Skocz do zawartości
Gość Paczka

Światła przeciwmgielne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paczka

Witam,

 

Mam dwa pytania:

Pierwsze dotyczy podświetlenia włącznika świateł w Passacie kombi z 2004 roku, mianowicie w czasie jazy przy włączonych światłach, włączając poprzez odciągnięcie do siebie włącznika przednich świateł przeciwmgielnych zmienia się kolor kontrolki symbolizującej przednie światła przeciwmgielne. Widać generalnie wtedy, iż załączone są przednie śwaitła przeciwmgielne. Chcąc włączyć tylnie światło/światła przeciwmgielne ciągniemy do siebie włącznik świateł do końca tj. na 2 stopień. Moje pytanie: czy kolor kontrolki przy włączniku świateł, symbolizujący tylne światła przeciwmgielne powinien się zmienić tak jak w przypadku przednich czy też pozostaje w dalszym ciągu czerwony i o fakcie włączenia tylnych świateł przeciwmgielnych informuje tylko i wyłącznie kontrolka na zegarze?

Drugie pytanie: ile fabrycznie montowano świateł tylnich przeciwmgielnych? U siebie zauważyłem tylko jedno, w lewej tylnej lampie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno z lewej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

No to tylne na pewno jest na zegarach kontrolka oznaczone, ale na wlaczniku swiatel chyba nie-musze u siebie zobaczyc dzisiaj.

A przeciwmgielne z tylu tylko jedno swieci, jak napisal Jurek. W europejskiej wersji po lewej stronie, w angielskiej po prawej z oczywistych wzgledow :) Swieci polowa dolnego kolka-jedna zarowka. Aha-tak przy okazji-wszystkie zarowki z tylu sa takie same na pozycyjnych swiatlach. Jesli stop Ci sie na ktorej przepali, to wystarczy tylko zarowki podmienic miejscami-jesli masz problem z zakupem zaroweczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paczka
No to tylne na pewno jest na zegarach kontrolka oznaczone, ale na wlaczniku swiatel chyba nie-musze u siebie zobaczyc dzisiaj.

A przeciwmgielne z tylu tylko jedno swieci, jak napisal Jurek. W europejskiej wersji po lewej stronie, w angielskiej po prawej z oczywistych wzgledow :) Swieci polowa dolnego kolka-jedna zarowka. Aha-tak przy okazji-wszystkie zarowki z tylu sa takie same na pozycyjnych swiatlach. Jesli stop Ci sie na ktorej przepali, to wystarczy tylko zarowki podmienic miejscami-jesli masz problem z zakupem zaroweczki ;)

 

 

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jak sprawdzisz to daj znać, jestem ciekaw jak jest właśnie z kontrolką przy włączniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Sprawdzilem-jest tak, jak napisalem wyzej...

Przednie halogeny-sygnalizacja tylko na wlaczniku swiatel-podswietlone na zielono.

Tylne p/mgielne-sygnalizacja tylko na zegarach-na wlaczniku nic sie nie zmienia.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest według mnie chore rozwiązanie, bo to zielone na wyłączniku po prostu ginie czy tam umyka uwadze. I często zdarza się koniec mgły, a ja dalej jak ten bałwan na halogenach jadę. Mogliby dać kontrolkę na desce, tak jak w tylnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bardzo dobre przygotowanie instalacji pod światła do jazdy dziennej, gdyby te halogeny miały homologacje jako światła do jazdy dziennej to takie rozwiązanie byłoby bardzo dobre - ale faktycznie kontrolka i tak by sie przydała, zawsze to jakaś informacja że ma sie te światła włączone. Z punktu widzenia że te halogeny nazywają się przeciwmgielne (więc załącza się je podczas mgły) powinny już za pierwszym wyciągnięciem zapalać się też tylnie przeciwmgielne i drugi stopniej do niczego by nie był potrzebny. Szkoda że VW nie pomyślał żeby tym ładnym przeciwmgielnym przednim (soczewki) dać dodatkowo homologację na światła do jazdy dziennej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Z punktu widzenia że te halogeny nazywają się przeciwmgielne (więc załącza się je podczas mgły) powinny już za pierwszym wyciągnięciem zapalać się też tylnie przeciwmgielne i drugi stopniej do niczego by nie był potrzebny.

Zgodnie z przepisami, mozesz uzywac przednich swaitel p/mgielnych na bardzo kretych drogach (czyt. serprentyny i takie tam)... To po co z tylu ma sie swiecic p/mgielne :?:

Poza tym char, Marios... Przeciez to widac przed autem, ze sa halogeny wlaczone :)

Aczkowiek z ta homologacja sie z Wami zgadzam-przydalaby sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dotyczące przeciwmgielnych a dokładnie ich włącznika. Napisałem już post w innym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8089&page=2 , lecz sama nazwa tematu nie odnosiła się dokładnie do tego czego potrzebuje. Chodzi dokładnie o to: "zakupiłem sobie takie lampy http://moto.allegro.pl/item1018677839_reflektor_vw_passat_b5_h4_h7_z_halogenem_hit.html od tego gościa http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=669393 i wszystko jest elegancko jak na razie. Jestem zadowolony, szału jakiegoś nie potrzebuje a różnica jest duża od starych. Wracając do problemu, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwości wymiany samego przełącznika świateł do przeciwmgielnych? Bo u siebie mam włącznik tylko z jednym przeskokiem, na tył a przodu nie mam.. i pytanie takie czy wyłącznik dwuskokowy na przód i tył wystarczy, żeby rozwiązać ten problem? Czy kable itd moduł na to nie pozwalają?"

Tak jak już napisałem do lampy dochodzi 4 przewody, a do włącznika świateł (licząc wszystkie) jest ich 9

Mój włącznik jest taki

zn8rh0.jpg

a chciałbym kupić taki

x01rk7.jpg

(foto wzięte z tematu Charakterka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moim zdaniem mimo wszystko powinna być kontrolka informacyjna na desce po za tym nic się nie zmienia na włączniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moim zdaniem mimo wszystko powinna być kontrolka informacyjna na desce po za tym nic się nie zmienia na włączniku

właśnie odgrzałeś dwu letniego kotleta :zeco:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam pytanie dotyczące przeciwmgielnych a dokładnie ich włącznika.

Wracając do problemu, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwości wymiany samego przełącznika świateł do przeciwmgielnych? Bo u siebie mam włącznik tylko z jednym przeskokiem, na tył a przodu nie mam.. i pytanie takie czy wyłącznik dwuskokowy na przód i tył wystarczy, żeby rozwiązać ten problem?

 

Oczywiście że możesz zamienić i zrobić tak jak to jest w oryginale. Ja mam 3BG i dokładałem halogeny (i wymieniałem ten włącznik na: z opcją halegenów na przód) - myslę, że tutaj sytuacja jest analogoczna. Rozumiem że wcześniejsze lampy były bez halogenów (bo włącznik jest tylko do tylnego)? Przeczytaj ten wątek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59070

chodzi o dołożenie instalacji (kilka przewodów, przekaźnika i jednego pina ISO w kostce włącznika świateł). W tym wątku wszystko opisałem, życzę miłego montażu. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem passata b5 99 rok jak wlanczam tylne swiatla przeciwmgielne to zapalaja mi sie tez halogeny z przodu w lampach a wlacznik jest tylko na swiatla przecdiwmgielne z tylu czy tak powinno byc prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, albo ktoś grzebał przy lampach i włożył takie z przeciwmgłowymi, albo druga bardziej prawdopodobna opcja popsuł się włącznik i ktoś kupił z wersji bez przeciwmgielnych przednich.

 

Powinno być że za pierwszym pociągnięciem włączają Ci się przednie, a za drugim przednie+tylne.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a halogeny nie powinny sie zapalic z przodu jesli wloncznik jest tylko na przeciwmgielne z tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co do przeciwmgielnych świateł z tyłu, to w moim Passku też świeciło tylko w lewej lampie, ale w prawej sa poprowadzone przewody. wystarczy tylko wyjąć lampę, wyciąć ostrym nożem zaślepkę i dołożyć żarówkę (oczywiście tę mocniejszą do przeciwmgłowych) i pozostaje cieszyć się dwoma światełkami przeciwmgielnymi:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, co do przeciwmgielnych świateł z tyłu, to w moim Passku też świeciło tylko w lewej lampie, ale w prawej sa poprowadzone przewody. wystarczy tylko wyjąć lampę, wyciąć ostrym nożem zaślepkę i dołożyć żarówkę (oczywiście tę mocniejszą do przeciwmgłowych) i pozostaje cieszyć się dwoma światełkami przeciwmgielnymi:ok

W paskach jest tylko lewa strona, ja tez tak mialem, ale u mnie normalnie blachy i zarowka byly, jedynie bylo brak kabla.

Zpielem rownolegle lewa i prawa zarowke przeciwmglowa, mowie o sterowaniu nie o + i - i jest git, chyba nawet mam to na profilu lub watek taki zarzucilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, co do przeciwmgielnych świateł z tyłu, to w moim Passku też świeciło tylko w lewej lampie, ale w prawej sa poprowadzone przewody. wystarczy tylko wyjąć lampę, wyciąć ostrym nożem zaślepkę i dołożyć żarówkę (oczywiście tę mocniejszą do przeciwmgłowych) i pozostaje cieszyć się dwoma światełkami przeciwmgielnymi

 

Marcinie drogi. Jedna lampa przeciwmgłowa tylna jest jedna bo:

 

1. Świeci jasno. Już jedna dość mocno oślepia kierowców z tyłu - uwierz mi.

2. Ma ona ostrzegać tych z tyłu o tym, że jedziesz. I jest tylko z jednej mańki po to, że jak hamujesz, to włącza się stop z drugiej strony i kierowca reaguje.

3. Jak świecisz obydwoma lampami, to nie bardzo jest wiadomo, czy cały czas trzymasz nogę na hamulcu, czy zepsuły Ci się stopy. Kierowców jadących z tyłu to dezorientuje - jak zobaczy z mgły jasne dwa światła - pomyśli - ktoś hamuje i zacznie hamować. Co we mgle samo z siebie bezpieczne nie jest.

 

Z prawej strony masz instalację - działającą. Zgoda. Ale to poprzez to, że takie same lampy idą do krajów z ruchem lewostronnym. Zawsze świeci się przeciwmgłowa bliżej osi jezdni. U nas lewa - w krajach z ruchem lewostronnym prawa. VW sobie życie ułatwił i już pociągnął instalację i tyle. Wkłada żarówki tam, gdzie jest potrzeba.

 

Wiem, że przepisy dopuszczają dwa przeciwmgłowe. Ale proszę - zadbaj także o oczy jadących za Tobą. Takie światła dają naprawdę niezłego czadu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inny problem może ktoś mi pomoże? nie wyłączają mi się halogeny przednie. wyłączam wszystkie światła a mimo to halogeny nadal działają. dopiero jak wyciągnę kluczyki ze stacyjki wtedy gasną. w czym może być problem. Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności