Skocz do zawartości
Pablo

zawieszene wzmocnione w 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

1BE to zawieszenie usztywnione i obnizone w stosunku do standardowego. W opisie oznaczenia 1 BE nie ma że jest "sportowe" (bo niby jakie to sportowe jest ?). Nie ma tez, że jest "wzmocnione" w jakikolwiek sposób (cokolwiek mialoby to znaczyć ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1BE: sports suspension/shock absorption

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1BE to zawieszenie usztywnione i obnizone w stosunku do standardowego. W opisie oznaczenia 1 BE nie ma że jest "sportowe" (bo niby jakie to sportowe jest ?). Nie ma tez, że jest "wzmocnione" w jakikolwiek sposób (cokolwiek mialoby to znaczyć ;))

Zgadzam sie z Tobą.Ale amory są inne maja krotszy skok.Zastanawiam sie nad kupnem MS Technik http://moto.allegro.pl/amortyzatory-sportowe-vw-passat-b5-b5fl-3b-3bg-mts-i1443594550.html

Co o tym sądzicie??Moze ktos zwasz jezdził na tym amorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tym jeżdżę, używam jako zimowego zawiasu

amortyzator jest krótszy od seryjnego

co prawda mam je założone do seryjnych sprężyn ale wszystko ok

aha i też kupowałem je u Mapeta

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacje o czesci : SACHS 556 277

 

informacje o czesci

 

 

* dostawca: SACHS informacje

* 556 277

* Amortyzator Super Touring

* EAN:

o 4013872149964

* UPC:

o 708609154826

 

country-specific article data

 

 

* status artykulu: Normal [09/06/1998]

* jednostka opakowaniowa: 1

 

kryteria

 

 

* górny trzon, dolne oko

* cisnienie gazu

* dwururka

* Parametr: SEOV27X196A

 

zamiany numerów

 

556 277

numery porównawcze: seryjne ZF

ZF SACHS

 

* 81 4901 000 073

* 81 4901 000 074

* 81 4901 556 009

* 81 4901 556 010

* 81 4901 556 080

* 81 4901 556 140

 

numery porównawcze ZF Services

BOGE

 

* 27-C11-F

 

SACHS

 

* 81 4901 556 277

 

numery producenta pojazdu

AUDI

 

* 3B0 513 031 P

* 3B5 513 031 A

* 3B5 513 031 B

* 3B9 513 031 D

* 3B9 513 031 G

* 3B9 513 031 J

* 4B5 513 031 S

 

VOLKSWAGEN

 

* 3B0 513 031 P

* 3B5 513 031 A

* 3B5 513 031 B

* 3B5 513 031 E

* 3B9 513 031 D

* 3B9 513 031 G

* 3B9 513 031 J

* 3B9 513 031 N

* 4B5 513 031 S

 

dają ten sam amorek do zawieszenia ze standardowym i z zawieszeniem sportowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1BE: sports suspension/shock absorption

 

Wiem, że użyto tu słowa "sports" ale to tylko słowo, bez żadnego rozwinięcia. Chodziło mi o to, że zawieszenie jest obnizone i usztywnione(znam z doswiadczenia, jeżdżę na takim w A6C5) ale co do "sportowości: to chyba troche na wyrost to okreslenie jest jak dla mnie.

 

Moze nieściśle się poprzednio wyraziłem, jeżeli zamąciłem to przepraszam:dobrze

 

W moim przypadku amortyzatory sa koloru czerwonego,( wiem, że sam kolor moze byc mylacy ale nigdy sie do nich nie dobierałem aby cos z nich odczytać:)) więc standardowe chyba nie są:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi prosze jakie amorki musze kupic do passata combi 2003 rok 1,9tdi avf 130KM napęd 4motion. Na allegro jest sporo amorów ale do tego b5 przedliftowego ( te są takie same jak w audi a6c5 1997-2005r) a do poliftowego 4 motion każdy sprzedawca ma problem z doborem szczególnie tylnych i odsyła mnie do serwisu lub po bilsteina b6.

Kolejne pytanie to czym sie różnią amorki przednie sachs performance od s4 bo fizycznie są takie same jak w passacie predliftowym, a parametr tłumienia mają wyższy bo waży s4 około 1670kg czyli tyle co mój passat po lifcie 4motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dorzucę swoje 3 grosze w sprawie sprężyn, bo ostatnio temat przerabiałem:

1BE - zawieszenie obniżone -20 mm

u siebie miałem zawieszenie 1BF !! - to jest zawieszenie WZMOCNIONE - samochód stoi wysoko (69mm) i ma zwiększone wytrzymałości sprężyn na naciski na osi. - obecnie bede je chyba sprzedawał. oznaczenia kolorów : brąz brąz żółty to przód, a tył srebrny zielony zielony - podobno baaaardzo trudne do dostania bez ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dorzucę swoje 3 grosze w sprawie sprężyn, bo ostatnio temat przerabiałem:

1BE - zawieszenie obniżone -20 mm

u siebie miałem zawieszenie 1BF !! - to jest zawieszenie WZMOCNIONE - samochód stoi wysoko (69mm) i ma zwiększone wytrzymałości sprężyn na naciski na osi. - obecnie bede je chyba sprzedawał. oznaczenia kolorów : brąz brąz żółty to przód, a tył srebrny zielony zielony - podobno baaaardzo trudne do dostania bez ASO.

 

A co chcesz dostać? Też mam zawieszenie 1BF w 3BG. Po 240 tys wymieniłem przednie amory(sachs).Pasują od zwykłego. Tylne mają juz 300 tys przebiegu. Nic się z tym nie dzieje. Tak jak i z wielowahaczem tylnym.Sprężyny nie popękane(co w zwykłych zawieszeniach VW zdarza się nagminnie) .Wszystko mam jeszcze z fabryki. Po co straszyć? Powinieneś jak najbardziej zostawić ten zawias. Jeżeli nie wozisz ciężarów, to przezyje reszte auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkope...

czy ktos juz montował do zawieszenia 1BE amorki 556-277 zamiast 556-140? W serwisie powiedzieli ze nie mozna zamieniac a koszt 1szt to 560zł. Na allegro wszyscy podają ten nr jako zamiennik 556-140 i teraz kto ma racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te oznaczenie 556...to o amortyzatorach jakiej firmy mówimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Na allegro wszyscy podają ten nr jako zamiennik 556-140 i teraz kto ma racje?

 

Jako, ze szukam amortyzatorów do 1BE tylko w A6C5 (chociaż to prawdopodobnie to samo) to na Allegro już nie polegam. Sprzedajacy sprzedaje z reguły 1 typ a jako zamienniki podaje kilkanascie nastepnych. Jakby tak bylo to po jaka cholerę taki producent by produkował kilkanaście typów do jednego auta- a nie np. tylko 1 ???

 

Nie udalo mi się dostac do katalogu Sachsa, bo tam pewnie jest konkretna informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zawieszenie 1be i miesiac temu załozyłem na tył nowe amory keyaba gas a just i jest ok.Pomierzyłem je w stosunku do oryginalnych sachs i jest on 15 mm wyzszy wiec powinno to działac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Panowie

 

Szukam speca od zawiechy który by mi dorazdził co wpakowac do mojego bolida.

Opisze po krótce:

Gdy kupiłem swoja furke przód i tył był obniżony.

Niestety na wałbrzyskich dziurach pekła sprezyna w przedniej zawiesze a ze potrzebowalem samochód "na już" u kumpla wpakowalismy cale McPersony (amory/srezyny). Okazuje sie ze sa one seryjne i pasuja wg ETKI do mojej konfiguracji na wlepie w bagazniku.

Niestety przod mam wyzej niz tyl, ale jakos tak sie z tym bujałem.

Jako że wymiana miala miejsce 2 lata temu obecnie nie mozna odworzyc co siedzialo z przodu - jaka sprezyna i jaki amor.

Z tyłu mam zielone sprezyny i amory Sachsa dla seryjnego zaiweszenia (tak bylo w oryginale po zakupie)

Musze obecnie wymienic amory z przodu i z tyłu bo autko troche zaczyna juz pływac po drodze.

Nadmienie ze nie chciałbym go utwardzac za bardzo i obniżac przód zbyt mocno (gdzies góra 20-30mm) bo wałbrzyskie drogi sa narawde w fatalnym stanie wiec wolalbym przejeżdzac je w miare komfortowo.

Stąd moje pytanie do Was co mam wrzucic na przod(jakie sprezyny (z forum i ETKI wynika ze z zawieszenia 1BE byłaby ok - oznaczenie paskowe 1xszary,2x niebieski)/amory) i tył (amory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

sory za odkopanie kotleta...

 

jako, że chce kupić nowe amorki w katalogu Monroe napotkałem opis amortyzatorów jako " dla zawieszenia wzmocnionego" czy ja dobrze zrozumiałem z postów w tym temacie że to zawieszenie wyższe od standardowego?

 

jakie amorki szukać dla zawieszenia 1BE? standardowe?

 

jak byście sklasyfikowali te firmy od najlepszej do najgorszej? Sachs, KYB, Monroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako, że chce kupić nowe amorki w katalogu Monroe napotkałem opis amortyzatorów jako " dla zawieszenia wzmocnionego" czy ja dobrze zrozumiałem z postów w tym temacie że to zawieszenie wyższe od standardowego?

Nie koniecznie wyższe, chodzi raczej o mocniejsze czyli bardziej wytrzymałe (np. dla Policji). :ok

 

jakie amorki szukać dla zawieszenia 1BE? standardowe?

Dla zawieszenia sportowego.

 

jak byście sklasyfikowali te firmy od najlepszej do najgorszej? Sachs, KYB, Monroe.

Sachs szedł na pierwszy montaż więc pewnie o czymś to świadczy. :ok

P.S. Generalnie wszystkie są okey.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie wyższe, chodzi raczej o mocniejsze czyli bardziej wytrzymałe (np. dla Policji). :ok

 

czyli " dla pojazdów z wyposażeniem na trudne warunki drogowe"?

 

 

nie raz już widziałem Passka który miał zawieszenie wyższe od seryjnego (większy prześwit), a tu i tu było zawieszenie oryginalne.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dla zawieszenia sportowego.

.

akurat w katalogu Sachs i Monroe zawieszenie sportowe i standardowe to jeden i ten sam amortyzator i nie ma rozdzielności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie raz już widziałem Passka który miał zawieszenie wyższe od seryjnego (większy prześwit), a tu i tu było zawieszenie oryginalne.

Zgadza się.

Cała różnica wynika jedynie z zastosowania innych (wyższych sprężyn). :ok

 

akurat w katalogu Sachs i Monroe zawieszenie sportowe i standardowe to jeden i ten sam amortyzator i nie ma rozdzielności

:zeco

Przecież seria miała czarnego Sachs'a, a 1BE czerwonego o skróconym zakresie pracy. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Przeczytałem cały wątek i nadal nie wiem jakie amorki i sprężyny kupić do zawieszenia 1BE. :hmm

Jedni piszą, że w serii były czerwone o obniżonym skoku i ja właśnie takie mam, ale ktoś inny twierdzi, że w katalogu SACHS i Monroe nie ma różnicy pomiędzy zawieszeniem standardowym i 1BE, ale amorek jest czarny.

Wszedłem do katalogu SACHS i znalazłem 3 amorki:

557 837

290 186

33-117-A

 

wszystkie są czarne.

 

i sprężyny:

 

997 156

997 157

996 634

996 634

 

 

Mam serdeczną prośbę o informacje do kogoś kto już wymieniał te klamoty.

 

1. Czy można wymienić zawieszenie 1BE na seryjne i co trzeba wymienić czy tylko sprężyny czy amorki również?

2. Jakie konkretnie numery zawieszenie 1BE trzeba kupić zamiast fabrycznie montowanych czerwonych amorków i sprężyn do nich?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności