Skocz do zawartości
Gość collega

Wskazowki odnosnie rozrzadu w B5 1.8 20V ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość collega

Witam

Zamierzam wymieniac sam rozrzad w mojm autku i chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies niespodzianki przy tym tzn. jakies specjalne klucze lub moze ktos wie czy jest cos waznego w tym aucie na co trzeba uwazac zeby nie popsuc.

Wszelkie informacje mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

1 tydzień temu zmieniłem rozrząd :/ Niespodzianka wielka była!!!!! passat stracił moc jeszcze przed zmiana rozrządu !!! pytanie dlaczego??? a dlatego że na rybiku wału ścieło klin :/ z czym to się je a widomo zpłon przestawiło i cały pasek o 1 ząbek/ cena jaka zapłaciłem 310zł za 2 x rolki i pasek + ten właśnie trybik 60 zł + 150 zł robocizna 520 zł dodam ze nie zmieniałem napinacza gazowego

 

kolego napisz ile Ci auto spala w trybie mieszanym , oraz ile w mieście a ile na trasie dodam , ze mój pasek automat 1.8 Adr 125 km pali w miescie 13 l benzyny i 15 l gazu :/ na trasie benzyny 9 l gazu ok13 lipa

..............

 

Scaliłem 2 posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego napisz ile Ci auto spala w trybie mieszanym , oraz ile w mieście a ile na trasie dodam , ze mój pasek automat 1.8 Adr 125 km pali w miescie 13 l benzyny i 15 l gazu :/ na trasie benzyny 9 l gazu ok13 lipa ..............

 

yokass coś Ci zbyt wiele pali pomimo że automat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

dodam ze dzis sprawdzałem świece no i całe czarne okopcone :/ wim napewno ze padnieto mam sonde lambde więc to chyba ten mankament co?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega

kolego napisz ile Ci auto spala w trybie mieszanym , oraz ile w mieście a ile na trasie dodam , ze mój pasek automat 1.8 Adr 125 km pali w miescie 13 l benzyny i 15 l gazu :/ na trasie benzyny 9 l gazu ok13 lipa

..............

 

Mnie bierze 12 miasto i 8,5-9,5 trasa tylko ze u mnie termostat mam do wymiany wiec mysle ze jak go wymienie to bedzie palil troszeke mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem miesiąc temu i z tego co wiem to nie ma tam niespodzianek. Jedynym mankamentem jest szarpnięcie po kieszeni, 800 zł częsci i kolo 300 wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robin11

Witam Zamierzam sam wymienić rozrzad,czy może ktoś podpowiedzieć jaki rozmiar klucza jest na kole pasowym.Prawdopodobnie nasadka 12 kątowa i jeszcze jak zablokowac koło.Pozdrawiam

 

Passat 1.8 20v 97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega
Witam Zamierzam sam wymienić rozrzad,czy może ktoś podpowiedzieć jaki rozmiar klucza jest na kole pasowym.Prawdopodobnie nasadka 12 kątowa i jeszcze jak zablokowac koło.Pozdrawiam

 

Passat 1.8 20v 97

 

Kolo pasowe jest na 4 sroby torx 40 lub 45 nie pamietam a przytrzymujesz 17 lub 19 w srodku koloa jest sroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koło pasowe można również zablokować wrzucając bieg np. 5 i wciskając hamulec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. czy ma ktos moze jakis schemat rozłozenia znaków przy wymianie rozrzadu w passacie 1,8 20v. jezeli ktos ma i chciałby sie podzielic. z góry wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie związane z rozrządem czy ten silnik jest kolizyjny??

Miałem kiedyś renault i tam jak zerwało mi pasek to auto aż zahamowało z piskiem. W moim obecnym 1.8 20v wycięło mi 1/5 zębów z paska ale auto jedynie zgasło i zwolniło. Wał kręcił się mino stojącego rozrządu. czy mam silnik do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności