Skocz do zawartości
Gość yasioo

Jakie przeguby, numery katalogowe przegubów dla wersji silnikowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasioo

Chodzi o przegub zewnetrzny Spidan do Passata 3B6 2002r, manul, silnik AVF.

Czy ktos mi pomoze i ustali prawidlowy numer czesci bo lekko zglupialem.

Spidan podaje numer 22763 i taki tez widnieje w internetowym sklepie intercarsu, jednak w intercarsie (sklep stacjonarny) wyskakuje numer 21091.

Znalazlem w necie jakis ogolny spis i tam wyskakuje,ze 22763 - jest do 96kW a 21091 do 74kW ale wedlug opisu są to chyba identyczne przeguby??

Ktos mnie oswieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo

Ajjjj, juz widze.

22763 ma 38 zebow zewnetrznych a 21091 ma ich 33.

W takim razie kto wie ilu zebowy powinien byc przgub w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Co jak co ale stacjonarny program InterCarsu pokazuje do 96KW (AWX/AVF) przegub o numerze 22763 lub 0.022763. W cenie 270zł. Mam ich stacjonarny program u siebie :)

Zewnętrze uzebienie: 38 a wewnętrze: 27. Liczba zębów przy ABS: 45.

 

Przegób 22763 był stosowany w modelach 130KM z mechaniczną jak i automatyczną skrzynią biegów.

 

22763 był w modelach 101KM ale tylko gdy miały one automatyczną skrzynię biegów.

21091 był w modelach 101KM tylko ze skrzynią mechaniczną.

 

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo

Dzieki, rozwiales moje watpliwosci.

Czyli maja jakies przeklamanie w Intercarsie w Gorzowie bo 2 razy patrzylismy i wyskakuje wedlug programy 21091.

W taim razie musze zakupic 22763 i problem z glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ale nie może im wyskakiwać w programi co innego niż mnie.

Zobacz na ponizszym zdjeciu.

 

W obu przepadkach przy 130 konnym silniku wychodza przeguby 22763. Górny to skrzynia automatyczna a dolny zaznaczony to skrzynia mechaniczna. Nie ma innej referencji.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem...

w moim pasiu padł przegub, więc go wymienialiśmy z mechanikiem, ale okazało się że jest on troszkę inny od tego orginalnego i nie pasuje :| auto na podnośniku, a podnośnik potrzebny bo nastepne samochody do roboty juz czekają... więc jest troszke lipa, zostawiłem mechanika z pasiem a sam pojechałem na poszukiwania przegubu i nic nie znalazłem :| jutro z rana jeszcze podskocze do kilku sklepów, może tam coś będzie

 

znalazłem taki kod na starym przegubie GWM8DO407305J 10 07 00 01 czy dzięki temu kodowi dokupie identyczny przegub :638:]

 

a jak nie to co to jest za kod?

 

prosze o wmiare szybką pomoc :610:

 

dz z góry :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużych sklepach motoryzacyjnych gdzie posiadają dostęp do internetu po podaniu nr silnika lub nadwozia muszą sprowadzić Ci odpowiedni przegub. W takim sklepie zamawiając rano część tego samego dnia powinieneś ją odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
znalazłem taki kod na starym przegubie GWM8DO407305J 10 07 00 01 czy dzięki temu kodowi dokupie identyczny przegub :638:]

 

 

Wprawne oko zaraz dopatrzy się przy tym numerze przegubu orginalnego numeru VAG części. Jest to numer 8D0 407 305 J a dalsze cyfry to data produkcji przegubu. Co ciekawe takiego numeru katalogi częsci VW nie podają ale np. katalog InterCarsu ma go w sprzedaży lecz w cenie kosmicznej 897zł (hurt bo detal to 1000zł)

 

Idąc dalej i sprawdzając po katalogach jakie przeguby pasują do ATJ 115KM z 2000 roku można natknąć sie na 2 modele przebubów.

 

Pierwszy i drugi z nich pochodzą od producenta GKN Spidan

 

1) Model 21091 jest odpowiednikiem numerów fabrycznych przegubów 8D0 407 305 M lub 3B0 498 099 B oraz 3B0 498 099 C

 

Inne cechy tego przegubu:

 

Uzębienie zewnętrzne: 33

Uzębienie wewnętrze od strony koła: 27

Średnica pierścienia uszczelniającego 53mm

Skrawanie - bez rowka na wewnętrznym elemencie

Ilość zębów ABS: 45

Gwint: M14x1,5

 

 

2) Model 22763 jest odpowiednikiem numerów fabrycznych przegubów 8D0 498 099 D lub 8D0 498 099 E oraz 3B0 498 099 oraz 3B0 498 099 A

 

Inne cechy tego przegubu:

 

Uzębienie zewnętrzne: 38

Uzębienie wewnętrze od strony koła: 27

Skrawanie - bez rowka na wewnętrznym elemencie

Ilość zębów ABS: 45

Gwint: M16x1,5

 

 

 

Myślę, że najrozsądniejszym podejściem do tematu będzie zapakowanie tego przegubu do siatki lub pudełka i wybranie się z nim do jakiegoś sklepu lub hurtowni części samochodowych.

Widzę, że jesteś z lubelskiego więc InterCars ma swą filię w Lublinie

ul. M.Rapackiego 14

telefony: (081) 446 56 95 lub (081) 446 56 96

 

 

 

Pozdrawiam i życzę wyjścia z sytuacji obronną ręką

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mam nadzieję i wierze, że uda mi się jakoś koledze pomóc. Kupowanie po numerach jest czasami dobre i sie sprawdza ale w całej reszcie przypadków lepiej wymontować część i jechać z nią do hurtowni częśći i dopiero wybrać i kupić :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za pomoc hha :640:

 

jutro o 9 bedzie już nowy przegub, o 15 bedzie miał go mechanik (ktoś go dostarczy bo samemu niechce mi się jechać), jeśli to nadal nie będzie pasowało to chyba skorzystam z rady hha

 

do lublina mam chyba nawet dalej niż do rzeszowa :D bo jestem z samego krańca woj lubelskiego :D kilka km za moim domem jest juz podkarpackie :] w stalowej woli chyba jest jakieś ASO, dam rade:P dz za pomoc chłopaki :640:

 

a ten typ co mi załatwia ten przegub (on z resztą załatwił mi tego paska) jest prezesem firmy która zajmuje się sprzedażą części i naprawą pojazdów więc wszystkie części do pasia (opony, oleje, paski, przegub itp) idą na firmę i jest troche taniej... ten "stary" przegub zostanie zabrany na firme i tam się komuś go upchnie, więc może nie bede bardzo w plecy na tym interesie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wiesz w ostateczności jak już nie będziesz mógł wogóle dobrać coś naprawdę w 100% pasującego to zawsze możesz skorzystać z opcji jaką jest regeneracja przegóbu. Robie sie to bardzo szybko bo około 1,5h a efekt jest jak na nowym przegubie.

Przegub to też element w pełni regenerowalny i oczywiście nie należy się tego bać.

 

Ja wogóle uważam, że w dzisiejszych czasach słowa regeneracja nikt nie powinien się obawiać. Jak jeszcze dodam, że jest pewna grupa części, które są regenerowane a sprzedawane jako nowe to chyba wielu zaskoczę a obytych z tematem chyba nie. Potwierdzę tylko regułę :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyłeś mnie troszke :D jakie jeszcze części można regenerować i sprzedawać laikom za nowe? i jaka jest cena regeneracji przegubu? i dziękuje za wszystkie rady !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kwota regeneracji przegubów w Katowicach i Chorzowie to koszta w granicach 150zł - 180zł

no i wspomniane przeze mnie max 2h na czas poświęcony na regeneracje.

 

Regeneruje się fabrycznie głównie: pompy wody, oleju, wspomagania, korpusy turbosprężarek, przekładnie kierownicze, czujniki wszelkiego typu i inne.

Za dużo jest drogich części aby nie próbować zmiejszyć kosztów ich produkcji.

 

Rynek regeneracji fabrycznej będzie się stopniowo powiększał.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce to da rade :D niemiec rozbije auto i sprzeda polakowi bo według niego z tego czegoś już nic nie będzie a polak nawet z największej kupy złomu zrobi samochodzik :D i sprzeda go jeszcze i nawet powie nowemu "szczęśliwemu" posiadaczowi że nie był bity :D to jest "polska regeneracja"

 

a teraz serio to opłaca się regenerować, tylko w mojej miejscowości ani w mojej okolicy nie ma gdzie :| tak to jest mieszkać w małym miasteczku :| wrrrrrrrrrrr... mowisz czujniki ale sonda lambda nie jest do regeneracji :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo

Wedlug mnie tez nie powinno wyskoczyc nic innego ale jednak wyskoczylo, 2 razy sprawdzalem na kompie u goscia w intercarsie.

Ale .... dzieki za przypomnienie o IC Katalogu :), zupełnie o nim zapomnialem.

Juz go sobie zainstalowalem, zaimportowalem z netu warunki sprzedazy z i jestem mile zaskoczony bo cena za ten przegub wyskoczyla mi 260 brutto i wlasnie jest montowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest nowy przegub i pasek śmiga jak marzenie :)

 

dz chłopaki za pomoc

 

a ten nowy przegub kosztował mnie coś około 350 zł + 45 zł wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

Witam!Wymienialem dzisiaj przegub wiec wczoraj go kupilem taki jaki powinien byc mianowicie passat b5 TDI 110ps a przy wymianie okazalo sie ze ten przegub jest nie taki wiec pojechalem odmienic i wzielem ten stary na wzor a co sie okazalo ze ten stary przegub jest od passata 2.5 v6 TDI (i taki kupilem nowy) .I moje pytanie czemu mam przegub od paska z 2.5 litrowym silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezalo by zapytac poprzedniego wlasciciela, :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I moje pytanie czemu mam przegub od paska z 2.5 litrowym silnikiem

Taki miał, taki zamontował. Smutne ale prawdziwe :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz przegub od 2,5 to chociaż masz pewność że ci się nie rozleci (mi się kiedyś rozleciał :wpale: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności