Skocz do zawartości
Gość hha

Zastanawiająca sprawa z błędem w sterowniku silnika (PD131)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Mam taki ciekawy przypadek na warsztacie.

 

Passacik 2002 rok z silnikiem TDI-PD131. Auto śmiga jak samolocik nigdzie nie ma problemów, złych wskazań ale raz na jakiś czas (podobno 2 razy na tydzień) przy gaszeniu silnika auto wydaje z siebie 1 pisk z beepera i tyle. Nie dałem rady jeszcze zaobserwować czy jakaś kontrolka się zapala ale to i tak przy gaszenie trwaoby ułamek sekundy i nie wiadomo o co możę iść. Sterownik silnika odnotowuje tylko błąd:

 

18263 Magistrala danych układu napędowego: kontrola stanu oprogramowania P1855-35-10

 

Co ciekawe podjechałem dziś z klientem do znajomego na VAS-a no i niestety procedury VAS-a też nic nie wykazały. Sterownik posiada i tak najnowsze oprogramowanie wieć VAS nie był go w stanie uaktualnić o coś nowego w sofcie.

 

Może coś ktoś słyszał lub znalazł coś na necie bo śląscy specjaliści od Master Tuning, Elprosys, Auto Com niestety nie mają za wiele do powiedzenia. Temat wrzucam po to bo może w innym rejonie kraju ktoś rozwiązał ten problem. Acha, auto było przed tym problemem na sprawaniu gazowym bez demontażu klem akumulatora ale to nie ma żadnego znaczenia dla elektroniki.

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze jak przeglądałem "zasoby", to odnośnie sterownika ABS-u to jest kod błedu 18261. Tam chyba gość pomylił zagadnienia.

 

Niezrozumiałe dane z komputera sterującego systemem ABS - 18261, P 1853.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Widziałem ten temat na naszym forum ale poza tym samym błędem temat jest zupełnie inny. Nie ma żadnych problemów pompowtryskiwaczami ani ich wiązkami elektrycznymi. To się zdarza raz na parę dni aczkolwiek podobno po tym spawaniu gazowym. Elektronice raczej nic takie sapwanie nie szkodzi i myślę, że to poprostu zbieg okoliczności.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by do testu przeprogramować sterownik silnika i zobaczyć czy błąd będzie się pojawiał jeszcze. Wykluczyłoby to ewentualną usterkę programową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za pojawianie się błędu: 18263 - Powertrain Data Bus: Software Version Monitoring odpowiedzialne jest jedno z zabezpieczeń odcinające komputer. Miejcie to na uwadze, alarmy immo itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spojrzałeś na datę posta - na który odpowiedziałeś? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności