Skocz do zawartości
Nol

Tarcze ATE - pytanie o jakość, opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy stoi przed wymianą tarcz w swojej Vectrze A i zapytał mnie o opinię. Ja poleciłem zestaw ATE (kierując się m.in. opiniami userów forum Passata), a on postanowił zweryfikować moje zdanie. I wyszło na to, że użytkownicy forum Vectra Club Poland mocno na ATE narzekają. Teraz pytanie: kto ma rację? Proszę o jakieś opinie, bo mam do wymiany kpl tarcz przód i tył, a że hamulce dla mnie to podstawa, więc muszę być do zakupu przekonany.

 

P.S.

Zgłaszane wady to m.in gięcie, piszczenie (z kpl klocków ATE) itp.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Hmm odpowiedz jest bardzo prosta, bo są ATE i ATE ;)

Tak serio to sobie zobacz oferte jaką ma ATE bo ma tarcze za 120zl i za 300zl , zgadnij czym sie roznia ? , ja uwazam ze AtE to jedna z najlepszych firm jaka produkuje tarcze, ostatnio sam zakupilem je do przodu i jestem bardzo zadowolony. Oczywiscie wybor na rynku jest spory np. ATE, Bosch, 4max, Brembo, Ferrodo, Delphi, Textar, Lucas i inne. Ja osobiscie wybral bym Brembo, lub Ferrodo ale ich ceny sa kosmiczne dla mnie, wiec wybor padl na ATE, ktore tez sa bdb a tansze, nie polecam jednak Lucasa, Textara, i 4max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Lucas dlaczego nie polecasz Textara? Są to tarcze zakładane przez niektóre firmy na pierwszy montaż. Połowa moich znajomych jeździ na tych tarczach i klockach - i są bardzo zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Dlatego ze duzo lepsze od nich sa Brembo Lub Ferrodo, mysle ze roznice poczujesz jak zmienisz na ktores z nich. Poza tym mysle ze ile osob tyle komenatrzy odnosnie tarcz i klockow... Napewno Textar nie jest tak trwaly jak Brembo lub Ferrodo a nawet ATE, szybciej sie scieraja i maja wieksze skolonnosci do zmian ksztaltu pod wplywem temp, ale to tez zalezy od modelu (ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Miałem klocki ATE, nie zauwazyłem po demontażu jakichś w/w objawów na zuzytych elementach i tarczach. Ale miały czasami tendencję do piszczenia, jednak odbywało isię to po naprawdę długiej jeździe (szczegolnie w lecie).

 

Obecny komplet na 2 osie to Lockh (zakłady lotnicze Lockhead Martin). Twardy komplet to rzadka wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Laser

Witam wszystkich serdecznie.

 

Dzieki Nol za zalozenie tematu, widze ze nawiazala sie dyskusja wiec pozwole sobie ja rozwinac o moje watpiwosci ( miejmy nadzieje ze zostana rozwiane ).

 

Jak juz zostalo napisane jestem posiadaczem Vectry A 2.0 ( przod tarcze wentylowane 256mm ) - jest pewne ze to co mam obecnie na aucie to ATE ( oryginaly na jakich wyjechala Viki z fabryki ).

 

Nadszedl czas zmiany i tutaj zaczely sie pytania - na Forum VKP jest to czesto poruszany temat, jednak po lekturze postow ciezko cokolwiek wywnioskowac - powod jest prosty, strasznie skrajne opinie ( jedni wychwalaja w niebiosa a drudzy by na tym wieszali koty ), rozumie ze taka ludzka natura, nie bez znaczenia jest rowniez styl jazdy, pierwsze hamowania itp.

 

Suma sumarum "u nas" krąży opinia że ATE to ryzyko ( chodzi tu glownie o tarcze PowerDisk - maja raczej małopozytywną opinię ).

 

Sporo osob narzeka na wichrowanie się tarcz nawet nie jest konieczne wpadniecie w kaluze, piski zdarzaja sie sporadycznie wiec mozna wywnioskowac ze wiaze sie to np ze zlym zamontowaniem klocka ( brak smarowania rantow np. )

 

Jako że Kol. Nol pisal ze "Tubylcy" :) maja raczej pozytywną opinie o produktach ATE to chcialem zasiegnac u Was języka.

 

Czy Ci ktorzy polecaja ATE maja na mysli ogolnie produkty ATE czy zwykle nienacinane tarcze i klocki ( nie powerdisk scisle mowiac ), w jednym z pierwszych postów owego wątku padło stwierdzenie że są ATE i ATE - bardzo bym prosil o rozwinięcie mysli, czy chodzilo o ATE STD i PowerDisk czy może sa "lepsze i gorsze" partie serie itp ?

 

Przekopałem Wasze Forum, Forum Octavi, Forum AUDI rowniez pare innych o tematyce Tuningowej/ Streetracing. Wnioski sa takie ze nie ma wnioskow :) każde z for ma swojego białego kruka (BREMBO, ATE, ... ) oraz cos czego nie polecili by najgorszemu wrogowi ( BREMBO, ATE, ... ).... :)

 

Rozwlekając wątek dalej napisze kombinacje ktore rozważam ( ceny zblizone )

 

Tarcze - ATE, Textar, Jurid, SBS, Zimmermann

Klocki - ATE,Textar, Jurid

 

Wszytkie elementy standardowe bez naciec perforacji i innych "sportowych zaciec"

 

Posiadacze ATE ( zadowoleni i nie :) ) bardzo prosze o dalsze wypowiedzi :)

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja produkty ATE jakim są tarcze hamulcowe uważam za bardzo dobry i udany produkt.

Czytałem tu też o Ferodo ale chyba koledze nie chodziło o tarcze bo takich w życiu jeszcze nie widziałem. Ferodo nie produkuj tarcz :614:

 

Dla mnie takie firmy jak ATE, Textar, Zimmermann to są firmy kozackie.

 

Wystarczy zauważyć, że tarcze w/w idą na pierwszy montaż.

 

ATE - Grupa VW-Audi

Textar - Mercedes Benz

Zimmermann - Porsche

 

Jakość w/w firm nie podlega wg. mnie dyskuji. Nad tarczami innych firm by sie zastanawiał.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Ja wymienilem 3 tyg temu, klocki przod ATE i tarcze Lucas - fajnie hamuja ale popiskuja troszke, wkurza mnie to i zaluje wyboru, na tyl kupilem juz tylko klocki Ferrodo a tarcze przetoczylem te co mialem i jest rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: No więc ja również stanąłem przed podobnym problemem jak opisujecie:

Jakie TARCZE i jakie KLOCKI?

 

Najpierw podjechałem do salonu VW i zasięgnąłem od znajomego wszelkich informacji na temat tarcz i klocków. ATE to duży koncern i produkuje nie tylko klocki ale inne akcesoria motoryzacyjne. Na naszym rynku w serwisach VW stosuje się Oryginalne tarcze hamulcowe - ale nikt nie zna producenta - wiadomo tylko że są oryginalne (opakowanie ze znaczkami VW) więc jeśli w Passatach zastosowano układy hamulcowe ATE to i oryginalne powinno znaczyć ATE. Ale nikt tak do końca nie zna prawdy.

 

Koncern ATE również zaopatruje się w materiały do produkcji swoich części od kilku dostawców. Ze względu na zapotrzebowanie w części do tak znanej marki jaką jest VW można spotkać nieorginalne produkty podszywające się pod markowe produkty dużych koncernów.

 

Zrobiłem sobie zestawienie Co i Jak i za ile:

 

Ale aby hamowanie było na poziomie to również trzeba dopasować odpowiednie klocki do danej tarczy. Dlaczego??:

- twarde tarcze potrzebują twardych klocków ale aby dobrze hamować muszą być odpowiednio rozgrzane - raczej się nie bardzo nadają do naszych autek.

- twarde klocki za szybko zniszczą tarczę która zacznie nam się giąć - hamowanie też nie najlepsze.

- za miękkie klocki szybko się zużyją i będą bardzo pylić felgi - częsta wymiana klocków.

- itd.

 

Mój Wniosek:

Jeśli tarcza hamulcowa ATE lub Brembo HQ o podwyższonej wytrzymałości (bez nacięć i otworów) kosztuje 170zł - to po co płacić po 250-300zł - jeśli się zużyje lub wykrzywi to wymienię po 50-70 tys i problem z głowy.

Po co również mam kupować sportowe klocki jak Passat nie jest sportowym samochodem, więc spokojnie można zastosować do tego zestawu tarcze Brembo lub Orginalne ATE i do tego dopasować klocki również tych firm.

 

Za zaoszczędzoną kwotę - polecam wymianę płynu hamulcowego na nowy, czuć widoczną poprawę hamowania.

Jak na dzień dzisiejszy zrobiłem 18 tys km na zestawie Brembo i sprawuje się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Laser

Witam

 

Kontynuując temat z mojej strony - dziś dokonałem zakupu ( poprzedzonego jeszcze konsultacjami z paroma mechanikami ) i decyzja zapadła.

 

Kupiłem komplet Textara ( na dokładke płyn ATE i zestaw naprawczy zacisków ), do tej pory jezdziłem na klockach textara i jestem z nich zadowolony - jak bedą pracowaly w komplecie z tarczami tej samej firmy ? czas pokaże :) na dniach montaż i 200 - 400km jazdy w geriatrycznym stylu :)

 

tak sie prezentuje calosc :) ( wazy ze sto kilo ;) )

 

txt27vt7hj.th.jpg dsci10295ae.th.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie chcę już nowego tematu zaczynać dlateo pozwole sobie podpiąć się pod juz istniejący.

musze wymienić tarcze i klocki z przodu i na tyle.

Czy aukcja podana poniżej jest warta uwagi?? czy ten zestaw jest jakościowo dobry czy darować sobie takie zestawienia.

 

http://moto.allegro.pl/item629980006_tarcze_brembo_klocki_ferodo_a6_vw_passat_tyl_f25.html

Edytowane przez ewcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

nie chcę już nowego tematu zaczynać dlateo pozwole sobie podpiąć się pod juz istniejący.

musze wymienić tarcze i klocki z przodu i na tyle.

Czy aukcja podana poniżej jest warta uwagi?? czy ten zestaw jest jakościowo dobry czy darować sobie takie zestawienia.

 

http://moto.allegro.pl/item629980006_tarcze_brembo_klocki_ferodo_a6_vw_passat_tyl_f25.html

 

Niestety nie będą pasować do Twojego Passata - średnica tarczy wymagana 245mmx9mm, a tarcze z tej aukcji są mniejszej średnicy (232mm).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

nie chcę już nowego tematu zaczynać dlateo pozwole sobie podpiąć się pod juz istniejący.

musze wymienić tarcze i klocki z przodu i na tyle.

Czy aukcja podana poniżej jest warta uwagi?? czy ten zestaw jest jakościowo dobry czy darować sobie takie zestawienia.

 

http://moto.allegro.pl/item629980006_tarcze_brembo_klocki_ferodo_a6_vw_passat_tyl_f25.html

raczej coś takiego

http://www.allegro.pl/item647813409_tarcze_ham_tyl_ate_vw_passat_audi_a6_100_superb.html

http://www.allegro.pl/item640001667_klocki_hamulcowe_ate_audi_vw_skoda_seat.html

ps. gość sprawdzony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, a i ceny są bardzo dobre (dla kieszeni)-dwa tygodnie wstecz kupiłem taki zestaw -tarcze ATE i klocki ATE.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wymieniłem tarcze przednie na ATE.Wytrzymały rok czasu.Zaczęło strasznie bić podczas chamowania.Tarcze wymienione u sprawdzonego mechanika.Osobiście byłem przy zakładaniu z oryginalnego pudełka.Po roku gwarancja straciła ważnośc.Z deczka zdenerwowany pojechałem do servisu VW gdzie trafiłem na promocje w formie robocizny na wymiane.Zapytano mnie czy mają byc oryginalne czy nie.Odpowiedziałem(mając przykre doświadczenia z wcześniejszymi tarczami)że oryginalne.Tak więc się stało.Mam je od dwóch lat i jest idealnie.Zapytałem jakiej marki mi założyli.Odpowiedż,że oryginalne ale na marginesie pan w servisie nabąknął,że ATE.Jedynie co mnie zaskoczyło to to,że tarcze były srebne w całości jak po kadmowaniu i takie pozostają po dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Czy aukcja podana poniżej jest warta uwagi?? czy ten zestaw jest jakościowo dobry czy darować sobie takie zestawienia.

Ja dokładnie ten zestaw kupiłem.(Nie na aukcji). Nie widzę żadnych (jak na razie problemów). Natomiast ja zdecydowanie odradzam klocki ATE.Kupiłem na przód, wg. mnie są za twarde i na dodatek piszczą jak w wagonach kolejowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście wymieniłem tarcze przednie na ATE.Wytrzymały rok czasu.Zaczęło strasznie bić podczas chamowania.Tarcze wymienione u sprawdzonego mechanika.Osobiście byłem przy zakładaniu z oryginalnego pudełka.Po roku gwarancja straciła ważnośc.Z deczka zdenerwowany pojechałem do servisu VW gdzie trafiłem na promocje w formie robocizny na wymiane.Zapytano mnie czy mają byc oryginalne czy nie.Odpowiedziałem(mając przykre doświadczenia z wcześniejszymi tarczami)że oryginalne.Tak więc się stało.Mam je od dwóch lat i jest idealnie.Zapytałem jakiej marki mi założyli.Odpowiedż,że oryginalne ale na marginesie pan w servisie nabąknął,że ATE.Jedynie co mnie zaskoczyło to to,że tarcze były srebne w całości jak po kadmowaniu i takie pozostają po dzień dzisiejszy.

 

Tak na marginesie to sam te pierwsze załatwiłeś :) Mówisz ze te w serwisie dłużej wytrzymały/wytrzymują ? Daj mi na jeden wieczór i rano beda do wymiany...

Biły bo je zahartowałes :) tzn przegrzane tarcze utopiłeś w kałuży i to samo można zrobić z nowymi :) a wiec nie narzekaj, równie dobrze to może się stać z każdymi innymi nowymi tylko o tym trzeba wiedzieć.

To tak samo jak forumowicz pisał w dziale "odradzam" że założył nowe tarcze i klocki renomowanej marki a za dwa dni miał bicie i wykluczał tarcze, napie**** kilkanaście postów że to nie możliwe a i tak, jak wymienił całe zawieszenie i zostały tylko tarcze przyznał racje....

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam tarcze i klocki ATE standard.

Na tarczach przednich mam juz przejechane 64tys km a ich obecna grubosc to 22mm.

Klocki przednie wymienilem po 50tys km tylne jeszcze nie wymieniane(64 tys km).

Przy hamowaniu nigdy nie było nic slychac drazniacego sluch.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na marginesie to sam te pierwsze załatwiłeś :) Mówisz ze te w serwisie dłużej wytrzymały/wytrzymują ? Daj mi na jeden wieczór i rano beda do wymiany...

Biły bo je zahartowałes :) tzn przegrzane tarcze utopiłeś w kałuży i to samo można zrobić z nowymi :) a wiec nie narzekaj, równie dobrze to może się stać z każdymi innymi nowymi tylko o tym trzeba wiedzieć.

To tak samo jak forumowicz pisał w dziale "odradzam" że założył nowe tarcze i klocki renomowanej marki a za dwa dni miał bicie i wykluczał tarcze, napie**** kilkanaście postów że to nie możliwe a i tak, jak wymienił całe zawieszenie i zostały tylko tarcze przyznał racje....

Pozdrawiam :)

 

dokładnie tak

mycie karcherem nagrzanych tarcz też może im zaszkodzić troszkę :)

to jest metal więc "hartowanie" samemu lub przez przypadek nie jest wskazane ;)

na przód mam założone ATE Power Disc i klocki ori ATE .. jak dla mnie w porządku .. ale oczywiście po kilku hamowaniach pod rząd z większej prędkości nie jest już tak dobrze ... ale to sytuacji raczej skrajna sprawdzone dla zasady :) 100 i do deski 100 i do deski 100 i do deski (koła 225/45/17)

hamulce wymieniłem komplet tarcze i klocki przód tył i płyn hamulowy też ATE http://www.allegro.pl/item640001283_super_plyn_hamulcowy_ate_typ_200_dot4.html

Edytowane przez petervdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koleg użytkuje je tak samo jak te wczesniejsze a co do zniszczenia poprzez nagłe schłodzenie...to mam na ten temat jakieś pojęcie więc nie sądze aby to było to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności