Skocz do zawartości
ArturrO

Zaciski hamulcowe LUCAS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam dosyć nietypowe pytanie. Mam z tyłu hamulce tarczowe i zaciski LUCAS, korpus zacisku jest zamocowany na dwóch prowadnikach. Jeden z tych prowadników ma na nakrętce dwa nacięcia a drugi tylko jedno poza tym jeden zwęża się a druga nie. No i teraz czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć który powinien być na dole a który na górze. Ktoś mi to kiedyś musiał pojeb... bo z każdej strony mam je założone inaczej.

 

Pozdrawiam ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ta fotka Ci pomoze.....dzisiaj bede rozbieral u siebie zaciski z tylu to moze cos zauwaze a wtedy napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Niestety na tej fotce tego nie widać bo tutaj te prowadniki są schowane :( Rozchodzi mi się o to co odkręca (a właściwie przytrzymuje bo odkręca się tylko taką krótką śrubę a prowadniki zostają i są osłonięte gumkami) ten ktoś na zdjęciu "A".

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się jakoś wyjaśniło przynajmniej tak mi się wydaje :) Mechanior stwierdził że są różne typy tych prowadników a ich kształt ma tylko za zadanie zapewnić dobre smarowanie tak więc jest nieistotne jak będą założone. Jeżeli ktoś miałby inne zdanie na ten temat to dajcie znać (wrócę i zrobię panu Sławeczkowi jesień średniowiecza :) ) Pod warunkiem że będziecie bardziej przekonujący niż on.

 

Pozdrawiam

ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię temat bo też mam pomieszane prowadnice i czy jest w końcu jakaś różnica czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkopię temat bo też mam pomieszane prowadnice i czy jest w końcu jakaś różnica czy nie ?

 

Hej.

 

Od 5 lat nic się w hamulcach nie zepsuło w związku z tymi prowadnikami (z jednej strony mam odwrotnie niż z drugiej) więc wydaje mi się że można problem spokojnie zignorować. :)

 

Pozdawiam

ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności