Skocz do zawartości
wojtusp

Brak zasilania silownika tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

szukalem na forum kogos z podobnym problemem ale takiego nie znalazlem.

 

dzisiaj rozebralem tapicerke tylnej klapy bo nie dziala mi otwieranie z centralnego (z przycisku, pilota i w klapie bagaznika) i jak sie okazalo nie dochodzi tamw ogole zasilanie. Podlaczylem zaroweczke i w tym czasie inicjowalem otwarcie klapy i nic :/

 

Bezpieczniki dobre, kable tez wydaja sie ok.

 

Od czego zaczac sprawdzanie, co moze byc powodem braku zasilania na centralny zamek tylnej klapy?

 

Pozdrawiam!

 

wojtusp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość l_auf

Witam

 

Gdzie podłączyłeś tą żarówkę? Zamykanie bagażnika (chyba i w sedanie i w kombi) ma osobny silnik i wyłącznik) ale tak czy siak otrzymuje polecenia z głównego sterownika, który jest przed siedzeniem kierowcy pod wykładziną.

Tak czy owak szukałbym napięcia próbnikiem zwyczajnie, zaczynając od tyłu ;)

 

Ale tak w ogóle to zamek (centralny) bagażnika przestał działać czy nigdy Ci nie działał? Bo jest możliwość takiego zaprogramowania układu, żeby otwierał tylko niektóre elementy - może Twój tak jest zaprogramowany?

 

pozdrawiam

 

Link do diagnostyki modułu komfortu VAGiem (wzięty z FAQ)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zaczac sprawdzanie, co moze byc powodem braku zasilania na centralny zamek tylnej klapy?

wojtusp

 

sprawdz przewody w bagażniku w miejscu gdzie wiązka jest zagięta. Przewody się utleniają i pękaja na zgięciu. Miałem to samo w swoim Passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jest VAG-iem wylazone otwieranie klapy? jest taka opcja w module komforu?

wszystko mi dziala oprocz otwierania klapy takze kable sa na pewno ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed wizyta u mechanika klapa bagaznika (sedan),otwierala sie: 1.recznie,2.przyciskiem w drzwiach,oraz 3.pilotem.W tej chwili moge otworzyc jedynie pilotem przy wylaczonym silniku,co bywa czasem uciazliwe.I pytanie -czy mechanik mogl zblokowac otwieranie na czas naprawy auta?Jaka powinna byc poprawna kombinacja zamkow w drzwiach oraz w klapie(w pionie,w poziomie?),bo probowalem i niestety nie trafilem.

Naprawa odbyla sie w niemczech,wiec nie mam mozliwosci zapytania mechanika:-)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lorak55

Witam ,mam problem otwieraniem klapy bagżnika z pilota, brak napięcia na siłowniku. Interesuje mnie gdzie idą przewody od siłownika? Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności