Skocz do zawartości
jedrus

czy B3 2.0 16V ma odcięcie zapłonu?

Rekomendowane odpowiedzi

dziś trochę wysoko wkręciłem samochód na obroty...

wiem, że to głupie, nigdy tak nie robię. po prostu zabrakło mi paru KM i przeciągałem na "3".

wszedł na max obroty (wskazówka obrotomierza się zamknęła) i nie odcięło zapłonu... czy te silniki nie miały odcięcia? poprzedni 1,8 8V 90KM miał (przekonałem się nie raz).

może ktoś będzie wiedzial ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebpl

Witam , raczej odcięcie dopływu paliwa , a nie zapłonu . Mechaniczny wtrysk raczej czegoś takiego nie posiada , nieraz wskazówka obrotomierza wchodziła mi na czerwone pole i nic sie nie działo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bebpl, ale troche mnie jedno dziwi :>

1,8 8V 90KM - jednopunktowy wtrysk - odcinal gdy przesadziłem.

dziś po półtora roku w 2.0 16V 136KM (czyli odkąd go mam) pierwszy raz wlazła mi wskazówka na czerwone (mało powiedziane - zamknąłem obrotomierz :> ) i nie stało się zupełnie nic. jak to zobaczyłem od razu noga na hamulec i zastanawianie się.... a 2.0 ma wtrysk wielopunktowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebpl

Znalazłem cos takiego ,że w silnikach z jednopunktowym wtryskiem elektromagnetyczny wtryskiwacz jest sterowany przez urządzenie sterujące , a w wielopunktowym mechaniczne wtryski są sterowane przez ciśnienie paliwa , które rozdziela mechaniczny przepływomierz powietrza.Po prostu żadnej elektroniki , jak odłączysz wszystkie kostki przychodzące do filtra powietrza , to samochód będzie jechał . Inaczej mówiąc komputer , który na ogół odcina paliwo , nie ma dostępu do urządzeń zasilajacych wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności