Skocz do zawartości
seler

Dziwne "terkotanie" przy maksymalnym skrecie kol p

Rekomendowane odpowiedzi

jw. ale dzieje sie to tylko przy mocniejszym przyspieszaniu, dzwiek dochodzi jakby

z prawej strony, ale ja kierownice mam po prawej :)

terkotanie pojawia sie niezaleznie czy kola skrecone sa w prawo czy w lewo i tylko przy mocnym przyspieszaniu

na I i II biegu, gdy w tym samym skrecie zdejme noge z gazu terkotanie milknie.

Wewnatrz praktycznie nieslyszalne, dosc wyrazne po uchyleniu okna.

Przy ostrym ruszaniu na wprost - cisza.

Ot zagadka do rozwiazania.

Dla szczesliwego zwyciezcy duzy browarek :)

 

pozdro

 

seler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na przegub ( moze żywiec lub lech :611: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak przy skręcie terkota to na 100000% padł przegób. Taki objaw to wręcz książkowy przykład uszkodzonego przegubu. Nic innego tak nie terkocze tylko przegub :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pp5585

ogolnie zasada szcunku dla przegubow i nie tylko, ze nie powinno sie mocno przyspieszac na mocno skreconych kolach..

Jak ktos jezdzil fiatem uno to jest na to uczulony :)

Ogolnie chyba nie za zdrowo jest skrecac na max kierownica chodzi tu o pompe wspomagania tez...

Moja przynajmniej przy mocnym skrecie zaczyna byc slyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%$#@^&* :646: że też to nie ja napisałem pierwszy odpowiedź...

A browarek byłby mój. A tak lipa i muszę sobie sam śmigać do sklepu :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toscie mnie kurna pocieszyli... :(

Ktos ma doswiadczenia zyciowe z wymiana przegubu na parkingu? Da sie?

Czy do wymiany bedzie komplet przegubu czy jakas czesc jego?

 

Odnosnie szacunku do przegubow, to nie dzieje sie przy max skreconych tylko mocno skreconych (np. wyjazd z podporzadkowanej).

 

Z opisu w "Sam naprawiam..." wynikaloby ze teoretycznie daloby sie na parkingu wymienic przegub, nie wiem jak z dostepem do srub przy skrzyni...

 

Zapytam z nadzieja w glosie: czy jest szansa ze to sie wyrobilo cos od strony kola i wymiana jest latwa mila i przyjemna a czesci tanie? :/

 

Mysl o oddaniu auta do irlandzkiego warsztatu mnie przeraza i to nie tylko ze wzgledu na koszty (wym. czuj. temp 220E... ja to zrobilem w 15min + 30 E za czujnik...)

ale glownie z powodu niekompetencji tutejszych mechanikow....

 

Licze tylko na pocieszajace odpowiedzi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge rozumiec ze jak polecial to najprawdopodobniej przegub zewnetrzny?

Czesci kupie w tutejszym ASO, wbrew pozorom nie sa jakos przerazajaco drogie, za to robocizna.... prosze siadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mowisz-zewnetrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

jaki przebieg??

u mnie pod 80k chyba i sie zaczyna a powod to przeguby offcourse :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jade na wymianę przegubu w moim pasiu... dość długo coś juz tam strzelało ale nie było czasu na wymiane... ale trzeba, poszła gumowa osłona, a zaraz po niej rozwalił się przegub, za nowy zapłaciłem 380zł (jakaś włoska firma, ma być w miare dobry, załatwiał mi go moj znajmomy mechanik dlatego taniej) są tańsze i droższe, nawet do 700 zł, a wymiena tez będzie u znajomego mechanika więc tez będzie to pare groszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podepne sie pod temat: ja skrecjaac w lewo slysze takie jakby skrzypienie (nie to syczenie wspomagania), ale podczas jazdy jest cisza. Mechanik pol roku temu mi mowil, ze niedlugo trzeba bedzie wymienic sworzen (cokolwiek to jest;) czy to jest juz to i trzeba natychmiast wymienic, czy jezzce pojezdze z miesiac i dojade do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że jak na skręconych kołach piszczy to normalka? Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się na uszy po kupnie Pasia to pisczenie przy skręconych kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mówicie, że jak na skręconych kołach piszczy to normalka? Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się na uszy po kupnie Pasia to pisczenie przy skręconych kołach.

 

raczej to nie normalka bo w moim pasku nic nie piszczy przy skrenconych kolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie dociskaj kierownicy do oporu. Zostaw centymetr luzu powinno przestać piszczeć. Ja stawiam na pompę wspomagania, a dokładnie słabo naciągnięty pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Staram się nie trzymać maksymalnie skręconej kierownicy piszczy tylko jak jest w pozycji w której dalej już się nie da. Sąsiad ma również Paska i mówi, że od 5 lat mu piszczy, gdzieś na forum też przeczytałem podobne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździj spokojnie Kolego,bez obaw,ten typ tak ma.Kolega Marcin powyżej ma rację,lecz spokojnie możesz użytkować pojazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;-) Miłego weekendu, choć w Egu będzie deszczowy ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo pytanko

jak hamuje i autko praktycznie staje slysze po lewej stronie takie ala tarcie, robilem przeglad pare dni temu i bylo, niewiem jak to nazwac takie dziwne jakby napinaie sprezyny?niewiem czy klocki odbijaja moze dobrze z lewej strony albo co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności