Skocz do zawartości
Gość mc09

Spalanie w tiptronicu - TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mc09

Witam!

 

Zakładam nowy temat, bo tak na prawdę w we wcześniejszych jest taki bałagan, że trudno się zorientować. Proszę o wypowiedzi tylko i wyłącznie osoby które posiadają Passata 1,9 TDI 130 KM z automatyczną skrzynią biegów wg. następującego klucza:

 

1. spalanie chwilowe na postoju w l/h przy wyłączonych odbiornikach,

2. spalanie chwilowe na postoju w l/h przy włączonych odbiornikach (klima)

3. spalanie w mieście

4. spalanie w trasie przy prędkości przelotowej ok. 120 km/h

5. najniższe spalanie które udało się osiągnąć w trasie

6. średnie spalanie (mieszanka trasa - miasto).

 

U mnie wygląda ono następująco:

ad 1 - 0,7 na D - 1,2

ad 2 - 0,8 na D - 1,3

ad 3 - od 7 - 10l w zalęzności od natężenia ruchu, średnio 8,5 l

ad 4 - 6l

ad 5 - 5,7l

ad 6 - 7,5l - przy stosunku trasa - miasto 1:1

 

Za jakiś czas postaram się to wszystko podsumować jak zbierzemy wystarczającą ilość opinii. Powtarzam jeszcze raz, prosze tylko o wypowiedzi osoby jeżdzące tiptronicami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero mam passka miesiąc więc podam co do tej pory zaopserwowałem

 

ad1 - 0,7

ad2 - 0,8 - 1,1 zależy czy na P,N czy na D

ad3 - 8 - 12 śląsk

ad4 - 7,4 na odcinku 1100 km średnio 150 km/h w niemczech szybciej u nas wolniej z włączoną klima i podgrzewaniem foteli

 

więcej podam jak potestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maryoushek

ad1 - 0,7 na d 1,7

ad3 - 8 - 12

ad4 - 7,2

ad5 - 5.8

ad6 - 6,5 - 7,5

 

 

mysle ze warto jeszcze podac na jakich felgach jezdzisz :) 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 0,6 na D 1,3

2. 0,7 na D 1,5

3. 7,5-10 zalezy od natężenia, miasto Wrocław, w 80% oscyluje w granicach 9 litrów :(

4. 6,5-7,2

5. 5,8

6. 7,2-7,5

 

pomiary od listopada do teraz, koła 15, zimówki.We-g wskazań kompa ;) Średnie spalanie możesz zobaczyć w kalkulatorku moim w podpisie

 

1-2 punkt pwoiem, że zawsze mam 1,5 bo nie zrzucam na N ani P w korkach bo skrzynia nie ma smarowania wtedy dobrego. Ale pomiary zrobiłem jak chciałes;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Jak zbierze się trochę więcej opinie to podyskutujemy sobie. Na razie widzę rozbieżności np. w chwilowym spalaniu na postoju z ustawieniem skrzyni na Drive. Ciekawe czym to jest spowodowane, czy zużyciem skrzyni czy może komp przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie skrzyni nie ma nic do tego chyba..... Wydaje mi się, że od pożeraczy prądu to zależy, ja mam np. pełna navi która żre ostro prądu.....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 - 0,7 na d 1,2 1,3

ad2 - 0,8

ad3 - 8 - 12

ad5 - 4,9

ad6 - 7,5

co do spalania w miescie to zalezy jakie miasto ja mieszkam w zakopanem jest to bardzo male miasto jesli mozna j nazwac miastem kilka ulic na krzyz i to bardzo krutkie odcinki i duze ronice wzniesien np w nowym saczu spalanie wyglada zupelnie inaczej

Zakopane 10- 12 l

Nowy Sacz 8-9

Ale jest jeszcze jeden aspekt ktorego nie rozumiem

np jednego dnia jadac w identyczny sposob pokazuje spalanie 10-11 a innego 8 - 9 zaznacze iz porownywane spalanie bylo przy identycznej temperaturze okolo 4- 5 stopni

skad te rozbieznosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jest jeszcze jeden aspekt ktorego nie rozumiem

np jednego dnia jadac w identyczny sposob pokazuje spalanie 10-11 a innego 8 - 9 zaznacze iz porownywane spalanie bylo przy identycznej temperaturze okolo 4- 5 stopni

skad te rozbieznosci ?

 

U mnie tez tak jest, jednego dnia pokazuje na dziennym 10-11, drugiego 8-9, warunki drogowe takie same....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Witam!

 

Dzisiaj przejechałem się z rodzinką nad morze na spacerek. Trasa 100 km w jedna stronę. No i muszę powiedzieć że jestem zaskoczony spalniem jaki udało mi się uzyskać. Wracając z powrotem jechałem spokojnie z prędkościa ok 100 km/h bez gwałtownych przyspieszeń i hamowania i średnia wyszła mi 5,4 l. Tak więc jestem przyjemnie zaskoczony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1) na N 0,5 na D 1,1 (przed wymianą rozrządu, pasków i napinaczów - na N 0,7 na D 1,3

ad2) na N 0,7-0,8 na D - 1,3

ad3) 7,5 - 11l w zalęzności od natężenia ruchu i stylu jazdy (średnio 8,5l)

ad4) 5,5 - 7l w zależności od natężenia ruchu i stylu jazdy (średnio 6,5l)

ad5) 5,5l

ad6) 8,0l - przy stosunku trasa - miasto 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze jeden aspekt ktorego nie rozumiem

np jednego dnia jadac w identyczny sposob pokazuje spalanie 10-11 a innego 8 - 9 zaznacze iz porownywane spalanie bylo przy identycznej temperaturze okolo 4- 5 stopni

skad te rozbieznosci ?

 

witam a sprawdźcie to u mnie podczas jazdy w czasie wilgotnej pogody pali mniej niż w trakcie suchej:eek:

wyczytałem gdzieś że tak reaguje przepływomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wydaje mi sie ze jak leje lub jest zachmurzenie to pali mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 0,6 na D 1,1

2. 0,7 na D 1,3 - 1.5 w upalny dzien na klimie

3. 8.5-10.5 srednio kolo 9 do 9.5 litra

4. 6,5- 7 przy predkosiach do 140 a powyzej idzie az do 8.5 litra

5. 6,5

6. 8

 

a mam pytanie jezdzicie glownie na automacie czy na tiptronicu? jak ma sie spalanie na tiptronicu w stosunku do automatu ? ktorys tryb pali mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem znaczącej różnicy na tiptronicu, w trasie przy wlaczonym tempomacie spala mniej o jakies 0,2-0,3 litra według wskazań kompa........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Ja przeważnie jeżdżę na automacie, praktycznie nie właczam tiptronica. Myslę że przy umiejetnej jeździe na tiptronicu powinien palic troche mniej, alr mnie ten tryb wkurza bo jak chcem wcześniej właczyc wyższy bieg mto i tak komputer nie przełączy dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej predkości obrotowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna sprawa. ile wam pokazuje komp podczas jazdy po miescie w korkach swiatlach itp i jak to ma sie do spalania faktycznego? u mnie komp zawyza od 1 do 3 litrow jezdzac po miescie a w trasie okolo 0.5 litra. w miescie mi pokazuje od 9.5 do 13 litrow (dzienne) a opcja 2 czyli srednie z baku pokazuje od 10.5 do 12.5 a faktyczne spalanie to zazwyczaj 9-9.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez tak jest, jednego dnia pokazuje na dziennym 10-11, drugiego 8-9, warunki drogowe takie same....

 

U mnie im lepiej rozgrzeję na postoju tym mniej w mieście na krótkim odcinku (zaobserwowane w tych samych warunkach pogodowych i drogowych)

 

Miasto 8,0 - 10,0

Trasa 5,7 - 6,5

w zależności od włączonych urządzeń i stylu jazdy. Ale w trasie różnica między ciśnięciem turbiny i spokojną jazdą przy włączonej klimie (+ navi) to od 0,5 do 0,8.

Auto mam od października 2007 i zrobiłem ok 20 tys km.

 

a jeszcze jedna sprawa. ile wam pokazuje komp podczas jazdy po miescie w korkach swiatlach itp i jak to ma sie do spalania faktycznego? u mnie komp zawyza od 1 do 3 litrow jezdzac po miescie a w trasie okolo 0.5 litra. w miescie mi pokazuje od 9.5 do 13 litrow (dzienne) a opcja 2 czyli srednie z baku pokazuje od 10.5 do 12.5 a faktyczne spalanie to zazwyczaj 9-9.5

Ja mam podobnie tylko w trasie komp rzadko się myli (czasem 0,1-0,2 za dużo pokaże)

 

a jeszcze jedna sprawa. ile wam pokazuje komp podczas jazdy po miescie w korkach swiatlach itp i jak to ma sie do spalania faktycznego? u mnie komp zawyza od 1 do 3 litrow jezdzac po miescie a w trasie okolo 0.5 litra. w miescie mi pokazuje od 9.5 do 13 litrow (dzienne) a opcja 2 czyli srednie z baku pokazuje od 10.5 do 12.5 a faktyczne spalanie to zazwyczaj 9-9.5

Ja mam podobnie tylko w trasie komp rzadko się myli (czasem 0,1-0,2 za dużo pokaże)

 

Passat 1,9 TDI 131 ps tiptronic

 

 

scaliłem - biedrona.

Za nieedytowanie 1pkt ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm trasa 5.7-6.5 przy jakich predkosiach? ja jak jade tak do 3 tys obrotow czyli 140-160 spalanie mam 7.5 do 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele trasa wrocław - legnica około 60 km w jedna strone, bez szarpania i spokojne przyspieszanie, predkosc do 110-120, spalanie 6.0 we-g kompa.... bez klimy właczonej.

 

Ktos pisał o rozgrzewaniu na postoju, nie powinno sie grzac silnika na postoju tylko jechac i zanim sie nie zagrzeje nie żyłowac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szekla

Mam takie auto dopiero tydzień i niewiele jeszcze mogłem zauważyć. Małe miasto i tereny podmiejskie 7,8 do 9. Zrobiłem trasę ok 350 km i przy bardzo spokojnej jeździe, bez klimy 5,4 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności