymianie również zniknęło słynne "bulgotanie kamyczków" które sugerowało walniętą uszczelkę. Wymiana termostatu pomogła teraz mam na VAG jak go porządnie przeciągnę max.95st, a normalnie trzyma 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku temp. ma 73 stopnie i jak jadę dynamicznie to trzyma mi wskazówke na 90 st. C jednak jak troche zwolnie widać że 3mm opada. Postanowiłem wiec z tym zawalczyc i dzis zamówiłem oryginalny termostat + uszczelke (w ASO koszt łączny 87 zł). Wiem, że wskazówka jak osiagnie juz 90 to nie powinna ani drgnac. A VAG powinien pokaztwać 87 st. C

 

Co do odgosów które Cie dręczą. Taki odgłos wydaje napinacz paska rozrzadu. Takie jakby łopotanie. Zajedz niech Ci delikatnie poluzują. Tez to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Dzięki "nakorn". Po wymianie termostatu temperatura na VAGu prawidłowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności