Skocz do zawartości
Gość ra11

Ciężko pracująca dźwignia zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ra11

Witam Was.

Mam prblem z drązkiem zmiany biegów. Niekiedy (nie zawsze) jedynka i dwójka ciężko wchodzą. Jest po prostu jakiś opór i musze mocniej popchnąć. 3 i 4 bez problemów leciutko chodzą. Czy to się reguluje czy cos juz ze skrzynią się dzieje? Mam przebieg 130 tys. Olej jest ok.

Czy miał ktoś z Was podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jabol79

Ja mam to samo ale tylko jak jest zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

U mnie jest to jak zimny i ciepły. Niekiedy jak zimny to ok, a niekiedy odwrotnie. Zdarza mi się przejechać kilkaset kilometrów bez problemów po czym zacina się. Trzeba z większą siłą wkleszczyc bieg. To znaczy nie jak w "starze 66" ale jest wyczuwalnie większy opór.

A czy wodziki maja mozliwość korekty luzów, czy konieczna jest wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kantorek

no wlasnie co to moze byc?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Ciezko czasami wchodzi mi 1-ka na uruchomionym silniku na postoju. Reszta biegow raczej bez problemow. Mam tez wyczuwalny luz dzwigni na boku przy wrzuceniu jakiegokolwiek biegu oprocz wstecznego. Co moze byc tego powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , ja również mam taki problem z dźwignią zmiany biegów, jest nieprecyzyjna . Może ktoś kiedyś rozbierał ten mechanizm i są tam jakieś tulejki które można wymienić by zlikwidować ten luz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z jedynką, i nie ma zasady ile przejadę. Pomaga ponowne wciśnięcie sprzęgła i wrzucenie 1. biegu. Nie wiem czy w pasku można to jakoś regulować/naprawiać ale w poprzednim samochodzie (Vectra B) wystarczyło wymienić jakiś popychacz i wrzucanie jedynki było bez zarzutów. Może w pasku też coś takiego trzeba zrobić. Przy następnej wizycie u mechanika zapytam i podzielę się wiadomościami, chyba że ktoś inny zrobi to prędzej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej macie wszyscy luz na wybieraku oraz na "krzyżaku" wszystko jest do usunięcia pytanie tylko jak mocno wyrobione są elementy plastikowe jeśli mocno wymiana wszystkiego niestety droga. Przerabiałem to 2 tygodnie temu. Należy rozłączyć skrzynię od wybieraka i w samej skrzyni wrzucić każdy bieg jeśli wszystko wchodzi bez problemów wina leży po stronie w/w części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności