Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

zerknij jeszcze czy nie ma w dobrych pieniążkach bilstein b4 sport.

 

nie mogę nigdzie takich znaleźć . Marcin czy chodziło Ci o [h=1]BILSTEIN 19-140049 ?[/h]

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moze ktoś wie czy amortyzatory Sachs mają białe czy niebieskie naklejki, czy moze występują takie i takie? Kupiłem komplet na alledrogo, ale nie wiem czy gościu nie wcisnal mi jakiejś podroby... Toteż pytam was, moze ktoś się orientuje.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy moze ktoś wie czy amortyzatory Sachs mają białe czy niebieskie naklejki, czy moze występują takie i takie? Kupiłem komplet na alledrogo, ale nie wiem czy gościu nie wcisnal mi jakiejś podroby... Toteż pytam was, moze ktoś się orientuje.

 

Z tyłu mam białe napisy zamawiane z Inter Cars .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to skoro z Inter carsu białe, to moze "będzie dobrze..." dzieki za info. Ale zaczekajmy na reszte opinii. ;)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak jest ale cóż... Każdy musi się tego nauczyć i lepiej na cudzych błędach. Niestety wiele sprzedawców mniej lub bardziej świadomie oszukuje, sprzedaje jakieś odpadki na rynek Ukraiński czy Ruski lub podróbki.

Stąd też za każdym razem uparcie powtarzam żeby kupować z pewnego źródła. Sam zostałem z podróbkami kabli Beru, tarcz i klocków ATE... To wiem na pewno a ile razy jeszcze?

Stąd tez w swoim zamontowałem inne firmy, bojąc się podróbek. Na tył wrzuciłem TRW, przód KYB. Zobaczymy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku czy 2 lat sachs nakleja białe nalepki. To nie żadne podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej steony polecam sachsa. Montowalem ostanio z tylu genialne tlumienie. Stare monroe tlukly chociaz mialy 65 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Odkopuję temat z nurtującym mnie pytaniem. Mianowicie: Czy amortyzatory przednie różnią się pomiędzy 3b i 3bg? Wiem, że obecne amortyzatory mają na stałe zamontowaną dolną półkę na sprężynę zaś oglądając zdjęcia na stronie Koni widzę tylko amortyzator z zdejmowanym mocowaniem sprężyny. W katalogu koni dla obu modeli podany jest ten sam amortyzator ( 8250-1001 ). Ewentualne kolejne pytanie: Jakie twarde amortyzatory do sprężyn -40? Sachs do 1BE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy, potrzebuję Waszej rady - chcę wymienić tylne amortyzatory. Mam VW Passat B5 FL (AWX 130KM) i chcę kupić coś, co posłuży dłużej i będzie odpowiedniej (czytaj dobrej) jakości). Waham się nad markami Sachs, Bilstein i Kayaba. Ktorą z nich polecacie i jaki konkretny model amortyzatora (linki mile widziane). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Edytowane przez quki2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc, mam zamiar usztywnić i delikatnie obniżyć mojego paska(bujanie na zakrętach) seryjnie posiadam zawieszenie 1ba. Są dwa warianty:

- zostawić seryjne springi dołożyć  amorki gazowe MTS-a 

- springi od 1be plus seryjne amory 

czy przy pierwszej opcji sam amor umożliwi obniżenie??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, amor nie ma nic do wysokości.

Tu raczej ani jedna ani druga opcja nie zda egzaminu, 1be to nie obniżenie.

Jeśli chcesz aby zauważalnie usiadł to min. -40mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marcin_pesel napisał:

Nie, amor nie ma nic do wysokości.

Tu raczej ani jedna ani druga opcja nie zda egzaminu, 1be to nie obniżenie.

Jeśli chcesz aby zauważalnie usiadł to min. -40mm. 

Sęk w tym że nie zależy mi na dużej "glebie" 1be obniża do -20mm i zawsze ten prześwit miedzy kołem a błotnikiem maleje.  W zeszłym tygodniu kolega kupił b5 przed fl i ma właśnie 1be  i niżej stoi, ładniej to wygląda. Miałem okazje się przejechać jest twardszy nie ugina się tak jak mój i komfort jest jest zachowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój kolega ma fabryczne 1be to też ma inne amory z kpl 1be (czerwone o skróconym zakresie pracy) .  Po wymianie samych sprężyn cudów się nie spodziewaj.  Moim zdaniem wymiana kpl tu tylko pomoże.   

 

PS. popraw profil. albo masz B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) albo 1999r. Jedno z drugim sie gryzie ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, marcin_pesel napisał:

Jeśli Twój kolega ma fabryczne 1be to też ma inne amory z kpl 1be (czerwone o skróconym zakresie pracy) .  Po wymianie samych sprężyn cudów się nie spodziewaj.  Moim zdaniem wymiana kpl tu tylko pomoże.   

 

PS. popraw profil. albo masz B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) albo 1999r. Jedno z drugim sie gryzie ;) 

 

Dokładnie ma cały komplet 1be. Jestem w trakcie szukania całego zestawu, mam jeden na oku ale kategoria wagowa nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montował ktoś amortyzatory TRW?. Cena przystępna, niestety opinii w internecie nie ma za dużo. Jedynie na forum golfa ktoś napisał że są trwałe ale twardsze od standardowych. 

Czy któryś z użytkowników ma z nimi doświadczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zawieszenie oryginalne 1be (czerwone amortyzatory ),które już powoli kończą swój żywot.Z tyłu jeden już się poci......Co polecacie jakie amortyzatory ????mogą być standardowe czy że skróconym skokiem może mts  ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio montowalem Bilsteiny na przód i polecam 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skrxp napisał:

Ja ostatnio montowalem Bilsteiny na przód i polecam 100%

Właśnie o takich myślałem tylko czy nie muszą być ze skróconym skokiem amortyzatory ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kayaby na tyle na przednie już powoli muszę wymieniać ale dam też kayaby ( z przodu mam org, jeszcze Sachsy a przebiegu już 240 tyś, czego się spodziewać za amor kosztujący 800zł za sztukę

Ktoś testował amory MTS sport, coś tanie są w porównaniu do konkurencji

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A na co zmieniacie te czerwone SACHSY montowane orginalnie?  Bo nie mogę się doszukać. 1BE niby auto ma wklepane i czerwone  amorki. Teraz widzę że w produkcji są czarne tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności