Skocz do zawartości
Gość zuchnet

Pali bezpieczniki 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zuchnet

Witam mam problem otóz pojawił sie dzis na poczatku przestały działac szyby to mysle ze bezpiecznik spalony okazłao sie ze spalony takze prubuje włozyc nowy i niesetety od razu pali :( mało tego na komputerze swieci sie kontrolka ze drzwi kierowcy sa nie zamkniete po tym przestaje działac centralny zamek i klapa bagaznika wszytko musze robic z kluczyka centralny wogle nie reaguje :(. Koledzy co to moze byc ? Moje przypuszczenia padaja na moduł komfortu czy to mozliwe ze jest zawilgocony i robi sie tam zwarcie i dzieja sie takowe rzeczy ? Mam pytanie jesli to to to gdzie ow moduł mozna znalesc?

Dziekuje za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuchnet moduł komfortu jest pod wykładziną pod nogami kierowcy przed fotelem ; jak będziesz miał zalany moduł to może "palić" bezpieczniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

Juz po problemie co sie okazało moduł suchutki jak trzeba a bezpieczniki nadal wyrzua po 2 godzinnym przeszukiwaniu usterki okazało sie ze problem i strach miał tylko wieksze oczy. Obudowa zarówki w bagazniku była peknieta i na dołeczku sobie wyskoczyła dotykała blachy i "waliło" zwarcia :). Ale jednego sie nauczyłem wiem jak dostac sie do modułu komfortu i wiem jak to wyglada :):). Dla Was to pewnie smieszne ale to cos !!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam dokładnie taką sama historię jak Ty miałeś. Pali mi "mały" bezpiecznik 10 Amperowy od centralnego i elektrycznych szyb. Wczoraj wsiadam do auta i wszystko OK, dojechałem do pracy wysiadam, wciskam klawisz na pilocie coby auto zamknąć i brak reakcji. Wsiadam do środka, zamykam drzwi klawiszem w drzwiach kierowcy i działa tylko przód. Oświetlenie wnętrza też nie działa. Wczoraj na szczęście skończyło się na wymianie bezpiecznika i było do dzisiaj wszystko OK. Dziś wracam z pracy do domu i sytuacja sie powtarza, problem w tym, że szyby miałem opuszczone:eek: Wymieniłem bezpiecznik na taki sam i od razu przy wkładaniu się spalił - auto otwarte bez kluczyka w stacyjce. Przy wkładaniu szły iskry ze złącza bezpiecznika. Włożyłem tak jeszcze 7,5 A (też spaliło), 2 sztuki 15 A (też zaraz spaliło).

Wkur.... zdenerwowany znaczy zacząłem bebeszyć auto w poszukiwaniu owego osławionego pływającego modułu komfortu. Sprawdziłem wtyki przy nogach kierowcy za osłoną słupka, wszystko czyściutkie, zero śladów wilgoci lub utleniania się i śniedzi. Dotarłem do modułu gdzie wszystko suchutkie jak pieprz i wtyczki jak z fabryki. Co ciekawe kiedyś musiałem wjechać na jakiś spory kamień który wygiął mi podłogę dokładnie pod pudłem modułu komfortu, ale wszystko było nie draśnięte. Załamany poskładałem wszystko do kupy i poskręcałem osłony.

Z desperacji, ale w obawie czy czasem nie spalę czegoś innego wsadziłem bezpiecznik 20A. Iskrzyło, ale bezpiecznik nie wystrzelił więc szybko zamknąłem szyby i wyciągnąłem bezpiecznik. Co ciekawe w skrzynce jest duży bezpiecznik od centralnego 15A i on nie wystrzelił przy małym 20A więc wychodzi mi na to, ze zwarcia nie ma w obwodzie centralnego zamka.

Wczoraj, czyli za pierwszym razem jak bezpiecznik strzelił woziłem sporo desek w bagażniku które się po nim walały i uderzały w tylną klapę od środka. Może to one coś nabroiły w bagażniku. Będę musiał jutro poszukać bo dzisiaj to już nerwów nie mam. Też pewnie zacznę od oświetlenia i zobaczę sobie miernikiem jaki tam prąd płynie przez ten bezpiecznik.

Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale wydaje mi sie, ze bezpiecznik pali sie dopiero, kiedy gaszę silnik lub wyciągam kluczyk ze stacyjki.

 

Jak sie domyślam ten bezpiecznik odpowiada tylko za oświetlenie wewnętrzna i centralny?? Gniazda zapalniczek nie mają nic do niego??

 

Kolego zuchnet, jak doszedłeś do tego, że to żarówka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

@the_undertaker

 

Witam u mnie było to tak wieczorkiem gasze auto wszytko oki wszytko gra rano odpalam jade do pracy i tez jest ok w powrotnej drodze nie chciały opuszczac sie szyby narazie tylko szyby to tak j/w pisałem mysle bezpiecznik to ładuje oczywiscie spalony to ładuje drugi i tak jak u Ciebie pali od razu iskry ida jaa z ogniska 3 sztuki poleciały w kosmos ale po tym jak wkałdałem te bezpieczniki i zaczeło iskrzyc doszły inne mankamenty tj, brak centralnego, oswietlenia w aucie a najlepsze ze po odpaleniu słyszałem tylko gongi jak komputer pokazuje mi ze wszystkie drzwi wraz z bagaznikiem sa otwarte. Pojechałem do mechanika bo juz sie głupi zrobiłem z tego i zaczelismy od modułu komfortu pózniej wszytkie kabelki od oswietlenia wnetrza i d..a wszytko ok załamka.

 

A jesli chodzi o ta zarówke w bagazniku to historia jest taka jak kupiłem auto to juz mi sie ona nie podobała do tak sobie jakos dziwnie "tryndała" w tej wnece bez rzadnej obudowy ale sobie mysle skoro wszytko swieci to OK. Z tego co mi sie wydaje powinna byc w jakies gumowej obudowie lub cos takiego. Niestety chyba jak wyjezdzałem z pracy gdzies na dołeczku zarówka musiała dotknąc blachy w bagazniku i gotowe leciało wszytko. Wiec mówie mu słuchaj wiesz oswietlenie bagaznika mi sobie trynda tak jakos dziwnie otworzył bagazniki i okazało sie ze to to .

U mnie wyglada to tak kabel zarówka i to plastikowe przezroczyste szkiełko tylko a wydaje mi sie ze powinna byc jeszcze jakas obudowa a poprzedni własciciel zrobił to ot tak.

Po tym wszystkim dałem ja na wkreta i gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tj, brak centralnego, oswietlenia w aucie a najlepsze ze po odpaleniu słyszałem tylko gongi jak komputer pokazuje mi ze wszystkie drzwi wraz z bagaznikiem sa otwarte.

 

 

witam. mysle że to jakieś zwarcie i moduł komfortu głupieje tez tak miałem jak źle podłączyłem radio. brak centralnego alarm głupieje wyje byle kiedy i brak oświetlenia w samochodzie.zmieniłem kable przy radiu i jak ręką odjął.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kiszka, przychodzę dzisiaj do auta go obadać a ono grzecznie "mówi" że nic mu nie dolega. Zmierzyłem prąd na "wyskakującym bezpieczniku i było około 3,3 Ampera. Włożyłem więc zamiast 10A - 5A bezpiecznik i wszystko działało:( Pomierzyłem pobór prądu przy otwieraniu szyb, co ciekawe nic się wynik nie zmienił, było 3,3A. Mam w aucie włączone automatyczne zamykanie i otwieranie drzwi. Przy zamykaniu i otwieraniu pobór prądu chwilowo wzrastał do około 8A. Na tyle krótko to trwa, że 5A bezpiecznik nie przepala się.

Wyciągnąłem i sprawdziłem wszelakie lampki do jakich łatwo było się dostać czyli: pod drzwiami, nad tylnymi drzwiami, w bagażniku, w schowku pasażera, nad osłonami przeciwsłonecznymi. Wszędzie suchutko i brak podejrzanych oznak. Wyciągnąłem radio (navi MCD) i tam też sprawdziłem wszyćko. Zaizolowałem dwa przewody ucięte z wiązki czterech przewodów (dwa pozostałe: czerwony i zielony dochodzą do zielonej wtyczki. Ciekawe od czego są te ucięte: czarny i biały???), ale na nich żadnego napięcia i tak nie było. Zaizolowałem wszelkie złączki od kabelka AUX IN w radiu.

Nie sprawdziłem tylko żarówki w gniazdku zapalniczki z przodu bo się nie świeci, ale ona chyba jest na obwodzie innego bezpiecznika tak mi się coś wydaje oraz nie rozbierałem klapy tylnej i nie sprawdziłem połączeń od centralnego.

 

Oczywiście przy takim stanie rzeczy nie mam co jechać do elektryka bo on tylko mi powie żebym przyjechał jak bezpiecznik wywali bo tera to jest dobrze i on nic nie znajdzie.

Chyba trzeba będzie jeździć z włączonymi lampkami oświetlenia wnętrza i dokładnie sprawdzić w jakim momencie bezpiecznik wywala i czy w dokładnie tym samym czyli przy wyciąganiu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności