Skocz do zawartości
MrWho

Jakie amortyzatory - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a tak pozostając w temacie ile mniej więcej kosztuje wymiana amortyzatorów z przodu?

Tzn chodzi mi o taką przybliżona kwotę (przedział). Nigdy nie wymieniałem a nie chciałbym się naciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 150 za oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info.

 

Koledzy, a powiedzcie mi proszę ile mniej więcej kosztuje kpl. wahaczy na przód do passata b5 po lifcie ?

Zastanawiam się czy by przy wymianie amortyzatorów nie wymienić całego przedniego zawieszenia. Na przeglądzie chłop mi powiedział, że na jednym przednim wahaczu mam luz.

 

Ps. Z firmy kraft mogą być czy raczej coś innego szukać ?

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie nadszedł czas,abym wymienił amortyzatory z przodu i tu pojawia sie problem.sam amortyzator już wybrany wszystko ładnie pięknie do tego chciałem wymienić również poduszke z łożyskiem amortyzatora lecz w sklepie stwierdzili,że są dwa rodzaje tych poduszek.i moje pytanie jest następujące czy jest ktoś w stanie stwierdzić jaka u mnie w aucie jest np po nr vin silniku czy w jakikolwiek inny sposób.pan ze sklepu stwierdził aby najlepiej zdemontować starą i z nią przyjść do sklepu.jest to niemożliwe ze względu na moje godziny pracy niestety.

Edytowane przez Daras25ldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sklep na forumowych usługi komercyjne. Dobiorą części bez demontażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie były w b5 fabryczne amortyzatory z przodu? Olejowe czy gaz-olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olejowo-gazowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastały mrozy i bardzo słabo tłumi podczas pokonywania nierówności lewym tylnym kołem,aż wszyscy pasażerowie podskakują w kabinie.Czy to amorki to wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za info.

 

Koledzy, a powiedzcie mi proszę ile mniej więcej kosztuje kpl. wahaczy na przód do passata b5 po lifcie ?

Zastanawiam się czy by przy wymianie amortyzatorów nie wymienić całego przedniego zawieszenia. Na przeglądzie chłop mi powiedział, że na jednym przednim wahaczu mam luz.

 

Ps. Z firmy kraft mogą być czy raczej coś innego szukać ?

 

Wymieniaj pojedynczo, walnięte wahacze, bierz z firmy Lemforder. Wymiana jednego wahacza to ok. 120 zł. Choć mój mechanik jak wymieniał mi dwa z jednej strony to skasował tylko 120 zł, bo powiedział, że to jedna robota i nie naciąga. Jakby chodziło o Warszawę, to mogę go polecić.

Ceny wahaczy zależą od tego, który to wahacz, bo jak wiesz jest ich sporo. Ceny zatem od stu paru złotych do dwustu paru za konkretne wahacze. No ale ceny to możesz sprawdzić sobie w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 za wymianę wahacza. Takim to się powodzi:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników 1BE wystrzegajcie się zamienników KYB bo Sachs już nie produkuje. Jedynym rozwiązaniem jest regeneracja starych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne uzasadnienie? Z tego co mi wiadomo SACHS nigdy nie produkował "aftermaketowgo" amora do 1BE. Czerwone SACHS Performance sprzedawane w kitach ze sprężynami zostały wycofane ze sprzedaży mniej więcej ok 2010 roku, ale nie widziałem, żeby one był "crossowane" w katalogach z numerami 1BE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jest może jakaś różnica pomiędzy amortyzatorami - przód w passacie przed i po lifcie? Widziałem małą różnicę - tam gdzie guma pod sprzężyny przychodzi,czy pasowałby amortyzator do przedlifta z polifta?

Sprzedający mówi że to nie ma różnicy,ale czy aby na pewno? Amortyzatory które chcę kupić to sachs.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fe.allegroimg.com%2Fs400%2F01064b%2F456281024b42b5349c2659f9634e&imgrefurl=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fsachs-amortyzatory-przod-vw-passat-b5-b5-fl-odb-i5939812323.html&docid=iZodaIsmHsEAFM&tbnid=6v-wPQhFbaw-KM%3A&vet=1&w=400&h=300&bih=638&biw=1366&q=amortyzatory%20passat%20b5&ved=0ahUKEwjM1qfom8LSAhXBkCwKHXJQA34QMwgcKAAwAA&iact=mrc&uact=8#h=300&imgrc=6v-wPQhFbaw-KM:&vet=1&w=400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie padły mi amortyzatory tylne przy zawieszeniu 1be. Co założyć z nowych ? Sachs czy KYB ? Macie jakie jakieś doświadczenia w tym temacie? Sachs niby produkuje zamiennik amorka do 1be o Super Turing 556 279 ( do aut z zawieszeniem sportowym) ale cięzko dostępny i nie tani. Czy lepiej zwykłego Sachsa lub KYB just a gas kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie padły mi amortyzatory tylne przy zawieszeniu 1be. Co założyć z nowych ? Sachs czy KYB ? Macie jakie jakieś doświadczenia w tym temacie? Sachs niby produkuje zamiennik amorka do 1be o Super Turing 556 279 ( do aut z zawieszeniem sportowym) ale cięzko dostępny i nie tani. Czy lepiej zwykłego Sachsa lub KYB just a gas kupić?

 

Mam ten sam dylemat kupuje nowe na przód Sachs / na tyle mam nówki sachs i -30 mm nic się nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam dylemat kupuje nowe na przód Sachs / na tyle mam nówki sachs i -30 mm nic się nie dzieje .

 

też chyba kupie sachsa ale czy opłaca się dołożyć do tego droższego amorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy opłaca się dołożyć do tego droższego amorka?

 

Raz a porządnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz a porządnie .

 

tu bardziej chodziło mi o dołożenie pięniedzy do 556 279 wzgledem tradycyjnego 556 277 który jest połowe tańszy . Jeden był do standardowego zawieszenia (556 277) a drugi do wersji sportowej zawieszenia - odbieram że to do 1be i jest 2x droższy (556 279)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie padły mi amortyzatory tylne przy zawieszeniu 1be. Co założyć z nowych ? Sachs czy KYB ? Macie jakie jakieś doświadczenia w tym temacie? Sachs niby produkuje zamiennik amorka do 1be o Super Turing 556 279 ( do aut z zawieszeniem sportowym) ale cięzko dostępny i nie tani. Czy lepiej zwykłego Sachsa lub KYB just a gas kupić?

 

zerknij jeszcze czy nie ma w dobrych pieniążkach bilstein b4 sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności