Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

A z tańszych firm Optimal Kamoka?? czy skórka za wyprawkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klepią podobno w Polsce i są tanie, zerknij jeszcze na różnice Krzysiek między d&d a kayabą, często to góra naście zł.

Teraz firma się nazywa Daewon, produkują owe sprężyny w Lublinie. Hurtownia w której pracuję, sprzedaje tych sprężyn tak około 5-6 palet na miesiąc a reklamacje są znikome. Robią oni na pierwszy montaż do Kia, Hyundai'a a i Intercars pakuje ich sprężyny jako swój brand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie skórka za wyprawkę ale może jeśli szukasz oszczędności to spróbuj z Daewonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przecież "mamy" demokrację. Wybór w każdym razie jest i to spory a i rozpiętość cenowa nie mniejsza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Odgrzebuję temat :P

Padły mi amory z przodu jakie polecicie? :D

Mam SACHS podobno jedne z lepszych ale padły :((

A najlepsze że na przeglądzie amorki nie wyszły na zły stan, ale masakrycznie buja samochodem :[

Zawieszenie nie miało żadnych luzów! Diagnosta stwierdził że to Amortyzatory!

Może to być wina Amortyzatorów stuki podczas jazdy po nie równościach? Chyba że wahacze się kończą :[ Ale diagnosta gadał że okey są!! :]

Sam już nie wiem, pomożecie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Panowie ktore z amorow (tył) o mniejszym skoku TA Technix czy MTSsa lepsze?? Czy może to ta sama półka? Bilstein-y B6 nie wchodzą w grę ze wzgl. na koszt (~600PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale jedna i druga firma - kaszanes, poszukaj może w DE coś delikatnej używeczki w dobrej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Odgrzebuję temat

Padły mi amory z przodu jakie polecicie?

Mam SACHS podobno jedne z lepszych ale padły

A najlepsze że na przeglądzie amorki nie wyszły na zły stan, ale masakrycznie buja samochodem

Zawieszenie nie miało żadnych luzów! Diagnosta stwierdził że to Amortyzatory!

Może to być wina Amortyzatorów stuki podczas jazdy po nie równościach? Chyba że wahacze się kończą Ale diagnosta gadał że okey są!!

Sam już nie wiem, pomożecie

Pozdrawiam

 

Stukanie mogą powodować poduszki amortyzatorów, dość słaby element. A co amortyzatorów polecam gazowo-olejowe TRW. Założyłem do swojego komplet na tył i na przód i jestem cholernie zadowolony nie ten sam samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z armotyzatorami z tylu buja mi autem jak lajba I tu moje pytanie rozmyslam nad kupnem armotyzatorow firmy Monroe poniewaz moj kolega sobie je ceni lecz tu pojawia sie moje pytanie:

Sa do wyboru dwie opcje gazowe oraz olejowe czym sie roznia I ktore bardziej bd odpowiadaly passacikowi.

 

PS. Sorka za znaki zachod ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz gazówki czyli olejowo gazowe. Monroe spokojnie polatają :)

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli wybieram olejowo-gazowe I mysle ze sie nie zawiode :) a tak z ciekawosci zapytam czym sie roznia owe amory ? :D

 

PS. Czlowiek uczy sie cale zycie wiec :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, skrzypi mi tył. Dokładnie wtedy gdy ktoś siedzi z tyłu i jestem na progu to jak z niego zjeżdżam to jest zgrzyt jak jak stara wersalka bądź tarcie gumy o gumę. Podejrzewam że są to albo armory albo sprężyny lub silent blocki, choć te ostatnie były wymieniane na nowe w styczniu(przed wymiana jak i po było to samo). Potrafi mi również skrzypiec jak mam full doładowane auto to jak jadę to nawet wtedy potrafi przy przyspieszaniu zgrzytac wkurza niemiłosiernie. Dzięki za jakiekolwiek info.

 

@EDIT. Niestety nikt nic nie doradzil, kupilem na tyl nowe gumy pod sprezyny ( 60zl ), amortyzatory sachs 556 277 wraz z odbojami ( 310zl ) oraz sprezyny kayaba standardowe ( 270), chcialem wziac wzmocnione lecz niestety nie mieli nawet na hurtowni. Dochodzi mi do tego rozrzad ( oryginalny 390 zl ) + obie oslony zewnetrznych przegubow( 80zl ) tak wiec troche kasy poszlo i przod zamierzam zrobic w zimie.

 

Podpowie ktos jakie amortyzatory ( chcialbym sachsy) oraz sprezynki wziac na przod? Myslalem nad kayabami na przod ( zeby byla ta sama firma co z tylu ) ale ktos tutaj na forum pisal ze auto jest na nich nizej. Pozdrawiam.

Edytowane przez Joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeżeli podczas szybszego ruszania zrywa mi przyczepność i podskakują koła(tak mi się przynajmniej wydaje po odgłosie,nie ma jednostajnego pisku opon tylko taki przerywany,staram się unikać takiego ruszania tylko podczas próby)to wina amortyzatorów? Na przeglądzie wyszło u mnie 70% sprawności.Jeżeli amorki to jaka firma?szukam dobrych żeby pojeździły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy poratujcie passat b5 fl 2,8 4 motion zawiecho 1BA amory do wymiany, można zamienić na amorki z zawiecha 1BE? niby te teraz są na trudne warunki drogowe a nie mam pojęcia czym się różnią. W sklepach nikt nic nie wie, czeski film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zawieche 1 be . Z tyłu założyłem standardowe keyaby srebrne a z przednimi to już nie jest tak kolorowo, wybór mały a cena duża. Myślę że standardowe podejdą tylko auto pójdzie z 2 cm w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 1BE i tylny jeden sie lekko poci,ale autem nie buja jeszcze ,trzyma sie dobrze drogi,też myślałem żeby założyć standardowe z tyłu,tylko czemu miałby sie podnieść do góry jak to zależy od sprężyn bardziej ,chyba że amor jest dłuższy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amory nie mają nic do wysokości auta.

Nie podniesie się ani nie obniży po wymianie na dłuższe/krótsze amortyzatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim co sądzicie o takim zestawie:

https://www.ucando.pl/produkt/amortyzator-monroe-e2048/N-U13C013D949-854 -przód

https://www.ucando.pl/produkt/amortyzator_tyl-monroe-e1234/N-U17C016D846-854 -tył

tam w nich pisze ze są to amortyzatory do zawieszeń wzmocnionych mógłby mi ktoś to wytłumaczyć czyli podniesie sie zawieszenie czy zostanie jak w orginale tyle ze będzie twardsze ?

i jeszcze jedno pytanko od razu najlepiej byłoby wymienic spręzyny razem z amorami ? zużywają sie one równomiernie ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężyn nie wymieniaj.

Amor dobieraj pod vin, jak coś wrzuć vin tutaj i coś Ci doradzimy.

 

Amorki nie podniosą Ci autka chyba że już zupełnie ich nie ma, za wysokość zawsze odpowiada sprężyna.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto vin WVWZZZ3BZ1E081584 dodam ze chciałbym jakieś sensowniejsze bo chińskie składane małymi rączkami mnie nie interesują bo robie w ciągu roku troche km, a samochodu puki co nie zamierzam zmieniać z góry dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności