Skocz do zawartości
Nol

Tarcze ATE - pytanie o jakość, opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam tarcze ATE i klocki TRW przesiadka z Kofflera i klocków Steinhofa( zestaw z allegro )

I różnica jest o niebo lepsza , poza tym ATE i TRW idą na pierwszy montaż , więc mówi samo za Siebie , z góry polecam , mało pylą co za pewnia czystszą fele .: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian taka jest właśnie różnica między tanizną a czymś zdecydowanie lepszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tys km zaczęło sie bicie,w tym czasie nie hamowalem na nich ostro ani w dużym deszczu nie jeździłem więc nie wiem od czego tak sie dzieje,tarcze napewno oryginal nie podróbki,luzów w zawieszeniu nie ma,wahacze sprawdzone,pozostaje chyba przetoczyć tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klocki hamulcowe Zimermann czy Textar ?? które jakościowo lepsze bo cena wręcz identyczna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To do tylnych tarcz ATE biorę klocki Textar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczupak 100% racji, jakbyś czegoś z texa potrzebował także z fabryki - odzywaj się a lada moment w textarze mega podwyżka :(

 

Kolego masz jakiegoś wujka w zarządzie Textara czy piszesz tak żeby pisać że będzie podwyżka? Sprzedaję textary do aut ciężarowych i naczep w ilościach paletowych i nigdy nie mam informacji z wyprzedzeniem o podwyżce.

A propo Ate to zanjomy zawsze był wielkim fanem, dopóki nie założył całego zestawu w audi a6 i po 5 tyś km się pogięły.

Osobiście nigdy nie zakładałem

Edytowane przez Marcelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio załozyłem tarcze TEXTAR i klocki TRW bardzo ladnie to pracuje . hamulec LUX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego masz jakiegoś wujka w zarządzie Textara czy piszesz tak żeby pisać że będzie podwyżka? Sprzedaję textary do aut ciężarowych i naczep w ilościach paletowych i nigdy nie mam informacji z wyprzedzeniem o podwyżce.

A propo Ate to zanjomy zawsze był wielkim fanem, dopóki nie założył całego zestawu w audi a6 i po 5 tyś km się pogięły.

Osobiście nigdy nie zakładałem

 

Marcinie sorry wcześniej nie widziałem.

Ja ostatnio zamawiałem 982000 1067 i cena 10 euro do góry, w przypadku passatowych tarcz tył bodajże też nie kilka procent a kilkanaście podwyżki.

Wszystko idzie a na dodatek euro :(

 

 

W ZF macie cenniki nowe 3 tyg przed zmianą w kwietniu także ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem tył tarcze + klocki , ATE na ATE(tarcze, klocki), wątpię żebym zmienił kiedyś na innego producenta + pomalowanie zacisków na czerwono i jest miodzoDSC_0030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie mało jeżdzisz i upodobałeś sobie tylko przereklamowane ATE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam calusi zestaw ATE (oprócz płynu, ten wymieniam w serwisie) i baaaardzo sobie chwalę.

A jeżdżę z piskiem opon i hamowaniem od świateł do świateł :)

Teraz czeka mnie wymiana klocków tył i raczej będą to ATE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widocznie mało jeżdzisz i upodobałeś sobie tylko przereklamowane ATE :)

Ja w b5 co rok wymieniałem tarcze bo co chwilę się krzywiły. założyłem ATE i mój problem zniknął, więc u mnie reklama działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, bierzmy też pod uwagę, że markowych podróbek nie brakuje na naszym rynku...Elementy eksploatacyjne i ich trwałość jest tak bardzo zależna od wielu czynników, że później trafiamy na takie rozbieżne opinie. Wymiana tarcz co roku sugeruje że albo kolega truna trafił na wspominane podróby albo błąd popełniano podczas eksploatacji lub samej wymianie. Ja jeżdżę na Textarze który nie jest taki super znany jak TRW czy ATE i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co mniej pyli od Textara a hamuje podobnie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też poniekąd kwestia przyzwyczajenia i przekonania do danej firmy. Ja akurat mogę pochwalić zarówno ATE jak i TRW jeżeli ktoś ma nieco większy budżet, Textar też nie jest złą firmą, aczkolwiek żywotność podzespołów moim zdaniem już na niższym poziomie, w grę wchodzą wtedy częstsze wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem od siebie,że zawsze byłem zwolennikiem ATE. Wymieniłem w Passacie tarcze hamulcowe i klocki z przodu na ATE zwykłe oraz klocki ceramic. Finał jest taki,że klocek super nie pyli , natomiast jest tak twardy,że rysuje tarcze. Może to też być wynik częstego mycia auta tzn. jakieś tam drobinki dostają się między klocek a tarczę. Niemniej jednak postanowiłem,że lekko "liznę" tarczę i założę klocki Textar.

 

Jeżeli chodzi generalnie o hamowanie to wszystko jest ważne. Nie tylko pytanie "... jaką tarczę i klocki polecacie" bo ważne jest stan serwa, przewodów etc. Powiem Wam szczerze,że jak wymieniłem klocki, tarcze oraz przewody w Cordobie to auto stawało jak wryte. Czy to zasługa kompletu Bosch?. Ciężko powiedzieć. Niemniej jednak gdyby części oryginalne były tańsze to nie wahałbym się nigdy z zakupem. I nie mówcie mi ,że jest to ta sama jakość tylko ze znaczkiem VW. Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to co ma wynikać z tego wpisu ? Bo wymieniasz ATE, TEXTAR, BOSCH ale nie wiadomo co lepsze, co gorsze, co się sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wynikać to,że dla każdego zestaw hamulcowy jest inny. Ktoś polecał na forum ATE Ceramic , ja nie polecam. Znowu ktoś inny mówił,że Bosch jest słaby , a dla mnie było super. Teraz planuje założyć klocki hamulcowe firmy Textar i wtedy się wypowiem co do ich jakości oraz działania układu hamulcowego. Chodzi mi o to,że czasami trzeba wypróbować różne konfiguracje żeby jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku przejeździłem na komplecie ATE na przedniej osi, a przed nimi miałem zestaw ori tarcz i klocków z ASO. Po zmianie na ATE nie zauważyłem żadnej różnicy. Zresztą miałem sprawne hamulce i auto hamowało bardzo dobrze przed i po wymianie. Wniosek prosty, że nie czuć różnicy między ori z ASO a zestawem ATE ze sklepu - i właśnie o to mi chodziło. Warto było zapłacić za ATE.

BTW: zarówno ori hamulce z ASO jak i ATE strasznie brudzą na przedniej osi. Cudów w tej kwestii nie ma - za to nie piszczą i nie krzywią się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności